یکشنبه بیست و چهارم آذر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۴۳:۱۱ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس بانک، بیمه و بورس

بانک سینا ۵ سوئیت‌ هتل لاکچری کربلا را خرید
بیش از 2 میلیون دلار هزینه شد

بانک سینا ۵ سوئیت‌ هتل لاکچری کربلا را خرید

بررسی صورت مالی بانک سینا نشان می‌دهد مدیران این بانک در تاریخ ۳۱ مرداد سال ۱۳۹۵ طی قراردادی با شرکت «رنج هاسپیتالیتی» حق‌الامتیاز ۵ واحد سوئیت هتل لاکچری «الروضتین» کربلای معلی را به مدت ۵۰ سال خریده‌اند.

اتریش، هلند و آلمان تقریبا نصف ایران شعبه بانکی دارند!

اتریش، هلند و آلمان تقریبا نصف ایران شعبه بانکی دارند!

به گزارش «نود اقتصادی»، ایران ۳ برابر کشورهایی همچون آلمان، هلند و اتریش شعبه بانکی دارد. متوسط تعداد شعب در اتحادیه اروپا نیز ۲۱ شعبه به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بالغ است که فاصله بسیاری با سرانه ۳۰ شعبه‌ای ایران نسبت به همان مقیاس دارد.


شمارش معکوس برای عملیاتی شدن رمزدوم پویا

بانک پارسیان به منظور افزایش سهولت مشتریان خود در استفاده از رمز پویا، امکان دریافت پیامکی رمز دوم پویا به صورت خودکار را برای آن دسته از مشتریانی که شماره همراهشان در این بانک ثبت شده و رمز دوم ایستا دارند، فعال نموده و طی ارسال پیامک به ایشان اطلاع رسانی می نماید.

رشد ۳۹۰۴ واحدی شاخص بورس در معاملات امروز

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه ۳۹۰۴واحد رشد و به ارتفاع ۳۴۳ هزار واحد صعود کرد.

روابط عمومی بانک مرکزی
ابلاغ دستورالعمل بخشودگی جرایم زیر ۱۰۰ میلیون تومانی

روابط عمومی بانک مرکزی با اشاره به اصل بدهی 247 هزار و 800 میلیارد تومانی و سود 43 هزار و 800 میلیارد تومانی معوقات زیر 100 میلیون تومان، دستورالعمل دستورالعمل اجرایی بخشودگی سود تسهیلات تا سقف یک میلیاردریال در سال 1398 را ابلاغ کرد.

مدیر عامل بیمه آسیا:
اخذ مالیات از بیمه های زندگی، باعث کاهش ضریب نفوذ بیمه می‌شود

مدیر عامل بیمه آسیا: مالیات بر بیمه‌های زندگی باعث افزایش قیمت حق بیمه و کاهش ضریب نفوذ بیمه در کشور می‌شود.

معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین:
نقش کلیدی بانکها در نهادینه سازی مسئولیت اجتماعی در جامعه

معاون عملیات بانکی بانک ایران زمین، با اشاره به تلاش بانک ایران زمین برای اجرای مسئولیت اجتماعی خود در حوزه اقتصادی و اجتماعی، اظهار داشت: بانکها به عنوان سازمان هایی مردم نهاد نقش بسزایی در گسترش فرهنگ مسئولیت اجتماعی در جامعه ایفا می کند.

بالاترین امتیاز «اطلاع از موضوع فعال سازی رمز پویا» برای واحد ارتباط مردمی بانک ملی ایران

گزارش پژوهشی ارزیابی مراکز تماس بانک ها و موسسات اعتباری با موضوع فعال سازی رمز پویا حاکی از این است که بانک ملی ایران توانسته بیشترین میزان رضایت را از آن خود کند.

بازدید رییس کل بانک مرکزی از اولین مرکز نوآوری در صنعت بیمه

رییس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران از اولین مرکز نوآوری در صنعت بیمه بازدید کرد.

افزایش شمار کارتخوان‌های فعال به ۷.۸ میلیون دستگاه

جدیدترین گزارش منتشره از سوی شبکه الکترونیکی پرداخت کارت نشان می‌دهد که تعداد کارتخوان‌های فعال سیستمی و دارای تراکنش در آبان ماه با رشد نسبت به مهر به ۷ میلیون و ۸۳۰ هزار دستگاه رسیده است.

بیش از 2 میلیون دلار هزینه شد
بانک سینا ۵ سوئیت‌ هتل لاکچری کربلا را خرید

بررسی صورت مالی بانک سینا نشان می‌دهد مدیران این بانک در تاریخ ۳۱ مرداد سال ۱۳۹۵ طی قراردادی با شرکت «رنج هاسپیتالیتی» حق‌الامتیاز ۵ واحد سوئیت هتل لاکچری «الروضتین» کربلای معلی را به مدت ۵۰ سال خریده‌اند.

رئیس کنفدراسیون صادرات؛
با نرخ دستوری نیما باید منتظر نرخ سوم و چهارم ارز باشیم

رئیس بانک مرکزی اصرار دارد که هیچ دخالتی در سامانه نیما صورت نمی‌گیرد و قیمت‌ها کاملا بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می‌شوند اما وقتی در بودجه دلار 8500 تومانی تعیین شد این شک را ایجاد کرده که نرخ دستوری است.

محمدرضا کشاورز، مدیر عامل شرکت بیمه دی درگفتگو با «نود اقتصادی»:
تعداد شرکت های بیمه‌ای درکشور مطابق با ظرفیت اقتصاد کشور رشد نکرده است

مدیرعامل شرکت بیمه دی، از اینکه درصنعت بیمه یک بانک اطلاعاتی جامع که بتوان از آن تحلیل های مختلفی را استخراج کرد وجود ندارد، انتقادکرد وگفت که صنعت بیمه گذشته نگر بوده که این گذشته نگر بودن برای آن یک آسیب است.

همتی:
دلالان بازار ارز، توانایی بانک مرکزی را دست کم نگیرند

دلالان و نوسان‌گیران بازار ارز، توانایی این بانک را دست‌کم نگیرند؛ بانک مرکزی توانایی لازم را دارد تا هر زمان که اراده کند با حضور در بازار و نقش‌آفرینی در عرضه و تقاضا، تعادل را برقرار کند.

اولین کارگزاری بورس بیمه ایران در شرق کشور در مشهد افتتاح شد

اولین کارگزاری بورس بیمه ایران در شرق کشور طی مراسمی در مشهد با حضور آقایان میلاد قاسمی نایب‌رئیس هیأت‌مدیره و معاون مالی و اعتباری کارگزاری بورس بیمه ایران، آبتین کریمی عضو هیات مدیره و معاون توسعه و عملیات، داودی رییس انجمن صنفی بیمه ایران استان خراسان، خدا دوست مدیر بورس منطقه‌ای خراسان و حمید اسماعیل‌زاده معاون مدیرکل بیمه ایران افتتاح شد.

اتریش، هلند و آلمان تقریبا نصف ایران شعبه بانکی دارند!

به گزارش «نود اقتصادی»، ایران ۳ برابر کشورهایی همچون آلمان، هلند و اتریش شعبه بانکی دارد. متوسط تعداد شعب در اتحادیه اروپا نیز ۲۱ شعبه به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بالغ است که فاصله بسیاری با سرانه ۳۰ شعبه‌ای ایران نسبت به همان مقیاس دارد.

«نود اقتصادی» بررسی کرد + جدول
حقوق ۵۷۶ میلیونی دو عضو هیئت مدیره بانک سرمایه/ سرمایه رکورددار زیان انباشته در تاریخ بانکداری‌ ایران است

بررسی صورت مالی بانک سرمایه نشان می‌دهد مدیرعامل این بانک به همراه یک عضو هیئت مدیره در سال ۱۳۹۷ نفری بیش از ۵۷۶ میلیون تومان حقوق و دستمزد و هر کدام نیز بیش از ۱۰۱ میلیون تومان پاداش دریافت کرده‌اند

توییت نوشت؛
آقای وزیر اقتصاد! جایزه نمی‌خواهیم، بگویید شکایتشان را پس بگیرند!

فرهاد دژپسند با بیان اینکه برای مبارزه با فساد کریدور ویژه ایجاد می‌کنم و آماده هر گونه برخوردی هستیم گفت: باید سیستم سوت زنی راه اندازی کنیم و هر کس با فساد مواجه شد سوت بزند.

مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون ایران؛
محدودیت صدور مجوز برای تعاونی‌های اعتبار

مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون ایران با اشاره به محدودیت صدور مجوز برای تعاونی‌های اعتبار، تاسیس یک بانک تخصصی برای بخش تعاون را ضروری دانست.

«نود اقتصادی» بررسی کرد + نمودار
زیان انباشته بانک تجارت از ۱۱ هزار میلیارد تومان فراتر رفت

بررسی آخرین صورت مالی حسابرسی شده بانک تجارت نشان می‌دهد زیان انباشته این بانک در پایان ۶ماهه اول سال جاری به ۱۱ هزار و ۳۷۹ میلیارد تومان رسیده است.

بانک‌ها سال آینده تنها ۸۴۰ میلیارد تومان مالیات می‌دهند

دولت پیش‌بینی کرده که بانک‌ها در سال آینده باید فقط ۸۴۰میلیارد تومان مالیات پرداخت کنند که این رقم نیز نسبت به بودجه امسال رشد حدود ۱۳درصدی داشته است.

«اپلیکیشن 60»، تضمین امنیت روزانه 10 میلیون تراکنش اینترنتی مشتریان بانک ملی ایران

روزانه 10 میلیون تراکنش با رمز دوم توسط مشتریان بانک ملی ایران انجام می شود.

مرکز خدمات حوزه های علمیه از بیمه آسیا تقدیر کرد

نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل به همراه اعضای هیأت مدیره، معاونان مدیرعامل و مدیران بیمه آسیا با حجت الاسلام و المسلمین ربانی، رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه سراسر کشور دیدار و گفت و گو گردند.

مجوز افزایش سرمایه بیمه سامان صادر شد

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه ۱۷ درصدی شرکت بیمه سامان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی موافقت کرد.

پیشنهاد تحول گرایانه ضرابیه برای افزایش سرعت قطار صنعت بیمه

مدیرعامل شرکت بیمه سامان با تقدیر از بیمه مرکزی که عرصه را برای ارائه محصولات جدید توسط شرکت های بیمه بازگذاشته است، خواستار این شد که بخشی از مقررات مصوب در این حوزه برای شرکت های با توانگری بالا، از حالت الزام آور به حالت توصیه ای تغییر شکل بدهد.

مدیر عامل بانک ایران زمین:
مهمترین دغدغه بانک ها ارتقاء امنیت حسابهای مشتریان است

مدیرعامل بانک ایران زمین با اشاره به گسترش استفاده از اینترنت و تراکنش های مالی مبنی بر آن اظهار داشت: همواره ارتقاء سطح امنیت حسابها و پایین آوردن مخاطرات امنیتی مطابق با توسعه علم و تکنولوژی از جمله الزامات حوزه بانکی است.

جوابیه بانک کشاورزی به خبر «وام ۴۱۱ میلیون تومانی بانک کشاورزی به مدیرعاملش!»

بانک کشاورزی خبر «نود اقتصادی» را تایید کرد: وام ۴۱۱ میلیون تومانی طبق مقررات بانکی به مدیرعامل پرداخت شده است.

آیا مردم عادی و کشاورزان هم می‌توانند وام مرابحه با سود ۱۰ درصد از بانک کشاورزی بگیرند؟
وام ۴۱۱ میلیون تومانی بانک کشاورزی به مدیرعاملش!

تسهیلات مرابحه درحالی با سود ۱۰ درصد به مدیرعامل این بانک اعطا شده که این میزان وام برای مردم عادی و کشاورزان با سود بالاتر (۱۸ درصد) ارائه می‌شود!

گفتگو با محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران

محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران در گفت‌وگو با «نود اقتصادی» به سوالات خبرنگاران ما پاسخ داد.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد + جدول
درآمد ۷۳۱ میلیارد تومانی پست بانک از تسهیلات در ۸ ماه

در ۸ماهه سال جاری پست بانک ۲۵۰۲ میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اعطا کرده است که از این طریق ۷۳۱ میلیارد تومان سود عاید این بانک شده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+جدول
زیان انباشته بانک اقتصادنوین به ۱۶۵۷ میلیارد تومان رسید

به گزارش «نود اقتصادی» بررسی صورت مالی بانک اقتصادنوین نشان می‌دهد زیان انباشته این بانک در پایان سال ۹۷ حدود ۶۷۵ میلیارد تومان بوده که با افزایش ۹۸۲ میلیارد تومانی در ۶ماهه سال جاری به ۱۶۵۷ میلیارد تومان رسیده است.

پروژه‌های جدید برای ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه از تدوین ۹۴ پروژه برای اجرای مطلوب طرح ملی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح خبر داد.

تخت گاز بورس در تالار شیشه‌ای

شاخص بورس تهران در نخستین روز هفته درحالی با رشد ۵۰۹۶ واحدی همراه بود که نه تنها تعداد و ارزش معاملات انجام شده نسبت به هفته گذشته افزایش یافته، بلکه امروز هیچ شرکتی تاثیر منفی بر عملکرد این بازار نداشت.

بانک رفاه کارگران از «نود اقتصادی» به دلیل انتشار حقوق نجومی مدیرعاملش شکایت کرد

چندی قبل، پایگاه خبری - تحلیلی «نود اقتصادی» براساس اسناد معتبری که در اختیار داشت اعلام کرد که مدیرعامل و دو عضو موظف هیات مدیره بانک رفاه کارگران بیش از یک میلیارد تومان حقوق و مزایای ناخالص دریافت کرده‌اند.

مرکز رتبه‌بندی اتاق ایران «رتبه‌بندی شرکتی» را مطابق قانون انجام می‌دهد

ربیس اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای به رییس سازمان بورس، ضمن اعلام کرد: نیت قانون‌گذار از مأموریت مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران، رتبه‌بندی شرکتی بوده که با درجه‌بندی اعتباری شرکت‌های موردنظر سازمان بورس تفاوت بنیادین دارد.

رمز دوم پویا از کی اجباری می‌شود؟

با وجود اینکه بانک مرکزی از ابتدای طرح رمز دوم پویا از ابتدای دی‌ماه سال جاری خبر داده است، برخی بانک‌ها استفاده اجباری از این رمز را از نیمه دی‌ماه اعلام کرده‌اند.

برخی روستاییان در مناطق دورافتاده کشور مشمول یارانه بنزینی دولت نشدند

براساس آمارهای مرکز آمار ایران، روستاییان به جهت دوری از امکانات رفاهی شهری و رفت‌وآمد زیاد به شهرها، بیشترین آسیب را از گرانی بنزین متحمل شده‌اند.

رشد قیمت سکه و طلا در هفته گذشته ناشی از افزایش قیمت ارز بود

علت اصلی صعود قیمت‌ها در بازار داخلی، قیمت ارز بوده است که در این هفته روند روبه رشدی داشت. این وضعیت باعث شد قیمت سکه از حدود چهار میلیون و ۴٠٠ هزار تومان در اوایل هفته تا حدود چهار میلیون و ۶٠٠ هزار تومان نیز افزایش قیمت داشته‌ باشد.

تکانه‌های مقطعی بازار غیررسمی ارز، پایدار نیست

تکانه‌های غیرمتعارف مقطعی بازار غیررسمی ارز، از پایداری لازم با عنایت به عوامل بنیادین موثر بر نرخ ارز، عمق بالای بازار ارز رسمی و افزایش فروش ارز توسط صادرکنندگان در ماه‌های پایانی سال، برخوردار نخواهد بود.

نامه مصباحی مقدم به آیت الله نوری همدانی:
اگر طرح مجلس مسکوت بماند، بانک‌های خصوصی جشن خواهند گرفت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت الله نوری همدانی در ارتباط با نحوه بانکداری موضوعاتی مطرح کرد.

نشست‌ علمی نقش فرهنگ در ضریب نفوذ بیمه برگزار شد

نشست‌ علمی «نقش فرهنگ در ضریب نفوذ بیمه» در بیست‌وششمین همایش ملی بیمه و توسعه با موضوع «افزایش ضریب نفوذ بیمه؛ چالش‌ها و راهکارها» در روز ۱۲ آذرماه ۱۳۹۸ از ساعت 14 تا 16در سالن پروین اعتصامی مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا (س) به ریاست دکتر رضا جعفری مدیرعامل و نایب‌رئیس هیأت‌مدیره بیمه سینا برگزار شد.

مدیرعامل بیمه سامان خطاب به بیمه گران:
از استارت آپ ها غافل نشوید

مدیرعامل شرکت بیمه سامان بر لزوم استفاده حداکثری از فرصت های تازه ایجاد شده در فضای استارت آپی کشور به نفع صنعت بیمه تاکید کرد و از بیمه گران خواست از استارت آپ ها غافل نشون

بیش از 2 میلیون دلار هزینه شد
بانک سینا ۵ سوئیت‌ هتل لاکچری کربلا را خرید

آیا خرید مذکور برای سرمایه‌گذاری است یا برای تفریحات مدیران ارشد بانک؟


حبیب میرزایی، معاون سابق نظارت بیمه مرکزی در گفتگو با «نود اقتصادی»
مدیران برخی شرکت‌های بیمه‌ای با فشار و ارتباطات سیاسی منصوب می‌شوند
افروز بهرامی نائب رئیس کمیسیون پول و بازار سرمایه اتاق بازرگانی تهران در یادداشتی نوشت:
وضعیت نامطلوب حمایت از سهامداران خرد!/ افغانستان؛ برترین اصلاح‌گر گزارش سال ۲۰۱۹ بانک جهانی!
روایت عباس هشی تحلیلگر مسائل اقتصادی از فرارهای مالیاتی؛
حدود ۱۰۰ هزار خیریه در کشور وجود دارد که اظهارنامه مالیاتی به دولت نمی‌دهند!

پربیننده