دوشنبه هفتم مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴:۵ بعد از ظهر

اخبار درآمد نفتی

یک روزنامه نگار اقتصادی:
چرا صحبت‌های اخیر نوبخت به نفع ترامپ و تحریم کنندگان ایران بود؟

محمدصادق جنان صفت بیان کرد: کارشناسان و آگاهان که خبرها و تحلیل‌های اقتصاد سیاسی ایران را دنبال می‌کنند باور دارند این حرف نوبخت در حقیقت تایید ادعای ترامپ و یاران تندرو اوست که گفته بودند کاری خواهند کرد که صادرات نفت ایران صفر شود.

توییت نوشت؛
نوبخت: امکان فروش یک قطره نفت هم وجود ندارد

معاون رئیس جمهور بیان کرد: امکان فروش یک قطره نفت هم وجود ندارد. الان در شرایطی هستیم که این بی انصاف ها و دژخیمان حتی برای غذا و دارو اجازه فروش یک قطره نفت را نمی دهند و اگر به فروش هم می رسد امکان تبادل مالی نباشد.

استاد اقتصاد دانشگاه خوارزمی:
در ۴ سال گذشته اقتصاد ایران ۲۰ درصد کوچکتر شده است

وحید شقاقی شهری بیان کرد: در ۴ سال گذشته اقتصاد ایران ۲۰ درصد کوچک‌تر شده است و براساس برآوردها رشد اقتصادی ایران تا پایان سال ۱۳۹۹ با احتساب درآمدهای نفتی بین منفی ۵ تا منفی ۷ درصد و بدون نفت بین منفی ۲ تا ۳ درصد خواهد بود.

نماینده اسبق ایران در اوپک:
مجلس و دولت یکبار شهامت داشته باشند و بودجه را بدون نفت ببندند

محمدعلی خطیبی بیان کرد: باید دولت و مجلس شهامت به خرج دهند و یک‌بار برای همیشه بودجه‌ای را بدون هیچ‌گونه وابستگی به نفت تدوین کنند؛ بودجه‌ای که به‌راحتی بتوان گفت هیچ وابستگی به نفت ندارد و از طریق سایر درآمدها مانند مالیات یا درآمدهای ناشی از صادرات غیرنفتی تامین می‌شود.

فیلم/ انتقادات عضو سابق شورای عالی بورس به طرح گشایش اقتصادی دولت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
براحتی می‌توان ۲۰۰ هزار میلیارد تومان از ثروت‌های نامولد مالیات گرفت، چرا سراغ طرح‌های خطرناکی مثل اوراق سلف نفتی می‌روید!؟

دکتر محمدرضا یزدی‌زاده بیان کرد: با طرح گشایش اقتصادی دولت آقای روحانی، در قراردادهای خارجی، مثل قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین، به دلیل پیش خور کردن درآمد نفت، به طرف خارجی پالس منفی می‌دهیم!

فیلم/مدیرعامل اسبق شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 آقای زنگنه! چرا در این ۷ سالی که وزیر نفت بودی، یک پالایشگاه هم نساختی!؟


فیلم/اقتصاددان و تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 هیچ بازاری بدون ریسک نیست!

پربیننده