«نود اقتصادی»- بالاخره و بعد از گذشت نزدیک به یک سال، قوه قضاییه نام متهمان پرونده التهابات ارزی سال گذشته را اعلام کرد که در بین آنها افراد نام آشنایی مانند سید احمد عراقچی معاون ارزی سابق بانک مرکزی و فرشاد حیدری معاون نظارتی سابق بانک مرکزی هم دیده می‌شود. در مورد عراقچی، بازداشتش و حواشی مختلف برادرزاده عباس عراقچی معاون وزیر خارجه قبلا زیاد در رسانه‌ها صحبت شده، اما شاید کسی در مورد دیگر معاون بانک مرکزی که در این پرونده متهم است، حرفی به میان نیاورده است. معاون نظارتی سابق بانک مرکزی در سالهای پایانی ریاست سیف بر ساختمان میرداماد در حالی جایگزین احمد تهرانفر شد که از همان اول حواشی زیادی پیرامون او  وجود داشت. حیدری در سالهای فعالیت دولتهای نهم و دهم سابقه عضویت در هیات مدیره بانکهای تجارت و ملی را در کارنامه داشت و مدتی هم رئیس هیات مدیره و مدیرعامل بزرگترین بانک دولتی کشور بود.

به گزارش خبرنگار «نود اقتصادی» دوران حضور حیدری در معاونت نظارت بانک مرکزی همزمان با آخرین ماههای ساماندهی موسسات مالی و اعتباری غیرمجاز بود و حیدری در این روزها بیشتر  وقت خود را با وارد کردن دوستان خود در هیات مدیره بانکهای مختلف از جمله بانک دی و تجارت می‌گذراند.

با کنار رفتن سیف از ریاست بانک مرکزی و تکیه زدن همتی به صندلی ریاست ساختمان میرداماد حیدری از معاونت نظارت بانک مرکزی برکنار شد ولی همتی علی رغم میل باطنیش حیدری را با مدرک فوق لیسانس مدیریت به عنوان رئیس موسسه عالی آموزش بانکداری منصوب کرد. موسسه‌ای که پیش از این ریاست آن برعهده اقتصاددانان سرشناسی چون محمد طبیبیان و مهدی رضوی بود.

باید دید حالا که قوه قضاییه در دوره جدید مدیریتش، پای فرشاد حیدری را هم به پرونده التهابات ارزی سال گذشته باز کرده و وی به اتهام دادن گزارش خلاف واقع مورد بازپرسی قرار گرفته است، چه سرنوشتی در انتظار این مدیر پرحاشیه سابق ساختمان میرداماد خواهد بود. مدیری که هم اکنون به طور هم زمان در شرکت سرمایه گذاری غدیر هم مسئولیت دارد!