یکشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۹:۷ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس انرژی

افت ۳۶۰ میلیون لیتری ذخایر بنزین در دوران زنگنه!
بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد

افت ۳۶۰ میلیون لیتری ذخایر بنزین در دوران زنگنه!

میزان ذخیره سازی بنزین کشور در سال ۱۳۹۲ حدود ۱۷۰۵ میلیون لیتر بود که با روی کار آمدن دولت حسن روحانی و حذف کارت سوخت (افزایش مصرف بنزین) توسط بیژن زنگنه، میزان ذخایر روندی کاهشی داشته و به رقم ۱۳۴۲ میلیون لیتر در سال ۹۷ رسیده است!

 کارت سوخت حذف نمی‌شد، نیازی نبود قیمت بنزین را ۳ برابر کنند
فیلم/ حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:

کارت سوخت حذف نمی‌شد، نیازی نبود قیمت بنزین را ۳ برابر کنند

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی» بیان کرد: دولت اگر کارت سوخت را حذف نمی‌کرد، نیازی نبود امروز قیمت بنزین را ۳ برابر کند. کسانی که کارت سوخت را حذف کردند باید مجازات شوند


آدرس جایگاههای سی‌ان‌جی در تهران

افزایش تقاضا برای استفاده از سی‌ان‌جی پس از سهمیه‌بندی بنزین با رشد قابل توجهی در حال حرکت است و آن‌طور که مسوولان اعلام کرده‌اند، تعداد جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی در استان تهران ۲۷۴ باب است و به‌طور میانگین ماهانه ۱۵۰ میلیون مترمکعب سی‌ان‌جی در سطح استان تهران به خودروها عرضه می‌شود که این رقم معادل یک سوم ظرفیت موجود است.

رشد مصرف سی‌ان‌جی در تهران پس از گرانی بنزین

مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از رشد ۱۰ درصدی مصرف گاز طبیعی خودرو‌های گازسوز منطقه تهران هم‌زمان با اجرای طرح مدیریت مصرف سوخت خبر داد.

وزیر نیرو:
اگر مصرف اصلاح نشود افزایش تولید برق جوابگو نخواهد بود

اگر در برق و آب و سایر منابع زیست محیطی یک اخلاق و تربیت مناسب‌تری برای مصرف پیدا نکنیم طبیعتاً تولید نمی‌تواند با نیازهای روزافزون برابری کند.

«نود اقتصادی» بررسی کرد + جدول
وزارت نفت در دوران مدیریت زنگنه به واردکننده بنزین تبدیل شد

کارشناسان معتقدند مهمترین دلیل کاهش میزان واردات بنزین در سال ۹۷ نسبت به ۹۶، افتتاح پالایشگاه ستاره خلیج فارس بوده است که روند تکمیل و ساخت آن، توسط قرارگاه خاتم الانبیاء صورت گرفته است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
افت ۳۶۰ میلیون لیتری ذخایر بنزین در دوران زنگنه!

میزان ذخیره سازی بنزین کشور در سال ۱۳۹۲ حدود ۱۷۰۵ میلیون لیتر بود که با روی کار آمدن دولت حسن روحانی و حذف کارت سوخت (افزایش مصرف بنزین) توسط بیژن زنگنه، میزان ذخایر روندی کاهشی داشته و به رقم ۱۳۴۲ میلیون لیتر در سال ۹۷ رسیده است!

فیلم/ حسین هاشمی، معاون سابق ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
زنگنه باید از مردم به خاطر تعطیلی ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت عذرخواهی کند

ستاد مدیریت حمل و نقل و مصرف سوخت به دلیل لجبازی مدیران روحانی منحل شد. آقای زنگنه! حالا فهمیدید نقش ستاد مدیریت و حمل و نقل سوخت چیست؟ باید از مردم عذرخواهی کنید

عاقبت‌بخیری نیروگاه منجیل پس از خصوصی‌سازی

یک مقام مسئول با اشاره به بهبود شرایط نیروگاه سبز منجیل از زمان واگذاری و بهبود راندمان آن پس از خصوصی سازی، از عرضه اولیه سهام این نیروگاه در سال ۹۹ خبر داد.

گفتگو با حسین هاشمی معاون سابق ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت

حسین هاشمی معاون سابق ستاد مدیریت حمل و نقل سوخت در گفت‌وگو با «نود اقتصادی» به سوالات خبرنگاران ما پاسخ داد.

سهم اوپکی‌ها و غیراوپکی‌ها از توافق کاهش تولید نفت اعلام شد

اعضای اوپک پلاس روز جمعه توافق کردند تا میزان تولیدات روزانه نفت خام خود در بازه ژانویه تا مارس را جمعا ۵۰۳ هزار بشکه دیگر کاهش داده و در مجموع به ۱.۷ میلیون بشکه در روز برسانند.

نشست خبری مهندس جلیل سالاری، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی

نشست خبری مهندس جلیل سالاری، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با موضوع "عملکرد ۶ سال مدیریت بیژن زنگنه در وزارت نفت" در دفتر «نود اقتصادی» برگزار شد.

مصرف بنزین سوپر کاهش یافت

طبق اعلام مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی رفاهی و بین‌راهی، پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، میزان مصرف بنزین سوپر تاحد قابل توجهی کاهش یافته است.

واکنش وزیر نفت به افزایش قیمت بنزین
خوب اجرا کردیم و دستاوردهای خوبی داشت

این تصمیمی بود که گرفته شد و به ما ابلاغ کردند و ما هم آن را خوب اجرا کردیم. ما این تصمیم را نگرفتیم، من تاکید می کنم این تصمیم در مرجع قانونی خود گرفته شد و ما هم آن را به خوبی اجرا کردیم.

بررسی "عملکرد ۶ سال مدیریت بیژن زنگنه در وزارت نفت" هم‌اکنون در «نود اقتصادی»

نشست خبری مهندس جلیل سالاری، مدیرعامل اسبق شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با موضوع "عملکرد ۶ سال مدیریت بیژن زنگنه در وزارت نفت" هم‌اکنون در «نود اقتصادی» در حال برگزاری است

نماینده ایران در اوپک:
از تصمیم اکثریت برای کاهش تولید نفت حمایت می‌کنیم

در آستانه برگزاری یکصدوهفتادوهفتمین اجلاس کشورهای صادرکننده نفت، نماینده جمهوری اسلامی ایران در هیات عامل سازمان اوپک به خبرنگاران گفت که ایران از تصمیم اکثریت درباره توافق کاهش تولید نفت حمایت می‌کند.

مشارکت شرکت‌های ایرانی در بازسازی شبکه آب و فاضلاب سوریه

وزیر نیرو از امضای یادداشت تفاهمی در روز آینده مبنی بر حضور شرکت‌های ایرانی برای ساخت سد، نیروگاه‌های برقابی و تصفیه‌خانه‌ آب و فاضلاب در سوریه خبر داد.

دلیل نخریدن خودروهای برقی چیست؟

این گزارشی به مرور و بررسی دلایلی که مشتریان برای نخریدن خودروهای برقی عنوان می‌کنند، خواهد پرداخت.

زنگنه برای شرکت در نشست اوپک وارد وین شد

بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران صبح روز پنجشنبه برای شرکت در یکصد و هفتاد و هفتمین اجلاس کشورهای صادر کننده نفت، صبح پنجشنبه وارد وین پایتخت اتریش شد.

مجید شاکری، تحلیلگر مسائل اقتصادی:
بعد از گرانی بنزین مصرف کم شد، اما دولت زیرساخت صادرات بنزین را آماده نکرده است!

دولت با افزایش قیمت بنزین، وضعیت معیشت حاشیه شهرنشین‌ها را بسیار بدتر کرد. این نشان میدهد که این سیاست‌گذاری اشکالات جدی داشت. نه در حمایت از جامعه چیزی به دست آوردیم و نه کسری بودجه دولت حل شد.

مرتضی بانک ، دبیر شورایعالی مناطق آزاد:
اگر مناطق آزاد نباشند مردم به افغانستان سفر می‌کنند

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد اظهارنظرها درباره وجود قاچاق در این مناطق را نشأت‌گرفته از بی‌اطلاعی منتقدان اعلام کرد و گفت: اگر مناطق آزاد نباشند مردم به افغانستان سفر می‌کنند.

هفته آینده جزئیات طرح دوگانه سوز کردن خودروهای عمومی اعلام می شود

معاون وزیر نفت با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد درباره پرداخت ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض برای دوگانه سوز کردن خودرو‌ها گفت: هفته آینده، جزئیات و نحوه نام نویسی مالکان خودرو‌های بنزین سوز عمومی از طریق اعلامیه‌های شرکت ملی پالایش و پخش اعلام خواهد شد.

درمان بیماری خام فروشی با اصلاح روابط مالی صنعت نفت

واقعیت این است که تحریم پذیری بالای اقتصاد ایران نتیجه وابستگی فراوان آن به خام فروشی نفت است و البته خام فروشی بیماری لاعلاجی نیست و در صورت سیاستگذاری هوشمندانه می‌توان هم خام فروشی را درمان کرد و هم سد تحریم ها را شکست.

زنگنه هیچ نقشی در تکمیل پالایشگاه خلیج فارس نداشت

در طول چهار دوره ریاست زنگنه در وزارت نفت هیچ پروژه پالایشی کلید نخورده است. در نتیجه با اعمال تحریم‌های نفتی آمریکا، وزارت نفت حتی در خام‌فروشی نفت نیز دچار مشکل شده و دولت را با کسری بودجه 150 هزار میلیارد تومانی مواجه کرده است.

تمام خودروهای عمومی کشور برای دوگانه سوز شدن کمک بلاعوض می‌گیرند

شورای اقتصاد در جلسه فوق العاده خود با پرداخت ۶۵۰۰ میلیارد تومان کمک بلاعوض دولت برای دوگانه سوز کردن بیش از یک میلیون و چهارصد هزار وانت، تاکسی، ون و دیگر مسافربر های شخصی موافقت کرد.

فیلم/ حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
کارت سوخت حذف نمی‌شد، نیازی نبود قیمت بنزین را ۳ برابر کنند

حسینعلی حاجی دلیگانی عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی» بیان کرد: دولت اگر کارت سوخت را حذف نمی‌کرد، نیازی نبود امروز قیمت بنزین را ۳ برابر کند. کسانی که کارت سوخت را حذف کردند باید مجازات شوند

رئیس‌هیئت مدیره انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت:
نمایندگان شرکت‌های خارجی و بازرگانان به طور شبکه‌ای علیه تولیدات داخلی صنعت نفت فعالیت می‌کنند

کانتینر کانتینر کالاها و تجهیزاتی در حال ورود به ایران است که به دلیل وجود توانمندی و ظرفیت تولید آنها در داخل کشور، واردات آن حرام است.

فیلم/ قبل از اتمام عملیات سوخت‌گیری، کارت سوخت را خارج نکنید

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: نباید در حین عملیات سوختگیری کارت سوخت را از دستگاه خارج کرد. در نتیجه کاربران باید صبر کنند تا عملیات سوختگیری به طور کامل تمام شود؛ آنگاه کارت خود را بردارند.

توییت نوشت؛
مهمترین دلیل آلودگی هوا از چه بود؟!

مگر در سال‌های ۹۱-۹۰ مشکل آلودگی هوا بنزین پتروشیمی‌ها نبود؟ بنزین پتروشیمی متوقف شد، الان چرا هوا آلوده است؟!

حمید قاسمی، مجری طرح سی‌ان‌جی؛
درخواست استفاده از سی‌ان‌جی ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است

پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، درخواست استفاده از سی‌ان‌جی در کشور ۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است. سعی ما این است که در ۶ ماه آتی ۷۰۰ هزار وانت‌بار دوگانه‌‎سوز شوند.

مرکز پژوهش‌های مجلس:
عملکرد شرکت توتال در پارس جنوبی با توجه به منافع قطر و به زیان ایران بود

مرکز پژوهش‌های مجلس با انتشار گزارشی اعلام کرد این فرضیه را نمی‌توان رد کرد که عملکرد شرکت توتال در طراحی فازبندی پارس جنوبی، با توجه کامل و بیش از حد متعارف به منافع قطر بوده که در موارد متعددی احتمالا منافع کشور ما را به خطر انداخته است.

60 برنامه اجرایی ایرانول 1400 تدوین شد

مدیرعامل شرکت نفت ایرانول از تدوین 60 برنامه اجرایی ایرانول 1400 در راستای استراتژی هشت ساله ایرانول (1404) خبر داد.

وزیر نیرو:
افزایش ۲.۵ برابری خدمات‌رسانی شرکت‌های آبفا با مصوبه یک‌پارچه‌سازی

مصوبه اخیر هیئت وزیران که در پی مصوبه مهرماه شورای عالی اداری صادر شده به هیچ وجه ناظر بر ادغام نیست، بلکه یکپارچه شدن وظایف شرکت‌های آب و فاضلاب روستایی و شهری است.

درخواست دریافت کارت سوخت ۱۰ برابر شد

سخنگوی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی گفت: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به افزایش درخواست‌ها سه هفته تا دو ماه از زمان درخواست کارت سوخت طول می‌کشد تا کارت سوخت به دست مالکان خودرو برسد.

ایران؛ تنها تولیدکننده نفت کوره نیم درصد گوگرد در خاورمیانه

یک مقام مسوول در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی گفت: نفت کوره مورد نیاز ناوگان دریایی کشور طبق استاندارد IMO۲۰۲۰ با حداکثر گوگرد نیم درصد، در داخل کشور تولید می شود.

چگونه به جمع دارندگان خودروی دوگانه سوز بپیوندیم؟

در جدیدترین موشن‌گرافی تهیه شده توسط شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، به این سوال پاسخ داده شده که چگونه به جمع دارندگان خودروی دوگانه سوز بپیوندیم؟

فیلم/ رئیس جمهور در آذربایجان شرقی:
بنده خودم مثل مردم صبح جمعه فهمیدم بنزین گران شده است

به گزارش «نود اقتصادی»، رئیس جمهور اظهار داشت: از تاریخ سهمیه بندی بنزین خودم هم خبر نداشتم بنده خودم مثل مردم صبح جمعه فهمیدم بنزین گران شده است

معادل یک پالایشگاه ۷۵۰ هزار بشکه ای، کاهش مصرف بنزین داشتیم

یک مقام مسوول گفت: کاهش تقریبی ۲۰ میلیون لیتری روزانه در مصرف بنزین طی هفته گذشته معادل ساخت یک پالایشگاه نفت خام با ظرفیت ۷۵۰ هزار بشکه در روز است.

واریز ۱۰۰ لیتر بنزین برای وانت بارها تا ۴۸ ساعت آینده

ستاد تنظیم بازار در جلسه صبح امروز خود با هدف جلوگیری از ایجاد اختلال در حمل کالاهای اساسی و مصرفی به شهرهای بزرگ، سهمیه بنزین وانت بارها را ۱۰۰ لیتر افزایش داد.

اظهار تعجب قائم‌مقام سازمان اورژانس کشور از اقدام عجیب دولت؛
سهمیه ۳ هزار تومانی بنزین برای آمبولانس‌ها!/ اگر قرار بود بنزین ۳ هزار تومانی بدهید، چرا دیگر سهمیه در نظر گرفتید!

قائم‌مقام سازمان اورژانس با بیان اینکه برای ما سهمیه ۵۰۰ لیتری در ماه با قیمت 3 هزار تومان در نظر گرفته‌اند گفت: اگر قرار بود قیمت هر لیتر بنزین، ۳ هزار تومان باشد چرا دیگر سهمیه در نظر گرفته شده است؟

یادداشت اختصاصی غلامحسین حسنتاش برای «نود اقتصادی»:
زنگنه در دو دوره وزارتش خسارات جبران ناپذیری به کشور وارد کرد

چند روز قبل از گران شدن بنزین بیژن نامدار زنگنه در مصاحبه ای بعداز جلسه هیئت دولت در پاسخ یک خبرنگار در مورد راه های کنترل مصرف سوخت اظهار داشت که: "راه دیگری غیر از سهمیه بندی یا گران کردن نداریم"

عضو فراکسیون دریایی مجلس؛
دولت به سهمیه سوخت قایق‌های صیادی توجه نکرده است

عضو فراکسیون دریایی مجلس با بیان اینکه به رئیس جمهور نیز در خصوص مشکل سهمیه سوخت قایق های صیادی پس از افزایش قیمت بنزین تذکر داده ایم گفت: در دولت به میزان سوخت قایق‌های صیادی توجه نشده است.

بیش از 2 میلیون دلار هزینه شد
بانک سینا ۵ سوئیت‌ هتل لاکچری کربلا را خرید

آیا خرید مذکور برای سرمایه‌گذاری است یا برای تفریحات مدیران ارشد بانک؟


حبیب میرزایی، معاون سابق نظارت بیمه مرکزی در گفتگو با «نود اقتصادی»
مدیران برخی شرکت‌های بیمه‌ای با فشار و ارتباطات سیاسی منصوب می‌شوند
افروز بهرامی نائب رئیس کمیسیون پول و بازار سرمایه اتاق بازرگانی تهران در یادداشتی نوشت:
وضعیت نامطلوب حمایت از سهامداران خرد!/ افغانستان؛ برترین اصلاح‌گر گزارش سال ۲۰۱۹ بانک جهانی!
روایت عباس هشی تحلیلگر مسائل اقتصادی از فرارهای مالیاتی؛
حدود ۱۰۰ هزار خیریه در کشور وجود دارد که اظهارنامه مالیاتی به دولت نمی‌دهند!

پربیننده