به گزارش «نود اقتصادی» به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، وحید قربانی در واکنش به محتواهای منتشر شده در خصوص انتقال زندانیان چینی برای ساخت مسکن در ایران گفت: این سخن از اساس کذب محض است و هیچ مذاکره‌ای در هیچ سطحی در این موضوع که ذکر شده، در وزارت راه و شهرسازی انجام نشده است و بیان این مطالب مصداق تشویش اذهان عمومی است.

وی تأکید کرد: در حال حاضر بیش از دو میلیون و 200 هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن با استفاده از توان مهندسان و کارگران زحمت کش داخلی در سراسر کشور در حال ساخت است.

رئیس مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی تصریح کرد: به اطلاع مخاطبان گرامی می‌رساند با به نتیجه رسیدن هر مذاکره و توافقی اطلاعات آن از طریق پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی به آدرس news.mrud.ir‌ به اطلاع عموم به ویژه اصحاب رسانه خواهد رسید.

وی ادامه داد: خبرنگاران گرامی اخبار حوزه وزارت راه وشهرسازی را از درگاه رسمی این وزارتخانه دریافت و منعکس کنند و با بیان مطالب نادرست فضای رسانه‌ای کشور را تحت تاثیر نگذارند.

اخیراً یکی از رسانه‌ها در گفتگو با رامین گوران، دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان، اطلاعات غلط و نادرستی با این عنوان " گفته می شود، چین قرار است زندانی‌های خود را برای ساخت مسکن در ایران انتقال دهد" بیان کرده است.