پنج شنبه پنجم خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۹:۲۸:۲۳ قبل از ظهر

اخبار حسن سبحانی

فیلم/ استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
وضعیت امروز اقتصاد ایران بخاطر حضور اقتصاددانانِ لیبرال منش و نئوکلاسیک روش و بخش خصوصی تاجر مسلک است

 دکتر حسن سبحانی بیان کرد: وضعیت امروز اقتصاد ایران بخاطر حضور اقتصاددانانِ لیبرال منش و نئوکلاسیک روش و بخش خصوصی تاجر مسلک است، آن‌ها هستند که از گرانی دلار حمایت می‌کنند؛ همین‌ها تا پستوهای تصمیم‌گیری ما رسوخ کرده‌اند.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
اصلا در ایران بازار نداریم و در تعریف بازار دچار سوتفاهم شده‌ایم

دکتر حسن سبحانی بیان کرد: وقتی دو نفر در ایران می‌توانند از طریق کانال تلگرامی نرخ دلار را جعل کرده و تا ۴۰ هزار تومان هم افزایش دهند، یعنی در ایران بازار نداریم! وقتی در ایران بازار نداریم، چگونه می‌خواهیم  قیمت انرژی را بر اساس بازار محاسبه کنیم!

استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
استقراض نکردن از بانک مرکزی با قانون نویسی حل نمی شود

حسن سبحانی بیان کرد: اینکه ما فکر کنیم با نوشتن قانون دولت‌ها نمی‌توانند به سمت استقراض بروند، این تصوری نیست که واقعیت‌ها آن را تایید کنند.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
طرح قانون بانک مرکزی فاجعه بزرگی برای اقتصاد ایران است

حسن سبحانی بیان کرد: طرح قانون بانک مرکزی، یکی از بزرگترین فاجعه‌هایی است که در اقتصاد ایران رخ خواهد داد، زیرا همه انحرافاتی که در مسائل پولی و بانکی در این سی و چند سال گذشته در اقتصاد ایران رخ داده است را این طرح به قانون تبدیل خواهد کرد.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران:
مجلس هفتم هیچ گاه طرح تثبیت قیمت‌ها را تصویب نکرد

حسن سبحانی با بیان اینکه حقیقت آن است که مجلس هفتم، هیچ‌گاه طرح تثبیت قیمت‌ها را تصویب نکرد، گفت: شاید اشکال از دکتر حداد عادل بود که ایشان به‌اشتباه، طرح را طرح تثبیت قیمت خواندند و روزنامه‌های مخالف هم آن را برجسته کردند. 

بررسی «نود افتصادی»‌نشان می‌دهد+نمودار
عرضه گوشت قرمز کشور در فروردین رکورد ۴ سال اخیر را شکست 


پربیننده