پنج شنبه بیست و سوم آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۱:۳۸ بعد از ظهر

اخبار دامپروری

اختصاصی «نود اقتصادی»؛
تعطیلی 148 مجتمع دامپروری در سالهای اخیر+ جدول

براساس آمارهای معاونت امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی در سال‌های اخیر 148 مجتمع دامپروری تعطیل شده اند که تعطیلی این مجتمع ها موجب تعطیلی 7500 گاوداری صنعتی و صدها دامپروری (پرورش بره و بز و ...) شده است. برآوردها نشان می‌دهد اگر این واحدها دوباره راه‌اندازی شوند، ظرفیت تولید گوشت قرمز کشور 30 درصد افزایش خواهد یافت.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد
تعداد دام سبک در کشور 15 درصد افت کرد/ صادرات یک میلیون تن شیر فرآوری شده به منطقه خلیج فارس

ناگفته پیداست که حذف یارانه‌ای شیر در هنگام هدفمند سازی یارانه‌ها، تاثیرات منفی زیادی بر روند تولید شیر و اقتصاد گاوداری و مصرف کننده‌های شیر به وجود آورده است.

رئیس هیئت مدیره کانون انجمن‌های صنفی گاوداران ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
شریعتمداری بازارهای صادراتی شیرخشک را دو دستی تقدیم ترکیه کرد/ صنایع لبنی با وزارت صنعت لابی کردند تا شیر را به پایین‌ترین قیمت از دامپروری‌ها بخرند

مقدسی گفت: ممانعت از صادرات شیرخشک صنعتی صنعت دامپروری را با ورشکستگی مواجه می‌کند.

اخبار آرشیوی

عبدالکریم رضوی، مدیرعامل صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری کشاورزی در جمع خبرنگاران، از اختصاص هزار میلیارد ریال اعتبار به صندوق حمایت از دامپروری خبر داد و گفت: 47 صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کشور فعال است

گلایه فاطمه مقیمی از نبود رایزن بازرگانی در اغلب کشورها!

رئیس اتاق بازرگانی ایران و گرجستان: وصل شدن گرجستان به اروپا، فعالیت‌های اقتصادی ایرانی‌هایی که در این کشور کارِ اقتصادی می‌کنند را رونق می‌دهد/ ایران همچنان در گرجستان رایزن بازرگانی ندارد، در اغلب کشورها اوضاع همین‌گونه است!


اعتراض احمد توکلی نماینده سابق مجلس به اظهارات اخیر حسن روحانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
اگر پسرت هم بیکار بود، میگفتی "وظیفه دولت ایجاد شغل نیست"

پربیننده