جمعه چهارم بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲:۳۹ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس راه و ساختمان

نمی‌خواهیم تجربه مسکن مهر در طرح اقدام ملی مسکن تکرار شود
عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید:

نمی‌خواهیم تجربه مسکن مهر در طرح اقدام ملی مسکن تکرار شود

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید گفت: تمامی شهرهای جدید موظف هستند پیش از آغاز عملیات اجرایی هر پروژه، طرح و مشخصات را توسط مهندسان ذی‌صلاح تهیه و آن را به فراخوان بگذارند.

افزایش تسهیلات  هیچ تاثیری در رشد قیمت مسکن نخواهد داشت
مدیرعامل بانک مسکن:

افزایش تسهیلات هیچ تاثیری در رشد قیمت مسکن نخواهد داشت

مدیر عامل بانک مسکن بیان کرد: با قطعیت می‌توانم اعلام کنم که افزایش تسهیلات مسکن هیچ تاثیری در بازار مسکن به ویژه بر روی قیمت‌ها نخواهد داشت.


آزادراه تهران - شمال تا ۶ سال دیگر تکمیل می‌شود

معاون بنیاد مستضعفان از جزئیات ساخت و بهره‌برداری قطعه دوم آزادراه تهران - شمال تا سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: ساخت و تکمیل آزادراه تهران - شمال از نظر فنی و اجرایی مشکلی ندارد و مهمترین مسئله آن نیاز به ۱۰ هزار میلیارد تومان اعتبار است.

شرکت فرودگاهها اعلام کرد:
مسافران پیش از عزیمت به فرودگاهها با شماره ۱۹۹ تماس بگیرند

شرکت فرودگاهها و ناوبری هوایی کشور با صدور اطلاعیه‌ای، از تمامی مسافران درخواست کرد تا پیش از عزیمت به فرودگاههای سراسر کشور، با شماره تلفن ۱۹۹ تماس بگیرند و وضعیت پرواز را چک کنند.

خط اعتباری و اقساط بازگشتی مسکن مهر برای اولین بار شفاف‌سازی شد

مدیرعامل بانک عامل بخش مسکن برای نخستین بار جزئیات ارقام خط اعتباری و اقساط بازگشتی مسکن مهر را تشریح کرد.

نرخ عوارض برای عبور از آزاد راه تهران – شمال بالا خواهد بود/ دولت قصد دارد مقداری از این مبلغ را کاهش دهد

خادمی با بیان اینکه در کمیته مربوطه پیشنهاد‌هایی برای نرخ عوارض ارائه‌شده و در هیئت دولت نیز این پیشنهاد در حال بررسی است، گفت: وزارت راه به دنبال کاهش نرخ پیشنهادی عوارض این قطعه است.

شبکه فاضلاب اهواز ۲ ساله ترمیم می‌شود/پیشرفت مناسب لایروبی کرخه و دز

کمیته لایروبی فعال‌شده به طوری که در حوزه کرخه، دز و هم اهواز لایروبی با پیشرفت خوب در حال انجام است و با طرح جامع اهواز شبکه فاضلاب طی 2 سال‌ترمیم و کامل می‌شود.

آغاز بازسازی روستاهای سیل زده چابهار از امروز

معاون بنیاد مسکن از آغاز بازسازی روستاهای چابهار طی امروز خبر داد و گفت:در مناطق روستایی ۴۰میلیون وام قرض‌الحسنه، ۱۰ میلیون بلاعوض و ۲۰میلیون هم وام معیشتی پرداخت می شود.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید:
نمی‌خواهیم تجربه مسکن مهر در طرح اقدام ملی مسکن تکرار شود

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید گفت: تمامی شهرهای جدید موظف هستند پیش از آغاز عملیات اجرایی هر پروژه، طرح و مشخصات را توسط مهندسان ذی‌صلاح تهیه و آن را به فراخوان بگذارند.

خرید آپارتمان در منطقه تهرانپارس چقدر هزینه دارد؟+جدول

برای خرید واحد مسکونی ۷۰ متری ۱۰ در تهرانپارس خیابان جشنواره به سرمایه ۷۲۵ میلیون تومانی نیاز است.

ساخت نصف قطعه ۲ آزادراه تهران شمال ۲ هزار میلیارد تومان هزینه دارد

رئیس بنیاد مستضعفان از هزینه دو هزار میلیارد تومانی ساخت نصف قطعه دو آزادراه تهران - شمال خبر داد و گفت: پیمانکاران قطعه یک آزادراه به قطعه دو منتقل می‌شوند.

سازمان هواپیمایی کشوری:
دومین گزارش مقدماتی سانحه هواپیمای اوکراینی منتشر شد

سازمان هواپیمایی کشوری دومین گزارش مقدماتی درباره بررسی سانحه سقوط هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ اوکراینی منتشر کرد.

مدیرعامل بانک مسکن:
افزایش تسهیلات هیچ تاثیری در رشد قیمت مسکن نخواهد داشت

مدیر عامل بانک مسکن بیان کرد: با قطعیت می‌توانم اعلام کنم که افزایش تسهیلات مسکن هیچ تاثیری در بازار مسکن به ویژه بر روی قیمت‌ها نخواهد داشت.

فرشید پورحاجت، دبیر انجمن انبوه سازان:
دولت در ۶ سال گذشته توجهی به بافت‌های فرسوده نکرد

دبیر انجمن انبوه سازان بیان کرد: در ۶ سال گذشته توجه چندانی به بافت‌های فرسوده نشده است و این در حالی است که در صورت نوسازی واحد‌های مسکونی در این مناطق بخش عمده‌ای از کمبود‌های مسکن برطرف می‌شود.

تحویل همه واحدهای مسکن مهر تا پایان ۹۹

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه نمی‌توان تاریخ دقیقی برای تحویل واحدهای باقی مانده مشخص کرد گفت: واحدهای باقی مانده تا پایان سال ۹۹ تحویل خواهد شد.

وزیر راه پیام رییس جمهور را به همتای اوکراینی می‌رساند

سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر امروز وزیر امور خارجه به کی‌یف و دیدار با رئیس جمهور این کشور در خصوص سانحه سقوط هواپیمای اوکراینی خبر داد.

ماهان در ۲ سال گذشته هیچ هواپیمای جدیدی به ناوگان خود اضافه نکرد!

ماهان دومین شرکت بزرگ هواپیمایی کشور است که دارای ۸۰ فروند هواپیماست که بیشترین تعدادش مربوط به هواپیمای آورو است.

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
اجاره این آپارتمان‌ها بیش از ۲ میلیارد تومان است

با یک جستجوی کوتاه در وب‌سایت‌های ارائه‌دهنده آگهی به قیمت‌های چند میلیاردی برمیخوریم که در سال‌های گذشته قیمت خرید ملک بودند اما حالا به جای قیمت، به رهن و ودیعه تبدیل شده‌اند.

قیمت رهن و اجاره خانه‌های زیر ۳۰۰ متری در تهران

یک دستگاه واحد مسکونی ۲۰۵ متری واقع در منطقه کردستان، خیابان ۲۷ با مبلغ ۵ میلیون تومان اجاره و ۱۵۰ میلیون تومان ودیعه معامله می‌شود.

پرویز فتاح:
تاکنون ۱۰ هزار میلیارد تومان در آزاد راه تهران-شمال هزینه‌ کرده‌ایم

فتاح با اشاره به سرمایع گذاری ۱۰ هزار میلیاردی در آزادراه تهران-شمال گفته: ۲۳ سال قبل اگر نگاه امروز را داشتیم به عنوان بنیاد مستضعفان این کار را نمی‌کردیم اما به احترام تدبیر گذشتگان این کار را ادامه می‌دهیم

دبیر کانون انبوه‌سازان:
در ساخت طرح اقدام ملی مسکن بخش خصوصی واقعی به بازی گرفته نشده است

پورحاجت ضمن بیان اینکه در اجرای طرح اقدام ملی مسکن به نقاط ضعف و قوت مسکن مهر توجه نشده بیان کرد: در ساخت طرح اقدام ملی مسکن بخش خصوصی واقعی به بازی گرفته نشده است

وزارت راه و شهرسازی مقصر اصلی عدم دریافت مالیات از خانه‌های خالی

وزارت راه و شهرسازی موظف شده امکان دسترسی برخط به سامانه مذکور را نیز برای سازمان امور مالیاتی کشور ایجاد کند تا این وزارتخانه بتواند نسبت به اخذ مالیات بر خانه‌های خالی اقدام کند.

مدیرعامل بانک مسکن:
می‌خواهیم به مستاجران با نرخ سود 18 درصد وام بدهیم

مدیرعامل بانک مسکن از آغاز یک حسابرسی ویژه توسط سازمان حسابرسی در خصوص منابع و مصارف بازپرداخت اقساط مسکن خبر داد و گفت:پرداخت تسهیلات به مستاجران با برطرف شدن ایرادات آغاز می شود.

هیچ مسکن مهری را بدون امکانات تحویل نمی‌دهیم

معاون وزیر راه با تأکید بر "هیچ مسکن مهری را بدون امکانات تحویل متقاضیان نمی‌دهیم"، گفت: بعضی با اصرار متقاضیان واحدها بدون یکی از امکانات تحویل می‌شود

لیست قیمت خانه‌های ۳ ساله در تهران

یک دستگاه واحد مسکونی ۹۶ متری واقع در منطقه پیروزی، خیابان پرستار با عمر بنا ۳ به مبلغ ۲ میلیارد و ۲۲۲ میلیون تومان به فروش می‌رسد.

انسداد 10 جاده ‌به دلیل نبود ایمنی ‌و سیلاب

مقام مسؤول مرکز مدیریت راه‌ها با اشاره به بازگشایی اغلب جاده‌های مسدود هرمزگان و سیستان‌‌‌وبلوچستان که به دلیل سیلاب مسدود شده بود، گفت: محور جاسک-‌کنار‌ک که به دلیل بارش باران و طغیان رودخانه محلی مسدود شده بود، باز شد.

اجاره بهای خانه های۸۰ متری در تهران چند؟

یک دستگاه واحد مسکونی ۸۰ متری واقع در منطقه مجیدیه شمالی، خیابان پرتوی با مبلغ ۹۰۰ هزار تومان اجاره و ۴۲ میلیون تومان ودیعه معامله می‌شود.

آغاز تردد آزمایش آزادراه تهران-شمال از ۲ هفته‌ی دیگر

معاون بنیاد مستضعفان بیان کرد تقریبا همه مراحل ساخت و آماده‌سازی آزادراه تهران-شمال در حال اتمام و تکمیل است و امیدواریم بتوانیم این پروژه را به موقع تحویل دهیم.

یک مقام ارشد ایرلاین قطری:
هواپیمایی قطر پرواز به ایران را متوقف نخواهد کرد

مدیر اجرایی شرکت هواپیمایی قطرایرویز از ادامه پروازهای خود به ایران خبر داد.

برای اقتصادی که دارای رشد اقتصادی منفی ۹ درصد است، نباید وام مسکن را افزایش داد

وقتی اقتصاد ایران شاهد رشد منفی ۹ درصدی است، در کوتاه مدت نمی‌توان برای چنین اقتصادی، برای بالا بردن قدرت خرید مسکنش اقدامی کرد، مگر اینکه پول بدون پشتوانه چاپ شود که آن هم موجب رشد قیمت و تورم می‌شود.

عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن:
مخالف افزایش تسهیلات خرید مسکن هستیم

حسن محتشم ضمن بیان اینکه بالا بردن تسهیلات خرید مسکن موجب رشد قیمت‌ها خواهد شد، گفت: مخالف افزایش تسهیلات خرید مسکن هستیم

بازار زیر ذره‌بین «نود اقتصادی»
برای خانه‌های ۷۰ متری در تهران چقدر باید هزینه کنیم؟

یک دستگاه واحد مسکونی ۷۰ متری واقع در منطقه باغ فیض، خیابان ستاری با عمر بنا ۱۶ به مبلغ یک میلیارد و ۱۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

مالیات تعیین شده از خودروها و خانه‌های لوکس درآمدی زیادی را نصیب دولت نمی‌کند

طبق مصوبه جدید کمیسیون تلفیق از خودروها و خانه‌های لوکس میزان اندکی به عنوان مالیات دریافت می‌شود که به نسبت قیمتی که تعیین شده، درآمد زیادی را نصیب دولت نخواهد کرد.

برآورد هواشناسی از میزان بارش دقیق نبود

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه پیش بینی هواشناسی از میزان بارش دقیق نبوده است، گفت: پس از هشدار هواشناسی، ۱۰ میلیون مترمکعب آب از دو سد استان رهاسازی کردیم.

وضع مالیات بر عایدی مسکن التهابات بازار را کاهش می‌دهد

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به اینکه اشتباه ما این بود که تصور می‌کردیم مالیات بر عایدی مسکن به ضرر این بخش است گفت: مالیات بر عایدی مسکن قطعا کمک حال بخش مسکن خواهد بود و اشتباه ما این بود که از ابتدا با مالیات بر عایدی مخالف بودیم.

اعتبار ۱۱۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای ساخت ۴۱ مرکز درمانی در مناطق محروم

بنیاد مستضعفان با عاملیت بنیاد علوی در دو محور کمک به ساخت و تجهیز فضاهای درمانی و مشارکت در پروژه های حمایتی وارد عمل شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی:
احتمال افزایش مبلغ وام مسکن یکم

پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات پس‌انداز مسکن یکم از سوی وزارت راه و شهرسازی به بانک مرکزی ارایه شده و منتظر اعلام نتیجه هستیم.

پروازهای ایرانی به همه مقاصد خارجی به جز سوئد برقرار است

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از انجام شدن پروازهای خارجی به مقاصد کشورهای مختلف طبق روال عادی خبر داد و گفت: در این میان فقط پرواز به مقصد سوئد آن هم به دلیل اعلام دولت این کشور متوقف شده که به نظر می‌رسد پس از مدتی دوباره به روند طبیعی خود باز خواهد گشت.

ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری ابلاغ شد

ضوابط جدید حمل و نقل مسافر برون‌شهری، با هدف افزایش ایمنی سفرهای ناوگان اتوبوسی جاده‌ای، ارتقای سطح خدمات و افزایش توانمندی و مشارکت شرکت‌های حمل و نقل عمومی مسافربری ابلاغ شد.

برق ۵۰ روستای سیل‌زده سیستان و بلوچستان وصل شد

مدیرکل مدیریت بحران و پدافند غیرعامل وزارت نیرو گفت: با تلاش نیروهای عملیاتی، برق ۵۰ روستای سیل‌زده استان سیستان و بلوچستان وصل شده و تعداد روستاهای بدون برق، به ۷۰ مورد کاهش یافت.

در ۴ روز گذشته ثبت شد ارتفاع ۱۲۴ میلی متری بارش‌ها در سیستان و بلوچستان

مدیرکل شرکت مدیریت منابع آب ایران گفت: ارتفاع بارش‌های استان سیستان و بلوچستان به ۱۲۴ میلیمتر رسیده که این رقم در مدت مشابه پارسال، ۴ میلیمتر و در بلند مدت (۵۳ ساله)، ۳۲ میلیمتر بوده است.

پروازهای اروپایی ایران‌ایر ادامه دارد

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی اعلام کرد: پروازهای اروپایی این شرکت به مقاصد فرانکفورت، هامبورگ، لندن، آمستردام، پاریس، میلان، وین و کلن بر اساس برنامه انجام می‌شود.

فیلم/ علی سعدوندی، تحلیلگر مسائل اقتصادی:
امروز اگر تحریم نبودیم، ابرتورم داشتیم

تبدیل ۵ درصد شبه پول به پول، قیمت دلار را ۳ برابر کرد


بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد + نمودار
گردش مالی معاملات دستگاه‌های دولت در سال ۹۷ بیش از ۳۸ هزار میلیارد تومان بوده است
فیلم/اقتصاددان شوید (قسمت هشتم)
بجای بنزین کدام کالا را بهتر بود گران کنیم؟
انتقاد احسان خاندوزی استاد اقتصاد دانشگاه علامه از عملکرد سازمان مالیاتی:
ظرفیت مالیات ستانی در کشور بیشتر از ۲۴۵ هزار میلیارد تومان است

پربیننده