به گزارش «نود اقتصادی»، سیاوش ملکی فر، معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری در دیداری که با مقامات بخش صادراتی کشور داشت، گفت: از شرکت‌های دانش‌بنیان برای حضور در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی ایران، به طور بلاعوض تا سقف ۱۰ میلیون تومان حمایت می‌شود.

وی افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی در راستای توسعه بازار و فروش شرکت‌های دانش‌بنیان اقدام به حمایت از حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های تخصصی داخلی و خارجی کرده؛ چراکه نمایشگاه‌هایی همچون توانمندی‌های صادراتی که توانمندی‌ها و دستاوردهای فناورانه شرکت‌های دانش‌بنیان را در معرض دید مشتریان بالقوه قرار می‌دهد و بازدیدکنندگان خارجی زیادی نیز دارد، بستر مناسبی برای کمک به توسعه صادرات و همکاری‌های بین‌المللی شرکت‌های دانش‌بنیان محسوب می‌شود.

ملکی فر گفت: از این رو صندوق با پرداخت بلاعوض ۷۰ درصد هزینه‌های اجاره و ساخت غرفه تا سقف ۱۰ میلیون تومان از حضور شرکت‌های علاقمند در نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی حمایت می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان، یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی است، افزود: صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با کمک‌های بلاعوض برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی، اعزام و پذیرش هیأت‌های تجاری، و همچنین حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های دائمی محصولات ایرانی در سایر کشورها، از توسعه صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان حمایت می‌کند.

وی تاکید کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی که تأمین مالی شرکت‌های دانش‌بنیان را برعهده دارد، خدمات متنوعی در ۴ حوزه تسهیلات، ضمانت‌نامه، مشارکت و سرمایه‌گذاری، و توانمندسازی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارائه می‌دهد و برخی از دیگر خدمات صندوق نیز از جمله تسهیلات ارزان تولید صنعتی یا سرمایه در گردش می‌تواند پشتیبان شرکت‌های صادراتی باشد.

ملکی فر گفت: به منظور کمک هرچه بیشتر صندوق به شرکت‌ها برای توسعه بازار، در سال جاری تا کنون بیش از ۱۰۰ نمایشگاه داخلی و بیش از ۸۰ نمایشگاه معتبر خارجی تحت حمایت صندوق قرار گرفته است. همچنین شرکت‌های دانش‌بنیان علاقمند می‌توانند تا ۷۰ درصد هزینه دریافت استانداردهای صادراتی مورد تأیید مانند CE را نیز به طور بلاعوض از صندوق دریافت نمایند.

منبع: مهر