دوشنبه پنجم اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۶:۲۲:۵۳ بعد از ظهر

اخبار محمدرضا جهان بیگلری

محمدرضا جهان بیگلری عضو اتاق بازرگانی
در بدترین شرایط بعد از ترور سردار سلیمانی قیمت ارز را کنترل کردیم، اکنون چرا باید قیمت آن بالا برود؟

عضو اتاق بازرگانی گفت: در بدترین شرایط سیاسی و بین‌المللی که انتظار می‌رفت نرخ ارز افزایش زیادی داشته باشد با کنترل و ورود مستقیم بانک مرکزی نرخ ثابت ماند.

فیلم/ دکتر محمدرضا جهان بیگلری، اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
ورود ایران به لیست سیاه FATF مشکل خاصی برای فعالان اقتصادی ایجاد نمی‌کند

عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی» با بیان اینکه قبلا هم در لیست سیاه FATF بودیم و چیز جدیدی نیست! گفت: ورود ایران به لیست سیاه FATF مشکل خاصی برای فعالان اقتصادی ایجاد نمی‌کند.

فیلم/ دکتر محمدرضا جهان بیگلری، اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
بودجه ۲۰۰ میلیون یورویی سپاه قدس خیلی ناچیز است/ با این کمک‌های ناچیز به نیروهای نظامی، نمی‌توان اقتدار نظامی را تثبیت کرد

دکتر محمدرضا جهان بیگلری، با بیان اینکه بودجه ۲۰۰ میلیون یورویی که اخیرا برای سپاه قدس مصوب کردند، خیلی ناچیز است افزود: اگر می‌خواهیم برای حفظ امنیت کشورمان در منطقه عرض‌اندام کنیم، با این بودجه‌های اندک نمی‌توانیم. بودجه نظامی آمریکا در سال ۲۰۲۰ بیش از ۷۳۸ میلیارد دلار و چین حدود ۲۳۳ میلیارد دلار است.

فیلم/ دکتر محمدرضا جهان بیگلری، اقتصاددان و عضو اتاق بازرگانی در گفتگو با «نود اقتصادی»
روحانی فکر میکند روابط بین الملل فقط به اروپا و آمریکا باید ختم شود

دکتر محمدرضا جهان بیگلری بیان کرد: اغلب اقدامات دولت روحانی در ۷ سال اخیر بدون مشورت با اقتصاددانان انجام شده است. روابط بین الملل حتما برای شکوفایی یک اقتصاد لازم است اما آقای روحانی از ظرفیت اقتصاد بین الملل استفاده نکرده است، آمار تجارت خارجی این مسئله را تایید میکند.

محمدرضا جهان بیگلری، کارشناس اقتصادی ؛
بانک‌ها اکثر سرمایه خود را وارد بازار ملک کردند

اگر بانک‌ها اموال خودشان را واگذار کنند قدرت نقدینگی‌شان افزایش می‌یابد و به بنگاه‌های اقتصادی که با چند میلیون می‌توانند ظرفیت‌شان را اضافه کنند تزریق می‌شود. بانک تنها بخشی است که می‌تواند اقتصاد را از رکود نجات دهد، اما خودش وارد بنگاه‌داری شده و به این رکود دامن زده است.

فیلم/ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی:
در شرایط تحریمی کنونی مخالف پیوستن به FATF هستم


پربیننده