پنج شنبه سوم بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲:۲۵:۲۳ قبل از ظهر

اخبار صادرات گاز

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
فقط ۱۵ درصد گاز مازاد ایران صادر می‌شود!

بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان تولید سالانه گاز ایران در تابستان سال ۱۳۹۷به روزانه ۶۴۶ میلیون مترمکعب و در پایان سال ۹۷ به حدود ۸۰۰ میلیون متر مکعب (معادل ۵ میلیون بشکه نفت) رسیده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
کاهش 46 درصدی صادرات گاز LPG در دوره بیژن زنگنه

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد در سال 1393 میزان صادرات گاز LPG کشور بیش از 3/5 میلیارد دلار بوده که این میزان طی سال‌های اخیر در دوره مدیریت بیژن زنگنه روند نزولی خود را ادامه داده و در سال 1397 به 1/9 میلیارد دلار رسیده است. بر این اساس در سال 1397 میزان صادرات گاز LPG نسبت به سال 93 حدود 46 درصد کاهش نشان می‌دهد.

اختصاصی «نود اقتصادی»؛
صادرات گاز طبیعی روسیه ۲۰ برابر ایران!/ عدم برنامه ریزی وزارت نفت ایران برای صادرات گاز به جهان/ دومین دارنده ذخایر گاز جهان در عدد صادرات تقریبا "هیچ" است!

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد در سال ۲۰۱۷ روسیه در مجموع ۱۹۴.۴ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی به کشورهای اروپایی عرضه کرده است که ۸۱ درصد آن به کشورهای اروپای غربی و ۱۹ درصد آن به کشورهای شرقی و مرکزی صادر شده است.

روایت دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران از یک اتفاق عجیب در ایران؛‌
هیچ کشوری از گاز برای تولید فولاد استفاده نمی‌کند، غیر از ایران!/ هر مترمکعب گاز را به ترکیه 44 سنت میفروشیم، اما به فولادسازی‌ها 3سنت می‌دهیم

صمدی، دبیر انجمن زغال‌سنگ ایران گفت 90 درصد فولاد در جهان با زغال‌سنگ تولید می‌شود. هیچ‌کس از گاز برای تولید فولاد استفاده نمی‌کند. گاز، سوخت گران‌قیمت و تمیزی است. بد نیست بدانیم هر مترمکعب گاز ایران برای صادرات به ترکیه 40 تا 44 سنت قیمت دارد. دولت، این سوخت را به فولادسازی‌ها به قیمت سه سنت عرضه می‌کند

گاز آمریکا تهدیدی برای صادرات گاز ایران نیست

محمد حسین عادلی با بیان این که میزان صادرات ال.ان.جی (گاز مایع طبیعی شده) آمریکا تاکنون به هشت میلیون تن رسیده که 2 درصد کل بازار گاز را تشکیل می دهد، ادامه داد: کشوری که 2 درصد بازار را در اختیار دارد، در مقایسه با سایر صادرکنندگان بزرگ، اهمیتی ندارد.

فیلم/ اقتصاددان شوید ( قسمت هفتم )
خطاهای مدیریتی در ماجرای گرانی ۲۰۰ درصدی بنزین


اعتراض مدیرعامل شرکت عقاب افشان به اقدام اخیر شهرداری تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
۱۷ شرکت تولیدکننده اتوبوس در کشور داریم، اما چرا شهرداری می‌خواهد اتوبوس از خارج وارد کند!
حسین سلاح ورزی نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
پیش‌بینی می‌کنم رشد بازار سرمایه در روزهای آینده ادامه‌دار باشد/ ۲ دلیل باعث رشد شاخص بورس شد

پربیننده