به گزارش «نسیم» تسنیم نوشت: حبیب الله انصاری امروز در نشست خبری با اشاره به اینکه اطلاعات مربوط به تولید‌کنندگان لوازم خانگی برای شرکت در طرح کارت اعتباری خرید کالا توسط وزارت صنعت‌ جمع‌آوری و به بانک مرکزی ارسال شده است، اظهارداشت:براساس برنامه ریزی‌ها بانک مرکزی باید بروزرسانی دستگاه‌های پوز نمایندگی‌های فروش را انجام دهد.

وی با بیام اینکه به محض به روز رسانی دستگاه‌های پوز ثبت نام برای دریافت کارت‌ها اعتباری از اواسط هفته آینده آغاز خواهد شد، افزود: در فاز اول طرح خرید کالاهای مصرفی ایرانی امکان خرید برای حقوق بگیران و بازنشستگان دولت فراهم شده است اما در فاز های بعدی کلیه مردم امکان خرید از کالاهای مصرفی خود را در قالب این طرح خواهند داشت.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی اضافه کرد: در طرح خرید لوازم خانگی با کارت اعتباری کالاهایی باید قرار بگیرند که کارخانه‌های با مجوز رسمی و تولید ملی با علامت استاندارد باشند. در کنار این موضوعات باید در امر خدمات پس از فروش اقدامات لازم را انجام دهند.

وی با اشاره به اینکه طی 4 ماهه گذشته بازار خرید و فروش لوازم خانگی با رکود روبه رو بود، گفت: کارت خرید کالای ایرانی با دو هدف تحریک تقاضا در سطح بازار و فروش محصولات کارخانجات اجرایی شده است تا چرخه تولید تا حدودی امکان چرخش پیدا کند.

دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی تصریح کرد: در برخی از شهرها نمایندگی کارخانجات تولیدی لوزام خانگی وجود ندارد که برای رفع این مشکل اقدامات لازم انجام خواهد شد.

انصاری با بیان اینکه محدویتی زمانی در این طرح تا 6 ماه وجود ندارد، اظهارداشت: در حال حاضر اطلاع دقیق از میزان اعتبار بانک مرکزی برای کارت های اعتباری خرید کالاهای ایرانی ندارم اما باید تأکید کنم با توجه به مذاکرات بانک مرکزی و وزارت صنعت این طرح در فازهای بعدی ادامه خواهد داشت.