به گزارش خبرنگار «نود اقتصادی»، در حال حاضر، فعالیت شرکت تضامنی "شکسته بند و شرکاء"در زمینه خدمات صرافی از جمله خرید و فروش نقدی ارز، مسکوک طلای ضرب شده و انجام عملیات مربوط به حواله‌های ارزی و ارایه خدمات ارزی برون مرزی است.

سرمایه این شرکت تضامنی دستکم ۱۲۰ میلیارد ریال بوده و هیات مدیره آن را افرادی چون مرتضی خاکفرجی، علی کیانی، سمیرا رئیسی و محمود شکسته بند تشکیل می‌دهند.

محمود شکسته بند، علاوه بر عضویت در هیات مدیره این شرکت، مدیریت عاملی آن را  نیز برعهده دارد. محمود شکسته بند دارای  ۶ میلیارد ریال سهم الشرکه در این شرکت تضامنی است. شکسته‌بند، از ابتدای آغاز به کار شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران مدیریت عاملی آن را برعهده داشت که ابتدای تیرماه سال جاری، جای خود را به امیرعباس میرزایی داد. شکسته‌بند پیش از نشستن بر صندلی مدیریت عاملی شرکت مدیریت بازار متشکل معاملات ارز ایران، سکاندار صرافی بانک ملی ایران بود.

بازار متشکل ارزی، به عنوان یکی از برنامه‌های مهم ساماندهی بازار بوده که محل استقرار آن ساختمان شماره یک بانک مرکزی در فردوسی است و نرخ کشف شده براساس عرضه و تقاضا را بصورت روزانه نمایش خواهد داد. از بازار متشکل ارزی به عنوان مهم ترین طرح دولت برای ساماندهی بازار ارز یاد شده است.

تاکنون چندین بار تاریخ شروع به کار بازار متشکل ارزی تغییر کرده و به روز و تاریخ دیگری موکول شده و آخرین بار، قرار بود فعالیت این بازار در بهار سال  ۹۹ به طور رسمی آغاز شود، هرچند که این بار هم به دلایل نامعلومی اجرایی نشد. طبق سیاست‌های بانک مرکزی،‌ بازار متشکل ارزی، مبنای تعیین نرخ ارز قرار خواهد گرفت.