پنج شنبه بیست و یکم آذر ۱۳۹۸ ساعت ۵:۱۱:۵۹ بعد از ظهر

برگزیده‌های سرویس بانک، بیمه و بورس

بانک کشاورزی از مدیرمسئول «نود اقتصادی» شکایت کرد

بانک کشاورزی از مدیرمسئول «نود اقتصادی» شکایت کرد

بانک کشاورزی از "محمد سعید جباری"، مدیرمسئول پایگاه خبری- تحلیلی «نود اقتصادی» به اتهام تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب شکایت کرد.

«نود اقتصادی» از شکایت شرکت وابسته به سازمان اقتصادی کوثر تبرئه شد

«نود اقتصادی» از شکایت شرکت وابسته به سازمان اقتصادی کوثر تبرئه شد

مدیرمسئول و سردبیر پایگاه خبری - تحلیلی «نود اقتصادی» از اتهام تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب در دادگاه رسیدگی به شکایات تبرئه شدند.


محمدرضا کشاورز، مدیر عامل شرکت بیمه دی درگفتگو با «نود اقتصادی»:
تعداد شرکت های بیمه‌ای درکشور مطابق با ظرفیت اقتصاد کشور رشد نکرده است

مدیرعامل شرکت بیمه دی، از اینکه درصنعت بیمه یک بانک اطلاعاتی جامع که بتوان از آن تحلیل های مختلفی را استخراج کرد وجود ندارد، انتقادکرد وگفت که صنعت بیمه گذشته نگر بوده که این گذشته نگر بودن برای آن یک آسیب است.

همتی:
دلالان بازار ارز، توانایی بانک مرکزی را دست کم نگیرند

دلالان و نوسان‌گیران بازار ارز، توانایی این بانک را دست‌کم نگیرند؛ بانک مرکزی توانایی لازم را دارد تا هر زمان که اراده کند با حضور در بازار و نقش‌آفرینی در عرضه و تقاضا، تعادل را برقرار کند.

اولین کارگزاری بورس بیمه ایران در شرق کشور در مشهد افتتاح شد

اولین کارگزاری بورس بیمه ایران در شرق کشور طی مراسمی در مشهد با حضور آقایان میلاد قاسمی نایب‌رئیس هیأت‌مدیره و معاون مالی و اعتباری کارگزاری بورس بیمه ایران، آبتین کریمی عضو هیات مدیره و معاون توسعه و عملیات، داودی رییس انجمن صنفی بیمه ایران استان خراسان، خدا دوست مدیر بورس منطقه‌ای خراسان و حمید اسماعیل‌زاده معاون مدیرکل بیمه ایران افتتاح شد.

اتریش، هلند و آلمان تقریبا نصف ایران شعبه بانکی دارند!

به گزارش «نود اقتصادی»، ایران ۳ برابر کشورهایی همچون آلمان، هلند و اتریش شعبه بانکی دارد. متوسط تعداد شعب در اتحادیه اروپا نیز ۲۱ شعبه به ازای ۱۰۰ هزار نفر جمعیت بالغ است که فاصله بسیاری با سرانه ۳۰ شعبه‌ای ایران نسبت به همان مقیاس دارد.

«نود اقتصادی» بررسی کرد + جدول
حقوق ۵۷۶ میلیونی دو عضو هیئت مدیره بانک سرمایه/ سرمایه رکورددار زیان انباشته در تاریخ بانکداری‌ ایران است

بررسی صورت مالی بانک سرمایه نشان می‌دهد مدیرعامل این بانک به همراه یک عضو هیئت مدیره در سال ۱۳۹۷ نفری بیش از ۵۷۶ میلیون تومان حقوق و دستمزد و هر کدام نیز بیش از ۱۰۱ میلیون تومان پاداش دریافت کرده‌اند

توییت نوشت؛
آقای وزیر اقتصاد! جایزه نمی‌خواهیم، بگویید شکایتشان را پس بگیرند!

فرهاد دژپسند با بیان اینکه برای مبارزه با فساد کریدور ویژه ایجاد می‌کنم و آماده هر گونه برخوردی هستیم گفت: باید سیستم سوت زنی راه اندازی کنیم و هر کس با فساد مواجه شد سوت بزند.

مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون ایران؛
محدودیت صدور مجوز برای تعاونی‌های اعتبار

مدیر امور اقتصادی اتاق تعاون ایران با اشاره به محدودیت صدور مجوز برای تعاونی‌های اعتبار، تاسیس یک بانک تخصصی برای بخش تعاون را ضروری دانست.

«نود اقتصادی» بررسی کرد + نمودار
زیان انباشته بانک تجارت از ۱۱ هزار میلیارد تومان فراتر رفت

بررسی آخرین صورت مالی حسابرسی شده بانک تجارت نشان می‌دهد زیان انباشته این بانک در پایان ۶ماهه اول سال جاری به ۱۱ هزار و ۳۷۹ میلیارد تومان رسیده است.

بانک‌ها سال آینده تنها ۸۴۰ میلیارد تومان مالیات می‌دهند

دولت پیش‌بینی کرده که بانک‌ها در سال آینده باید فقط ۸۴۰میلیارد تومان مالیات پرداخت کنند که این رقم نیز نسبت به بودجه امسال رشد حدود ۱۳درصدی داشته است.

«اپلیکیشن 60»، تضمین امنیت روزانه 10 میلیون تراکنش اینترنتی مشتریان بانک ملی ایران

روزانه 10 میلیون تراکنش با رمز دوم توسط مشتریان بانک ملی ایران انجام می شود.

مرکز خدمات حوزه های علمیه از بیمه آسیا تقدیر کرد

نایب رییس هیأت مدیره و مدیرعامل به همراه اعضای هیأت مدیره، معاونان مدیرعامل و مدیران بیمه آسیا با حجت الاسلام و المسلمین ربانی، رییس مرکز خدمات حوزه های علمیه سراسر کشور دیدار و گفت و گو گردند.

مجوز افزایش سرمایه بیمه سامان صادر شد

سازمان بورس و اوراق بهادار با افزایش سرمایه ۱۷ درصدی شرکت بیمه سامان از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی موافقت کرد.

پیشنهاد تحول گرایانه ضرابیه برای افزایش سرعت قطار صنعت بیمه

مدیرعامل شرکت بیمه سامان با تقدیر از بیمه مرکزی که عرصه را برای ارائه محصولات جدید توسط شرکت های بیمه بازگذاشته است، خواستار این شد که بخشی از مقررات مصوب در این حوزه برای شرکت های با توانگری بالا، از حالت الزام آور به حالت توصیه ای تغییر شکل بدهد.

مدیر عامل بانک ایران زمین:
مهمترین دغدغه بانک ها ارتقاء امنیت حسابهای مشتریان است

مدیرعامل بانک ایران زمین با اشاره به گسترش استفاده از اینترنت و تراکنش های مالی مبنی بر آن اظهار داشت: همواره ارتقاء سطح امنیت حسابها و پایین آوردن مخاطرات امنیتی مطابق با توسعه علم و تکنولوژی از جمله الزامات حوزه بانکی است.

جوابیه بانک کشاورزی به خبر «وام ۴۱۱ میلیون تومانی بانک کشاورزی به مدیرعاملش!»

بانک کشاورزی خبر «نود اقتصادی» را تایید کرد: وام ۴۱۱ میلیون تومانی طبق مقررات بانکی به مدیرعامل پرداخت شده است.

آیا مردم عادی و کشاورزان هم می‌توانند وام مرابحه با سود ۱۰ درصد از بانک کشاورزی بگیرند؟
وام ۴۱۱ میلیون تومانی بانک کشاورزی به مدیرعاملش!

تسهیلات مرابحه درحالی با سود ۱۰ درصد به مدیرعامل این بانک اعطا شده که این میزان وام برای مردم عادی و کشاورزان با سود بالاتر (۱۸ درصد) ارائه می‌شود!

گفتگو با محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران

محمد کریمی دبیرکل سندیکای بیمه گران در گفت‌وگو با «نود اقتصادی» به سوالات خبرنگاران ما پاسخ داد.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد + جدول
درآمد ۷۳۱ میلیارد تومانی پست بانک از تسهیلات در ۸ ماه

در ۸ماهه سال جاری پست بانک ۲۵۰۲ میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف اعطا کرده است که از این طریق ۷۳۱ میلیارد تومان سود عاید این بانک شده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+جدول
زیان انباشته بانک اقتصادنوین به ۱۶۵۷ میلیارد تومان رسید

به گزارش «نود اقتصادی» بررسی صورت مالی بانک اقتصادنوین نشان می‌دهد زیان انباشته این بانک در پایان سال ۹۷ حدود ۶۷۵ میلیارد تومان بوده که با افزایش ۹۸۲ میلیارد تومانی در ۶ماهه سال جاری به ۱۶۵۷ میلیارد تومان رسیده است.

پروژه‌های جدید برای ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه

مدیرعامل بانک سپه از تدوین ۹۴ پروژه برای اجرای مطلوب طرح ملی ادغام بانک‌های وابسته به نیروهای مسلح خبر داد.

تخت گاز بورس در تالار شیشه‌ای

شاخص بورس تهران در نخستین روز هفته درحالی با رشد ۵۰۹۶ واحدی همراه بود که نه تنها تعداد و ارزش معاملات انجام شده نسبت به هفته گذشته افزایش یافته، بلکه امروز هیچ شرکتی تاثیر منفی بر عملکرد این بازار نداشت.

بانک رفاه کارگران از «نود اقتصادی» به دلیل انتشار حقوق نجومی مدیرعاملش شکایت کرد

چندی قبل، پایگاه خبری - تحلیلی «نود اقتصادی» براساس اسناد معتبری که در اختیار داشت اعلام کرد که مدیرعامل و دو عضو موظف هیات مدیره بانک رفاه کارگران بیش از یک میلیارد تومان حقوق و مزایای ناخالص دریافت کرده‌اند.

مرکز رتبه‌بندی اتاق ایران «رتبه‌بندی شرکتی» را مطابق قانون انجام می‌دهد

ربیس اتاق بازرگانی ایران در نامه‌ای به رییس سازمان بورس، ضمن اعلام کرد: نیت قانون‌گذار از مأموریت مرکز ملی رتبه‌بندی اتاق ایران، رتبه‌بندی شرکتی بوده که با درجه‌بندی اعتباری شرکت‌های موردنظر سازمان بورس تفاوت بنیادین دارد.

رمز دوم پویا از کی اجباری می‌شود؟

با وجود اینکه بانک مرکزی از ابتدای طرح رمز دوم پویا از ابتدای دی‌ماه سال جاری خبر داده است، برخی بانک‌ها استفاده اجباری از این رمز را از نیمه دی‌ماه اعلام کرده‌اند.

برخی روستاییان در مناطق دورافتاده کشور مشمول یارانه بنزینی دولت نشدند

براساس آمارهای مرکز آمار ایران، روستاییان به جهت دوری از امکانات رفاهی شهری و رفت‌وآمد زیاد به شهرها، بیشترین آسیب را از گرانی بنزین متحمل شده‌اند.

رشد قیمت سکه و طلا در هفته گذشته ناشی از افزایش قیمت ارز بود

علت اصلی صعود قیمت‌ها در بازار داخلی، قیمت ارز بوده است که در این هفته روند روبه رشدی داشت. این وضعیت باعث شد قیمت سکه از حدود چهار میلیون و ۴٠٠ هزار تومان در اوایل هفته تا حدود چهار میلیون و ۶٠٠ هزار تومان نیز افزایش قیمت داشته‌ باشد.

تکانه‌های مقطعی بازار غیررسمی ارز، پایدار نیست

تکانه‌های غیرمتعارف مقطعی بازار غیررسمی ارز، از پایداری لازم با عنایت به عوامل بنیادین موثر بر نرخ ارز، عمق بالای بازار ارز رسمی و افزایش فروش ارز توسط صادرکنندگان در ماه‌های پایانی سال، برخوردار نخواهد بود.

نامه مصباحی مقدم به آیت الله نوری همدانی:
اگر طرح مجلس مسکوت بماند، بانک‌های خصوصی جشن خواهند گرفت

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در نامه‌ای به آیت الله نوری همدانی در ارتباط با نحوه بانکداری موضوعاتی مطرح کرد.

نشست‌ علمی نقش فرهنگ در ضریب نفوذ بیمه برگزار شد

نشست‌ علمی «نقش فرهنگ در ضریب نفوذ بیمه» در بیست‌وششمین همایش ملی بیمه و توسعه با موضوع «افزایش ضریب نفوذ بیمه؛ چالش‌ها و راهکارها» در روز ۱۲ آذرماه ۱۳۹۸ از ساعت 14 تا 16در سالن پروین اعتصامی مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا (س) به ریاست دکتر رضا جعفری مدیرعامل و نایب‌رئیس هیأت‌مدیره بیمه سینا برگزار شد.

مدیرعامل بیمه سامان خطاب به بیمه گران:
از استارت آپ ها غافل نشوید

مدیرعامل شرکت بیمه سامان بر لزوم استفاده حداکثری از فرصت های تازه ایجاد شده در فضای استارت آپی کشور به نفع صنعت بیمه تاکید کرد و از بیمه گران خواست از استارت آپ ها غافل نشون

چهارمین جشنواره بیمه در رسانه برگزیدگان خود را شناخت؛
خبرنگار «نود اقتصادی» در چهارمین جشنواره بیمه در رسانه نفر برتر شد

مجید حیدری خبرنگار «نود اقتصادی» در چهارمین جشنواره بیمه در رسانه در بخش گزارش خبری، به عنوان نفر برتر انتخاب و معرفی شد.

آغاز پرداخت خسارت واحدهای زیان دیده از اغتشاشات بنزینی

رئیس کل بیمه مرکزی از آغاز پرداخت خسارت به واحدهایی که در اغتشاش اخیر آسیب دیده و تحت پوشش بیمه بوده اند خبر داد و گفت: برای خسارت های سنگین هنوز ارزیابی کامل نشده است

وزیر اقتصاد؛
۵۰۰ میلیارد دلار در ایران تحت پوشش صنعت بیمه است

۵۰۰ میلیارد دلار از بخش های مختلف در کشور تحت پوشش بیمه قرار داردو ضریب نفوذ بیمه در دولت های یازدهم و دوازدهم گسترش یافته است.

فیلم/ حسین کریم خان زند، مدیرعامل بیمه نوین در گفتگو با «نود اقتصادی»
پرداخت عوارض ۳۰ درصدی برای صنعت بیمه اصلا منطقی نیست

حسین کریم خان زند، مدیرعامل بیمه نوین گفت: تعداد شرکت‌های بیمه‌ای که به سهامدارانشان سود می‌دهند انگشت شمار است. عوارض پرداختی صنعت بیمه ۳۰ درصد است که اصلا منطقی نیست

ارتقاء تجربه مشتری از طریق باشگاه مشتریان ایران زمین

طی سال های قبل سه دوره باشگاه مشتریان بانک ایران زمین برگزار شد. در دوره های پیشین اعضای باشگاه با افزایش امتیازهای خود توانستند از جوایز متنوع باشگاه بهره مند شوند. امسال نیز همانند سال های گذشته چهارمین دوره باشگاه مشتریان بانک ایران زمین افتتاح شد.

پذیرش سه مقاله علمی از بیمه آسیا در همایش بیمه و توسعه

مقالات علمی مدیر عامل، عضو هیئت مدیره و مدیر بیمه های عمر و پس انداز بیمه آسیا در بیست و ششمین همایش بیمه و توسعه پذیرفته شدند.

حفظ اقتدار با افزایش پرتفوی و کاهش نسبت خسارت

بیمه اسیا با انتشار عملکرد شش ماهه و هفت ماهه خود نشان داده که در بین شرکت های خصوصی، همچنان اقتدار خود را حفظ کرده و در حوزه تولید حق بیمه و نسبت خسارت از برترین شرکت های بیمه گر است

در نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه مطرح شد؛
ورود قوه قضائیه به پاداش میلیاردی اعضای هیئت مدیره بانک کشاورزی

سخنگوی قوه قضائیه از ورود به ماجرای پرداخت پاداش میلیاردی به اعضای هیئت‌مدیره بانک کشاورزی خبر داد

به شرکت‌ها اجازه دادیم از بیمه گذارانشان بپرسند آیا اجازه سرمایه‌گذاری در بازارهای پر خطر مانند بورس یا مسکن را می‌دهند؟

رئیس کل بیمه مرکزی با بیان اینکه در دنیا خدمات جدید به شکل ارزان‌تر و با کیفیت‌تر ارائه می‌شود، گفت: در ایران نیاز داریم که بیمه را با کیفیت‌تر و ارزان‌تر به مردم ارائه کنیم که البته این موضوع به معنای نرخ شکنی نیست.

«نود اقتصادی» از شکایت شرکت وابسته به سازمان اقتصادی کوثر تبرئه شد

مدیرمسئول و سردبیر پایگاه خبری - تحلیلی «نود اقتصادی» از اتهام تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب در دادگاه رسیدگی به شکایات تبرئه شدند.

فیلم/ محسن بهرامی ارض اقدس عضو شورای رقابت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
انتقادات به نوع بودجه نویسی دولت در لایحه ۹۹


فیلم / ناصر ریاحی، فعال اقتصادی و تولیدکننده پلاسما از پیش شرط‌های رونق تولید می‌گوید
تازه با هزار بدبختی وارد بازار فروش و صادرات پلاسما شده بودیم که بانک مرکزی جلویش را گرفت! (۳)
موسوی لارگانی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»
مجلس هیچ اطلاعی از گرانی بنزین نداشت، کاش آقای لاریجانی به ما هم می‌گفت!
عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران؛
گران شدن بنزین در سال جاری به نفع مستضعفین تمام شد

پربیننده