به گزارش «نود اقتصادی»، عزت الله اکبری تالارپشتی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 18 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی که درخصوص گزارش وزرای اقتصاد و جهاد کشاورزی در مورد حذف ارز آرد صنف و صنعت سخن می گفت، اظهار داشت: این مجلس از دولت حمایت کرد، مجلس و دولت خادمان و نوکران مردم هستند، بنابراین اتخاذ هر تصمیمی باید درست باشد و به درستی نیز اجرا شود تا موجب نگرانی مردم نشود.

 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اظهارات وزیر جهاد کشاورزی در نشست امروز گفت: آنچه ما در بیرون و میدان و در میان مردم شاهدیم، آن چیزی نیست که شما در مجلس بیان می کنید! آمارها نشان می دهد که نهاده های دامی با مشکلات بسیاری مواجه شده و اکنون مشکلات بسیاری در حوزه مرغ، گوشت و.... به وجود آمده که بسیار نگران کننده هستند.

 

نماینده مردم تهران، شمیرانات، ری، اسلامشهر و پردیس در مجلس یازدهم تصریح کرد: بسیاری از تولیدکنندگان ما اعلام کرده اند که وزارت جهاد کشاورزی آنها را به بازی نگرفته و از نظراتشان استفاده نمی کند. در صورتی که اگر دولت حداکثر استفاده را از نظرات افراد داخل میدان تولید کند، کمتر دچار مشکلات خواهد شد.

 

وی بیان کرد: براساس گزارشات، زمانی که جمعیت ایران 40 میلیون نفر بود، جمعیت دام ایران 130 میلیون رأس بود، در صورتی که اکنون با جمعیت حدود 86 میلیون نفری ما شاهد کاهش جمعیت دام به حدود 60 میلیون رأس هستیم و وزیر جهاد کشاورزی باید در این خصوص توضیح دهد که چه برنامه ای برای افزایش جمعیت دام در نظر گرفته است. تصمیمات خلق الساعه از سوی وزرا موجب نگرانی مردم شده و ما نیز به عنوان وکلای مردم باید از آنها دفاع کنیم.

 

اکبری تالارپشتی با اشاره به آشفتگی های حوزه صنعت نیز بیان کرد: وزیر صمت چند وقت پیش اعلام کرد 5 تا 15 درصد قیمت خودرو را کاهش داده و قرعه کشی را نیز تا اردیبهشت ماه جمع خواهیم کرد، اما شاهدیم که همین وزیر به دو مجموعه خودروساز داخلی کشور اعلام کرد که باید قرعه کشی را ادامه داده و حتی سایر خودروسازان نیز این اقدام را عملیاتی کنند که همین موضوع موجب افزایش 400 میلیون تومانی قیمت خودرو در بخش خصوصی شد و حتی آنها اعلام کرده اند که احتمالا قیمت خودرو دو برابر خواهد شد، بنابراین چرا وزرا این تصمیمات را بدون مشورت با کمیسیون تخصصی مجلس اتخاذ می کنند.

 

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس خطاب به وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: 9 هزار واحد صنعتی در حوزه غذایی در کشور اکنون نگران هستند و افزایش قیمت ها موجب بی ثباتی و تعطیلی از این واحدها شده است. تصمیمات شما در میدان عمل مشکلاتی را ایجاد کرده است. حتی وزیر اقتصاد نیز اعلام کرده با گران شدن کالاها، مصرف کاهش یافته و تولید افزایش می یابد، در صورتی که اینگونه نیست و نمی دانیم چه افرادی این اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهند.

منبع: خانه ملت