جمعه یکم آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۳:۹ قبل از ظهر

اخبار افزایش قیمت مسکن

وزیر راه و شهرسازی خبر داد؛
احدی اجازه افزایش قیمت مسکن را ندارد

افزایش قیمت سوخت تاثیری در قیمت مسکن نخواهد گذاشت، چرا که سهم بنزین بر قیمت کالای تمام شده زیاد نخواهد بود.

براساس گزارش مرکز آمار ایران:
قیمت مسکن در تهران طی 20 سال گذشته 75 برابر افزایش یافت/ سوداگری مسکن در تهران بیش از 4 برابر سوداگری در شهرستانها ارزش داشته است+ نمودار

براساس گزارش مرکز آمار ایران قیمت مسکن در تهران از 91 هزار تومان در نیمه اول سال 79 به 6 میلیون و 898 هزار تومان در نیمه اول سال 97 رسیده و در واقع با رشد 75 برابری رو به رو شده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
طی ۱۰ سال اخیر قیمت زمین در شهر تهران ۱۴/۷ برابر شد

جدیدترین داده‌های آماری مرکز آمار ایران در بخش مسکن و زمین نشان می‌دهد طی ۱۰ سال اخیر قیمت زمین مسکونی با افزایش ۱۴/۷ برابر از حدود یک میلیون و ۱۵۵ هزار تومان در بهار ۱۳۸۸ به ۱۷ میلیون تومان در بهار ۱۳۹۸ رسیده است.

بررسی خبرنگار «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
در دولت روحانی قیمت خانه در منطقه ۲۲ تهران 5 برابر شد

بررسی قیمت مسکن در منطقه ۲۲ تهران نشان می‌دهد در شهریور سال ۹۲ یعنی اولین ماه فعالیت دولت روحانی، هر مترمربع زیربنای مسکونی در منطقه ۲۲ تهران حدود دو میلیون و ۶۸۰ هزار تومان بوده که این میزان با رشد نزدیک به ۴/۹ برابری در تیرماه سال جاری به ۱۳ میلیون و ۳۰ هزار تومان رسیده است.

رشد ۱۱۲ درصدی قیمت مسکن تهران در یکسال اخیر/ خرید ۳۶ درصد کاهش یافت+ جدول

براساس گزارش اخیر بانک مرکزی ایران، قیمت مسکن در شهر تهران طی یکسال اخیر با رشد ۱۱۲ درصدی از متری ۵/۹ میلیون تومان در اردیبهشت سال ۹۷ به متری ۱۲/۶ میلیون تومان در اردیبهشت ۹۸ رسیده است. همچنین طی یکسال اخیر تعداد معاملات با کاهش ۳۶ درصدی از ۱۹ هزار و ۱۰۷ فقره در اردیبهشت ۹۷ به ۱۲ هزار و ۱۲۸ فقره در اردیبهشت سال جاری رسیده است.

روایت قائم‌مقام اسبق وزارت صمت از اشتباهات دولت روحانی در گران کردن بنزین؛
در سال 89 بنزین و گازوئیل با هم گران شدند، اما مردم معترض نشدند!

زمان و رفتار دولت در گران کردن بنزین مناسب نبود


پربیننده