"علی جباری" در گفتگو با «نود اقتصادی»، با اشاره عدم رعایت ماده 45  قانون شخص ثالث در مراکز معاینه فنی خودرو، توضیح داد که مراکز معاینه فنی در حین صدور برگه معاینه فنی از هیچ مالک خودرویی بیمه نامه مطالبه نمی‌کنند که این امر خلاف این ماده قانونی است.

ماده 45 قانون شخص ثالث تصریح دارد که ارایه هرگونه خدمات به دارندگان وسایل نقلیه بدون بیمه نامه ممنوع است.

به گفته وی، معلوم نیست که چرا  مراکز معاینه فنی خودرو توجهی به این ماده قانونی ندارند!

مدیرعامل صندوق تامین خسارت‌های بدنی، تعداد موتور سیکلت‌های پلاک شده کشور را 11 میلیون دستگاه برشمرد و اعلام داشت که ریسک موتورسیکلت‌ها در کشور 20 برابر خودروها بوده، بنابراین اجبار آنها برای  خرید بیمه نامه نیازمند یک عزم ملی است.

وی تاکید کرد که وزارتخانه‌های کشور و صمت، باید سطح ایمنی موتورسیکلت‌ها را ارتقا دهند زیرا ایمنی بسیاری از موتورسیکلت‌های موجود در شهرها در حد صفر است.!

جباری، استدلال کرد که وقتی راکبان موتور سیکلت‌ها بدون گواهینامه و کلاه کاسکت در شهرها تردد می‌کنند ناشی از ضعف دستگاههای مربوطه است.

مدیرعامل صندوق تامین خسارت های بدنی، یادآور شد: بسیاری از موتورسیکلت‌هایی که توقیف شده‌‎اند و در پارکینگ‌ها نگهداری می‌شوند پس از مدتی در مزایده برخی از سازمانها از جمله اموال تملیکی به مردم عادی  فروخته شده و دوباره همان موتورسیکلت‌های بدون ایمنی، به چرخه مصرف باز می‌گردند.

وی، خواستار آن شد که موتورسیکلت‌های فاقد ایمنی توقیف شده در پارکینگها، پس از تعیین تکلیف به عنوان ضایعات به کارخانه های فولاد و ذوب آهن هدایت شوند.

جباری در عین حال، اذعان داشت: با وجود آنکه تمامی خودروها مکلف به دریافت برگه معاینه فنی خودرو هستند  اما درحال حاضر، 11میلیون موتورسیکلت موجود درکشور، الزامی برای دریافت برگه معاینه فنی ندارند.
وی، خرید بیمه نامه شخص ثالث را یک سرمایه گذاری دانست و مدعی شد که داشتن بیمه نامه شخص ثالث از نان شب هم واجب تر است.