جمعه بیست و نهم تیر ۱۴۰۳ ساعت ۲:۲:۴۸ قبل از ظهر

اخبار دولت رییسی

فیلم/دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان در گفتگو با «نود اقتصادی»:
جلسات شورای عالی مسکن به دلیل مشغله‌های فراوان دولت به صورت منظم تشکیل نمی‌شود

رامین گوران بیان کرد: در همین جلسات نامنظم فعلی شورای عالی مسکن هم برخلاف دوران مسکن مهر نماینده بخش خصوصی را حتی بدون داشتن حق رای هم دعوت نمی‌کنند!

فیلم/عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
رئیس جمهور دستور تراکم ۶۰ نفر بر هکتار را برای نهضت ملی مسکن صادر کرده اما سازمان ملی زمین و مسکن به دنبال تراکم ۱۴۰ نفر بر هکتار است!

دکتر محمدصالح شکوهی بیان کرد: رئیس جمهور دستور تراکم ۶۰ نفر بر هکتار را برای نهضت ملی مسکن صادر کرده اما سازمان ملی زمین و مسکن به دنبال تراکم ۱۴۰ نفر بر هکتار است! با این تراکم بالا میخواهند به جای ساخت خانه های حیاط دار، ساختمان‌های بلندمرتبه در نهضت ملی مسکن بسازند که مخالف دستور رئیس جمهور است.

فیلم/پژوهشگر سیاستگذاری عمومی در گفت‌وگو با «نود اقتصادی»:
جریانی داخلی که در رسانه‌ها و حتی وزارت خارجه نفوذ کرده‌اند در حال چین هراسی هستند!

دکتر میثم ظهوریان بیان کرد: رژیم صهیونیستی و عربستان با چین قرارداد ۲۵ ساله بستند ولی جریانی در داخل که اتفاقا در رسانه‌ها، وزارت خارجه و حتی شورای راهبردی روابط خارجه نفوذ کرده‌اند، تا ایران می‌خواهد چنین قراردادی را اجرا کند، می‌گویند کشور را فروختند و اینکار ذلت و خیانت است!

رئیس سازمان امور اداری و استخدامی:
سازمان بازرگانی را برای افزایش نظارت بر تنظیم بازار تشکیل می‌دهیم

میثم لطیفی بیان کرد: علاوه بر تشکیل سازمان بازرگانی، سازمان تعزیرات حکومتی را هم تقویت خواهیم کرد و این موضوع را دنبال می‌کنیم تا به معنایی نظارت بر بازار را تقویت کنیم.

فیلم/پژوهشگر  مسائل چین در گفتگو با «نود اقتصادی»:
سفیر ایران در چین ضعیف است، از دولت قبل هم مانده، چرا رئیسی عوضش نمی‌کند! 

مهرداد علیپور با بیان اینکه سفارتخانه ایران در پکن برای توسعه روابط ایران و چین ضعیف و ناتوان است، گفت: دولت روحانی سالها سفیری به پکن نفرستاد و در نهایت سفیری منفعل و ضعیف را منصوب کرد که متاسفانه هنوز هم تغییر نکرده است.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + نمودار
رکوردشکنی صادرات فولاد در سال‌های ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۲