بیه گزارش «نود اقتصادی»، بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش یابی طی ۲۴ ساعت آینده در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، شمال کردستان، اردبیل، زنجان، ارتفاعات البرز، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی ابرناکی، بارش پراکنده و در سواحل شمالی رگبار باران، وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود. در ارتفاعات البرز بارش برف انتظار می‌رود.

پنج شنبه بارش در شمال غرب تضعیف شده و در دامنه‌های جنوبی البرز واقع در استان‌های البرز، تهران، سمنان، خراسان شمالی و نیمه شمالی خراسان رضوی بارش پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید و در سواحل دریای خزر رگبار باران گاهی رعد و برق انتظار می‌رود.

جمعه وزش باد شدید در نوار شرقی کشور و بعد از ظهر در غرب سواحل دریای خزر و در شمال غرب کشور ابرناکی و بارش پراکنده رخ می‌دهد.

شنبه در شمال غرب و ارتفاعات زاگرس در غرب کشور، غرب سواحل دریای خزر و دامنه‌ جنوبی البرز واقع در استان‌های زنجان، قزوین، البرز و تهران وزش باد و بارش پراکنده رخ خواهد داد. در نیمه شرقی کشور جوی آرام با افزایش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

یکشنبه بارش پراکنده در سواحل شرقی دریای خزر و خراسان شمالی ادامه خواهد داشت. در روز‌های پنج شنبه و جمعه در نوار شرقی کشور به ویژه در منطقه زابل وزش باد شدید و در مناطق مستعد خیزش گرد و خاک، کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.

از امروز تا آخر هفته برای نواحی جنوبی غرب کشور و استان‌های ساحلی خلیج فارس و وزش باد شدید و گاهی گرد خاک انتظار می‌رود و خلیج فارس و نواحی غربی، تنگه هرمز مواج و متلاطم خواهد بود همچنین طی دو روز آینده دریای خزر و مواج و طوفانی است.