اخبار شرکتها- از حسین خضری مدیرعامل بهمن دیزل به عنوان یکی از واحد‌های منتخب، تقدیر به عمل آمد و حائز دریافت لوح و تندیس، شد.

این جایزه بر مبنای شاخص‌های توسعه، بهره وری، تولید، فروش و ایجاد اشتغال به مدیرعامل شرکت بهمن دیزل تعلق گرفته است.

گفتنی است؛ شرکت بهمن دیزل سهم بالایی در حوزه خودرو‌های تجاری دارد؛ همچنین این شرکت جدیدی از جمله کامیونت فورس و کشنده پر قدرت و مدرن را به سبد محصولات خود اضافه کرده است.

با توجه به نام گذاری سال جاری با عنوان «تولید؛ دانش بنیان، اشتغال آفرین.» از سوی رهبر عالی قدر انقلاب، توسعه محصول، توسعه ساختار تولیدی، توسعه نیروی انسانی، توسعه اصلاح زیرساخت‌های مالی و افزایش تنوع محصولات از جمله سیاست‌ها و برنامه‌های شرکت بهمن دیزل برای سال ۱۴۰۱ به شمار می‌رود؛ همچنین این مجموعه با توجه به نیاز بازار در حوزه تجاری، افزایش تنوع و افزایش تولید محصولات در دستور کار قرار داده است.

همچنین، بیشتر محصولات بهمن دیزل پنج ستاره و برخی دیگر ۴ ستاره است؛ از سویی دیگر، بهمن دیزل در نظر دارد تا پایان سال ۱۴۰۱ تیراژ تولید را بین ۲۰ تا ۳۰ درصد افزایش دهد.

براساس گزارش تدوین شده توسط گروه کاری رتبه بندی و نظر کمیته رتبه بندی، رتبه اعتباری بلند مدت A و رتبه بندی اعتباری کوتاه مدت ۱A به بهمن دیزل (سهامی عام) از شرکت‌های زیر مجموعه گروه بهمن تخصیص داده شد و در حال حاضر گروه بهمن تنها گروه خودروساز کشور است که توانسته رتبه اعتباری A پایا را کسب کند.

بهمن دیزل از سال ۱۳۹۵ ضمن خصوصی سازی، افزایش ظرفیت دو برابری در شهرک صنعتی البرز و اشتغال ۳۰ درصدی در پی داشته و به عنوان یک شرکت بهره ور و بزرگترین تجاری ساز کشور شناخته شده است.