سه شنبه بیست و یکم آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۸:۳۵ قبل از ظهر

اخبار وزارت راه و شهرسازی

خبرنگار «نود اقتصادی» کسب اطلاع کرد؛
کوچ معاملات مسکن به حاشیه تهران!

بررسی داده‌های آماری وزارت راه و شهرسازی نشان می‌دهد در مرداد سال ۹۷ از مجموع ۱۵هزار و ۵۸۰ فقره معاملات مسکن در استان تهران، ۷۷ درصد آن در مناطق ۲۲گانه تهران و ۲۳ درصد آن در سایر شهرستان‌های استان انجام شده بود

مدیرعامل شرکت مهندسی هنر نیارش بنا مطرح کرد:
به دلیل وضعیت بد ساخت و ساز، شرکتم را تعطیل می‌کنم/ کیفیت ساختمان‌های کشور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بشدت افت کرده است

مدیرعامل شرکت مهندسی هنر نیارش بنا، گفته است که وزارت راه وشهرسازی در زمینه بهبود وضعیت بازار مسکن نتوانسته اقدام خاصی کند و وضعیت بازار مسکن اصلا رو به بهبود نمی‌رود.

وزارت راه و شهرسازی چه می‌کند؟
عقب‌ماندگی عجیب حمل ‌و نقل ریلی ایران در برقی کردن خطوط

بررسی داده‌های آماری نشان می‌دهد در سطح جهان به طور متوسط ۵۰ درصد از خطوط ریلی کشورها برقی است که این میزان در ایران به کمتر از ۱۰ درصد می‌رسد.

در ۵ ماهه سال جاری ساخت‌وساز تهران ۲۱ درصد کاهش یافت

براساس گزارش وزارت راه و شهرسازی طی ۵ماهه سال ۹۷ تعداد واحدهای مسکونی در پروانه‌های ساختمانی صادر شده حدود ۲۷ هزار و ۶۲۶ واحد بوده که این میزان با کاهش ۲۱ درصدی در ۵ماهه سال جاری به ۲۱ هزار و ۸۲۲ واحد رسیده است.

۵۳ درصد معاملات مسکن تهران مربوط به واحدهای زیر ۸۰ متر است

به گزارش «نود اقتصادی» براساس گزارش وزارت راه و شهرسازی، ۵۳ درصد از حجم معاملات مسکن تهران در مردادماه سال جاری مربوط به واحدهای مسکونی زیر ۸۰ متر بوده است.

فیلم/ حیدر مستخدمین حسینی، معاون وزیر اقتصاد در دولت اصلاحات در گفتگو با «نود اقتصادی»:
گرانی دلار در سال گذشته کاملا آگاهانه بود


پربیننده