اخبار شرکتها-به گزارش شستا رسانه، وی مدیران عامل هلدینگ‌ها را مکلف کرد تا گزارش بهره‌وری واحدهای تولیدی را با توجه به فرصت‌ها و چالش‌های فرارو و به انضمام خلاصه مدیریتی ناظر به چالش­ها و رهیافت­ها، ظرف یک هفته تهیه و به شستا ارائه نمایند.

بازیان در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص تحول خواهی و تحول آفرینی و تحول انگیزی در شخصیت امام(ره) تاکید کرد: توجه به تحول آفرینی در جریان برنامه­ریزی و مدیریت راهبردی بایستی در تمام بخش­های ساختار شستا مورد توجه و اهتمام قرار گیرد.

وی در تشریح اهمیت تحول در شستا به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه تحول‌خواهی ، تحول آفرینی و تحول انگیزی تأکید کرد. جریان رشد و تعالی جز در سایه رویکرد و عملکرد تحولی امکان­پذیر نخواهد بود و این مهم در تاکید به روحیه جهادی و تلاش خستگی ناپذیر امکان­پذیر خواهد بود.

وی افزود؛ چارچوب تدوین بودجه سال ۱۴۰۱ براساس رویکرد تحولی بایستی دنبال شود که در قالب آن، رشد سود خالص، رشد درآمدهای عملیاتی، حاشیه سود عملیاتی، کاهش بهای تمام شده، افزایش سرمایه شرکت‌ها و از همه مهمتر رشد تولید با توجه به الزامات بودجه باید مدنظر قرار گیرد؛ مدیرعامل شستا همچنین بر اینکه در سال ۱۴۰۱ شستا نباید تولید منفی داشته باشد تأکید کرد و افزود: کاهش تولید از هیچ مجموعه‌ای به هیچ دلیلی قابل پذیرش نیست.

ابراهیم بازیان گفت: نقش شستا راجع به سیاست‌های ابلاغی تامین اجتماعی توسط مقام معظم رهبری باید مورد توجه و بررسی قرار گرفته و شستا متناسب با سیاست‌های تامین اجتماعی ابلاغی اخیر برنامه خود را تعیین و بدست اهداف عالی خود با رویکرد و عملکرد تحول­آفرین حرکت نماید.

وی افزود: نقش شستا در لایه حاکمیتی و لایه ماموریتی و لایه از سوی تامین اجتماعی است اما نباید از نقش اجتماعی شستا در ایجاد فرصت رشد برابر برای آحاد جامعه غافل شد.

بازیان گفت؛ شعار “۴۰ میلیون ایرانی سهامدار شستا باشند” می‌تواند به عنوان یک چشم‌انداز برای مجموعه شستا در سال جاری باشد. در این میان، نقش مدیران؛ هدایت، حمایت و نظارت است که این مسئله در مجموعه هلدینگ‌ها باید مورد توجه قرار گیرد؛ ضمن اینکه یکپارچگی شستا مستلزم توجه تمام مدیران برای ایجاد انسجام و یکپارچگی و هم‌افزایی شرکت‌های تابعه است.

وی ادامه داد: توجه به اخلاق اسلامی در ارتباطات فی مابین حائز اهمیت است که شامل اخلاق حرفه‌ای، اخلاق انسانی و اسلامی و روش و منش انقلابی است؛ البته سلامت و صیانت مدیران مسئله مهمی است که مستلزم توجه ویژه است و توجه ویژه به پیوست فرهنگی در محیط کار باید بر اساس رویکردهای دینی و انقلابی باشد.

تشکیل شورای هماهنگی ارتباطات شستا برای ایجاد یکپارچگی و هماهنگی روابط­عمومی‌های هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه از دیگر مصوبات این جلسه بود تا فعالیت روابط عمومی‌های تابعه متناسب با سیاست‌ها و برنامه‌های رسانه‌ای شستا شکل بگیرد.