«نود اقتصادی»- مدیرکل بیمه دانا در استان هرمزگان تسویه کامل تعهدات و پرداخت خسارت بیمه‌ای شرکت متبوع خود در قبال فوت شدگان و مصدومان حادثه واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش آموز استان هرمزگان را به اردیبهشت ماه سال جاری موکول کرده است.

حادثه واژگونی اتوبوس حامل دختران دانش آموز عضو تشکیلات فرزانگان استان هرمزگان بامداد جمعه دهم شهریورماه سال 96  در شهرستان داراب روی داد و در این حادثه هفت دانش آموز، سرپرست آنها و همچنین کمک راننده اتوبوس جان باختند.

بیژن صادق، مدیر عامل شرکت بیمه دانا، دوشنبه 13 شهریورماه سال 96، ضمن ابراز تأسف از این حادثه دلخراش اعلام کرد: بیمه دانا پرداخت تعهدات قانونی و اخلاقی خسارات وارد شده به مصدومین و خانواده های جانباختگان را وظیفه خود می داند و با توجه به تعهداتی که در بیمه‌نامه اتوبوس وجود دارد، در اولین فرصت یعنی چهارشنبه هفته جاری با حضور در استان هرمزگان، بخشی از غرامت را به خانواده‌های جانباختگان  به صورت علی الحساب پرداخت خواهیم کرد.

بر همین اساس، پایگاه اطلاع رسانی شرکت بیمه دانا در اواخر مهرماه سال 96  گزارشی را منتشر کرد که در آن جمعی از نماینگان مجلس شورای اسلامی با اهدای لوح تقدیری به بیژن صادق، نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل بیمه دانا، از وظیفه شناسی و اقدام جهادی کارکنان این شرکت در رسیدگی به پرونده حادثه تلخ واژگونی اتوبوس دانش آموزان هرمزگانی، به ویژه پرداخت غرامت فوت به بازماندگان آنها تقدیر و تشکر کردند.!

اکنون و باگذشت شش ماه از وقوع این حادثه تلخ، افشین روزبهانی درگفتگو با «نود اقتصادی» رقم خسارت نهایی قابل پرداخت به ازای هر نفر فوتی این حادثه را 284 میلیون تومان دانسته و توضیح داده که به ازای هر یک فوتی‌های این حادثه، تا اکنون فقط 50 میلیون تومان به صورت علی الحساب پرداخت شده است.

وی برآورد کرده که دیه افراد نقص عضو شده این سانحه، به مراتب بیشتر از رقم خسارت فوتی ها  بوده وممکن است که به ازای هرنفر تا  500 میلیون تومان هم برسد.

روزبهانی، در عین حال اطمینان داده که با توجه به تکمیل مابقی مدارک، با کل حادثه دیدگان فوتی  و نقص عضو شده این سانحه تا  اردیبشهت ماه سال جاری تسویه خواهد شد.