به گزارش «نود اقتصادی»، حسین مدرس خیابانی، قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: مرحله اول فاصله گذاری که فاصله گذاری اجتماعی بود با مشارکت و احساس مسئولیت عالی مردم به خوبی انجام شد و در مرحله بعد که فاصله گذاری هوشمند است تلاش می‌کنیم اصنافِ کم خطر به ترتیب و تدریج، فعالیتشان را از ۲۳ فروردین البته با رعایت کامل دستورالعمل‌های بهداشتی شروع کنند.

قائم مقام وزارت صمت با بیان اینکه ۱۸ میلیون نفر بر سفره اصناف، نان می‌خورند افزود: غفلت از ابعاد اقتصادی و امنیتی بیماری کرونا مشکل ساز خواهد بود لذا نگاه جامع الاطراف و ملی و همه جانبه به کرونا هنر ستاد مقابله با کروناست.

وی با بیان این که اصناف پر ریسک و دارای تجمعات و تراکم جمعیتی مثل تالار‌ها و آرایشگاه‌ها و ... همچنان فعالیتشان ممنوع است تاکید کرد: اصناف خود ناظر و مجری دستورالعمل‌ها هستند و باید به سایت وزارت بهداشت مراجعه و تعهدنامه‌ای را در این باره امضا کنند که همه موارد بهداشتی و اجتماعی توصیه شده را مو به مو و دقیق اجرا خواهند کرد.

آقای مدرس خیابانی گفت: باید از فرصت کرونا هم استفاده کنیم از این رو از ۲۳ اسفند طرح فروش اینترنتی را شروع کردیم که بیش از ۶ هزار واحد صنفی در آن مشارکت کردند.

وی افزود: در این طرح، فروش اینترنتی ۲۰۰ درصد رشد داشت و این اتفاق بعد از بحران کرونا هم ادامه خواهد داشت و موجب می‌شود سهم تجارت اینترنتی از اقتصاد، سهم قابل توجهی شود.