جمعه دوم آبان ۱۳۹۹ ساعت ۹:۱:۳۷ قبل از ظهر

برگزیده‌های سرویس اشتغال

چرا در جوابیه‌تان به آن جلسه که مابین "من و شما و معاون و باجناقتان" بود اشاره نکردید!؟
 پاسخ مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی کشوری به بیانیه دیوان محاسبات:

چرا در جوابیه‌تان به آن جلسه که مابین "من و شما و معاون و باجناقتان" بود اشاره نکردید!؟

سید میعاد صالحی نوشت: بهتر بود رئیس دیوان محاسبات به جای فرافکنی، به موارد مربوطه و شائبه سوء استفاده از جایگاه شغلی به صراحت پاسخ می دادند.

افشای زد و بند رئیس دیوان محاسبات برای بقای باجناقش در یک پست دولتی
فیلم/ مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی کشوری در گفتگو با «نود اقتصادی» مطرح کرد:

افشای زد و بند رئیس دیوان محاسبات برای بقای باجناقش در یک پست دولتی

میعاد صالحی، مدیرعامل سابق صندوق بازنشستگی کشوری ضمن درخواست از دستگاه قضایی برای رسیدگی به سوء استفاده‌های انجام شده توسط عادل آذر گفت: رئیس دیوان محاسبات از من خواست مدیر متخلف زیر مجموعه‌ام را برکنار نکنم، به حرفش گوش ندادم، زمینه برکناری‌‎ام از صندوق را فراهم کرد!


قالیبافان فاقد بیمه از امروز بیمه می شوند+ حق بیمه پرداختی

رئیس صندوق بیمه روستائیان و عشایر گفت: از امروز قالیبافانی که تحت پوشش هیچ پوشش بیمه‌ای نبودند تحت پوشش بیمه صندوق اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر قرار می‌گیرند.

واریز وام ضروری بازنشستگان کشوری به حسابها؛ امشب

معاون توسعه منابع و مدیریت صندوق بازنشستگی کشوری از واریز نوبت هفتم از مرحله دوم وام ضروری بازنشستگان این صندوق تا آخر وقت امشب (چهارشنبه ۳۰ مهرماه) به حساب مشمولان خبر داد.

فعال حوزه کارگری:
وزارت صمت و وزارت تعاون و تامین اجتماعی آمارهای اشتغال را به مرکز آمار نمی‌دهند/ نرخ بیکاری واقعی ۱۹ درصد است

حمید حاج اسماعیلی با بیان اینکه وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان تامین اجتماعی آمار خود را مبنی بر بیمه شدگان جدید، تعداد مجوزهای جدید و اشتغال ایجاد شده به مرکز آمار نمی‌دهند، گفت: با احتساب جمعیت فعال در کشور نرخ بیکاری حدود ۱۹ درصد خواهد بود.

۴ روز تا پایان دریافت وام کرونایی کسب و کارها

صاحبان مشاغل آسیب دیده از کرونا، برای ثبت نام جهت دریافت تسهیلات تنها تا پایان مهر ماه مهلت دارند که طبق اعلام وزارت کار، این مهلت دیگر تمدید نخواهد شد.

وزیر کار:
تا پایان سال هر ماه یک شرکت از زیر مجموعه‌های شستا را در بورس واگذار می‌کنیم

محمد شریعنمداری بیان کرد: تا پایان سال ۹۹ هر ماه یک شرکت از زیرمجموعه‌های شستا را برای واگذاری در بورس آماده می‌کنیم.

رییس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح:
همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری از مهرماه اعمال می‌شود

رییس سازمان بازنشستگی نیروهای مسلح از اعمال همسان‌سازی حقوق بازنشستگان لشکری در مهرماه و پرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی به فرزندان کارآفرین آنها خبر داد.

جزئیات پرداخت تسهیلات کرونایی اعلام شد

عیسی منصوری بیان کرد: ارزش تسهیلات پرداختی یه ۲۹۲ هزار بنگاه آسیب دیده تاکنون بیش از ۵۸۰۰ میلیارد تومان است که از این مقدار ۱۲۴۵ میلیارد تومان مربوط به تسهیلات حمایتی دولت از شرکت های معظم است.

 سهم فارغ التحصیلان از بیکاران کشور ۴۰ درصد شد

گزارش مرکز آمار ایران نشان می دهد، در تابستان ۹۹ سهم جمعیت فارغ التحصیلان آموزش عالی از کل بیکاران ۴۰.۷ درصد بوده است. این سهم در بین زنان نسبت به مردان و در نقاط شهری نسبت به نقاط روستایی بیشتر بوده است.

رئیس کمیته دستمزد شورای‌عالی کار:
دولت روحانی به وعده‌های خود برای بهبود زندگی کارگران عمل نکرد/ دستمزد کارگران بین ۳۲ تا ۳۸ درصد هزینه‌‌هایشان را پوشش می‌دهد

فرامرز توفیقی با بیان اینکه دولت روحانی با این شعار به روی کار آمد که می‌خواست دستمزد را منصفانه و کار را شایسته کند، گفت: شکاف بین دستمزد و هزینه معاش زندگی آن‌قدر زیاد شده که در ایده‌آل‌ترین شرایط و با در نظر گرفتن سبد معیشت حداقلی کل کشور، مزد قدرت ۳۲ تا ۳۸ درصد جبران هزینه‌های خانوار را دارد.

 ۷.۶ میلیون نفر از جمعیت کشور نیازمند حمایت ویژه هستند

گزارش اخیر وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان می‌کند در حال‌حاضر و با افزایش هزینه‌ها، ۷.۶ میلیون نفر نیازمند حمایت ویژه هستند و باید تحت پوشش طرح تأمین امنیت غذایی قرار بگیرند.

توییت محمد شریعتمداری، وزیر تعاون، کار و رفاه‌اجتماعی پس از دریافت گزارش مقبول شستا از سازمان حسابرسی:
‏⁧شستا⁩ پس از ۲۲ سال بالاترین رتبه ارزیابی گزارش مالی پاک را از سازمان حسابرسی باعنوان ”مطلوب وبدون شرط” دریافت کرد

شریعتمداری نوشت: این رخداد‌ بی سابقه، کنار سودآوری، بیانگرتلاش بی پایان شستا واعمال شفافیت⁩ و خرد⁩ است. دم فرمانده هوشمندش دکتر ⁧ محمد رضوانی‌فر⁩ گرم‌. تبریک به همه ذی‌نفعان شستا

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+نمودار
۸۰ درصد ایرانی‌ها مجبورند چندین بار شغل خود را تغییر دهند

تنها ۲۰ درصد از شاغلان ایرانی موفق می‌شوند بین ۲۰ تا ۳۰ سال در شغل اصلی خود ماندگار شده و به دوره بازنشستگی برسند و ۸۰ درصد مجبورند حداقل دو یا چندین بار شغل خود را تغییر دهند.

زمان پرداخت وام خرید اقساطی لوازم خانگی به بازنشستگان

تفاهم‌نامه سه‌جانبه طرح خرید اقساطی لوازم خانگی به بازنشستگان امروز امضاء شد و از ۲۰ مهرماه اجرایی می‌شود.

رئیس کمیسیون مالیات، کار و تأمین اجتماعی اتاق بازرگانی ایران:
سازمان تامین اجتماعی برای تولید کنندگان سنگ اندازی می‌کند/ آنها مثل سازمان مالیاتی دنبال دریافت حق حاکمیتی هستند

محمود تولایی بیان کرد: سازمان تأمین اجتماعی به جای آنکه قانون‌محور باشد، بخش‌نامه‌محور است. مشکلات ساختاری که با سازمان تأمین اجتماعی داریم عمدتا به بخش‌نامه‌های داخل این سازمان بازمی‌گردد. این بخش‌نامه‌ها به فراخور زمان تغییراتی در آنها ایجاد شده است.

رئیس کمیته دستمزد کانون عالی شورای اسلامی کار:
دستمزد کارگران تنها ۳۸ درصد هزینه معیشت را پوشش می‌دهد

فرامرز توفیقی بیان کرد: با افزایش چشمگیر قیمت ها فاصله بین معیشت و دستمزد کارگران افزایش چشمگیر یافته است، به گونه ای که در حال حاضر در ایده آل ترین شرایط دستمزد، ۳۸ درصد سبد معیشت حداقلی میانگین کل کشور را تشکیل می دهد.

وزیر کار:
۵ هزار میلیارد تومان بیمه بیکاری کرونا پرداخت کردیم

محمد شریعتمداری بیان کرد: تا کنون پنج هزار میلیارد تومان از حساب صندوق ذخیره و از طریق ثبت نام در سامانه به متقاضیان این بخش پرداخت شده است.

وزیر کار:
بازنگری در همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مشاغل سخت ادامه دارد

محمد شریعتمداری اعلام کرد: روند همسان سازی حقوق مستمری بگیران سازمان تأمین اجتماعی که مورد اعتراض بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور واقع شده،بازنگری می شود و فرآیند بازنگری در این مسیر به پایان نرسیده است و همچنان ادامه دارد.

معاون اشتغال وزارت کار:
 بیش از ۱۵۰ هزار نفر از بیکار شده‌های کرونا هنوز بیکار مانده‌اند

عیسی منصوری بیان کرد: حدود ۱۵۵ هزار و ۷۰۰ نفر از بیکار شده‌های کرونا در اسفند تاکنون نتوانسته اند دوباره شاغل شوند.

بازرس مجمع عالی نمایندگان کارگران کشور:
خط فقر برای خانواده های ۴ نفره به ۱۰ میلیون تومان رسیده و کارگران توان خرید گوشی موبایل برای تحصیل فرزندانشان را ندارند

حمیدرضا امام‌قلی‌تبار بیان کرد: برآوردها نشان می دهد خط فقر برای خانوارهای ۴ نفره به ۱۰ میلیون تومان رسیده و کارگران که درآمدشان در خوش بینانه ترین حالت در حدود ۳ میلیون تومان است در فقر مطلق به سر می برند.

مدیرعامل سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران:
افزایش تعداد بیکاران تقاضا برای دریافت تاکسی را بیشتر کرده است

علیرضا قنادان بیان کرد: با توجه به اینکه مسافرکشی غیرقانونی و خارج از ضابطه همیشه یک راه برای امرار معاش افرادی بوده که بیکار می‌شوند، تعداد افراد متقاضی برای ورود به شغل تاکسیرانی بیشتر هم شده است.

واکنش وزیر کار به فیلمی که در «نود اقتصادی» منتشر شد؛
محمد شریعتمداری هم به موضوع شرکت "فرش تابان مهر" ورود کرد

محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به دستیار ویژه خود دستور داد  از سازمان تامین اجتماعی و معاونت های روابط کار و توسعه کار آفرینی و اشتغال پیگیری های لازم  تا حصول نتیجه صورت گیرد.

مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه

معاون اول رئیس جمهور، مصوبه مربوط به تأدیه دیون دولت بابت تحقق متناسب سازی دریافت های بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری و لشکری از طریق واگذاری سهام دولت را ابلاغ کرد.

جزئیات تسهیلات خرید بازنشستگان تامین اجتماعی

مدیر فناوری سازمان تامین اجتماعی ضمن تشریح جزئیات طرح تسهیلات خرید بازنشستگان تحت پوشش، گفت:خرید اقساطی و تخفیف در خرید شامل حال مستمری بگیران تامین اجتماعی می شود.

فیلم/ گریه‌های تلخ رئیس هیات مدیره فرش تابان مهر از آزار و اذیت دولتی‌ها در گفتگو با «نود اقتصادی»:
بانک سپه و تامین اجتماعی زندگی مرا به خاک سیاه نشاندند

سید مهدی کلیددارزاده بیان کرد: بانک سپه و تامین اجتماعی زندگی مرا به خاک سیاه نشاندند، از آلمان آمده بودم تا کار تولیدی کنم اما اینقدر اذیتم کردند که ورشکسته‌‌ شدم.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
وقتی یک فرد غیر متخصص را وزیر کار می‌کنند نباید توقع ایجاد شغل داشته باشیم

میثم موسایی بیان کرد: وقتی یک فرد غیر متخصص را وزیر کار می کنند و به هر یک از مدیران لقب دکتر و مهندس می‌دهند، مشخص است که این مدیر و این آقای دکتر و مهندس خود را  بی نیاز از مشاوره گرفتن از متخصصان امر برای ایجاد اشتغال می داند.

دبیر کل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارگران:
کارگری که خوراکش نان خالی و سیب زمینی آب‌پز است، چگونه مواد ضد عفونی کننده بخرد؟

هادی ابوی بیان کرد: کارگری که به نان شب محتاج است و نان خالی و سیب زمینی آب پز سهم سفره های کارگران است. چطور قرار است مواد ضدعفونی کننده بخرد.

همسان سازی حقوق بازنشستگان کشوری و لشکری از مهرماه

هیات وزیران با تأدیه دیون دولت بابت تحقق متناسب سازی دریافت های بازنشستگان و مستمری بگیران کشوری و لشکری از طریق واگذاری سهام دولت موافقت کرد.

فعال حوزه کارگری:
دولت بخش زیادی از وام ۷۵ هزار میلیارد تومانی کرونا را پرداخت نکرده است

حمید حاج‌اسماعیلی با بیان اینکه بانک‌ها به راحتی و ارزان وام نمی‌دهند و دولت در این بخش‌ها خوب عمل نکرده است، گفت: دولت حدود ۷۵ هزار میلیارد تومان وام‌ها کرونا درنظر گرفت که اکثریت اینها پرداخت نشده است.

واریز حقوق شهریورماه بازنشستگان کشوری تا عصر امروز

معاون توسعه مدیریت و منابع صندوق بازنشستگی کشوری از پرداخت حقوق شهریورماه بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق تا عصر امروز (شنبه ۲۹ شهریور) خبر داد.

پیش بینی فعالیت اینترنتی ۸۰ درصد مشاغل با تداوم کرونا

با توجه به تداوم شیوع کرونا و غیرقابل پیش بینی بودن شرایط، احتمال اینکه بیش از ۸۰ درصد مشاغل موجود به شکل الکترونیکی و در بستر اینترنت یا به صورت دورکاری ادامه فعالیت دهند، وجود دارد.

هزینه سبد معیشتی یک خانواده چهار نفره از ۵ میلیون تومان عبور کرد

هر خانوار چهار نفره برای تامین حداقل‌های یک زندگی، نیازمند درآمدی حدود شش میلیون تومان در ماه هستند.

صوت/مدیرعامل تعاونی اعتبار کارکنان بیمارستانها و مراکز درمانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دولت و شورای پول و اعتبار به طور فنی و غیر کارشناسی تعاونی‌های اعتبار شغلی را محدود کرد

حمید حاج اسماعیلی با بیان اینکه بانک مرکزی و معاونت تعاونی وزارت کار همکاری لازم را با تعاونی‌های اعتبار شغلی انجام نمی‌دهند، گفت: دولت و شورای پول و اعتبار به طور فنی و غیر کارشناسی تعاونی‌های اعتبار شغلی را محدود کرد.

زمان احتمالی همسان‌سازی حقوق بازنشستگان

محمد شریعتمداری بیان کرد: اقدامات اولیه برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کشوری صورت گرفته و امید است، در مهرماه احکام مربوط به این بخش صادر شود؛ به‌گونه‌ای‌که حداقل پرداختی به بازنشستگان پس از همسان‌سازی حقوق تنها ۱۰ درصد از حقوق شاغلان همانند کمتر باشد.

پرداخت ۲۰ هزار تسهیلات کرونایی با سفته الکترونیک

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و توسعه اقتصاد هوشمند ضمن اشاره به اجرای طرح سفته الکترونیکی برای اعطای تسهیلات کرونا، اعلام کرد: طبق آخرین اطلاعات، حدود ۲۰ هزار فقره تسهیلات کرونایی از این طریق پرداخت شده است که با این اقدام مراجعات حضوری، حداقل معادل ۲۰ هزار مورد کاهش یافته است.  

خبر خوش معاون وزیر آموزش و پرورش درباره حقوق معلمان

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع به تشریح جزئیات برقراری فوق‌العاده ویژه در احکام معلمان تمام‌وقت پرداخت.

انتقاد نماینده مجلس از هزینه بالای آزمون استخدامی

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی نسبت به هزینه ۶۱ هزار تومانی ثبت نام در آزمون استخدامی انتقاد کرد و گفت: نباید حتی یک نفر واجد شرایط بخاطر هزینه، در آزمون شرکت نکند.

«نود اقتصادی» بررسی کرد+نمودار
 رشد ۱۲۰۰ درصدی شکایات کارگران برای دریافت حقوق معوقه

تعداد شکایات کارگری از عدم پرداخت معوقات در سال ۱۳۹۶ حدود ۱۰ هزار و ۸۸۹ فقره بوده که این تعداد با رشد بیش از ۱۲۰۰ درصدی در سال ۹۷ به ۱۴۵ هزار فقره شکایت و در سال ۹۸ نیز به ۱۴۳ هزار فقره شکایت رسیده است.

فعال کارگری:
دولت به وظایف حاکمیتی خود در قبال کارگران عمل نمی‌کند

حمید حاج اسماعیلی بیان کرد: دولت به وظایف حاکمیتی خود در قبال کارگران عمل نمی‌کند و اینها باعث شده تا کارگران هر روز ضعیف‌تر شوند و نقش‌شان به‌عنوان سرمایه نیروی انسانی نادیده گرفته شود.

سهمیه سوخت مرزنشینان در بورس عرضه می‌شود

معاون وزیر تعاون، کار ورفاه اجتماعی از تشکیل 21 شرکت تعاونی سهامی عام در کشور خبرداد که برخی از آنها وارد بورس شده‌اند.

مدیرکل دفتر سیاست گذاری و توسعه اشتغال وزارت کار:
کسب و کارهای مختلف استقبال زیادی از وام کرونا نکردند/ ضمانت کافی برای کسب درآمد و پرداخت اقساط وجود ندارد

علاءالدین ازوجی بیان کرد: فعالان اقتصادی استقبال زیادی از وام کرونا نکردند. یکی از دلایل عدم استقبال کسب و کارها از وام تسهیلات کرونا، نبود ضمانت کافی برای کسب درآمد و پرداخت اقساط است.

فیلم/اقتصاددان و استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا در گفتگو با «نود اقتصادی»:
ربط دادن مشکلات اقتصادی کشور به کاخ سفید خیلی زشت بود

۸۰ درصد مشکلات اقتصادی کشور ربطی به تحریم ندارد


صوت/یک کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با «نود اقتصادی»:
برخی معامله گران در بورس، ترجیح می‌دهند بعد از انتخابات آمریکا وارد بازار شوند
فیلم/رئیس اتحادیه نان سنگگی تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
کمبود آرد در کشور وجود ندارد، مشکل نانواها در حمل و توزیع آرد است
«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد
برگه عوارض سنگین وزارت کشور برای صنعت بیمه در ایستگاه آتش نشانی!

پربیننده