پنج شنبه سی ام آبان ۱۳۹۸ ساعت ۹:۲۵:۵۶ قبل از ظهر

اخبار صندوق پس انداز یکم

کمال اطهاری اقتصاددان و تحلیلگر بازار مسکن:
راه اندازی صندوق پس انداز مسکن یکم از اول هم محکوم به شکست بود/ جوانانی که اغلب با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند، توانایی بازپرداخت چنین تسهیلاتی را ندارند

اطهاری گفت: برای تشکیل صندوق پس انداز مسکن یکم باید پرسید که چه کسانی مسکن اولی هستند؟ جوانانی که امروز با بیکاری دست و پنجه نرم می‌کنند و آمار رسمی هم تایید می‌کند که 40 درصد دانش‌آموختگان هنوز شغلی برای خود پیدا نکرده‌اند.

فرشید پورحاجت دبیرکانون انبوه‌سازان:
صندوق پس انداز یکم کارآیی خود را از دست داده/ بین انبوه‌سازان و صندوق مسکن یکم ارتباط ایجاد شود

پورحاجت گفت: عملا در یکی دو سال گذشته با کاهش ارزش پول ملی و افزایش شدید قیمت مسکن صندوق پس انداز یکم کارایی خود را از دست داده است و در این شرایط افزایش قدرت نقدینگی کوتاه‌ترین مسیر در حوزه تقویت قدرت خریدار و تقویت بازار مسکن است. بر این اساس باید میزان تسهیلات‌دهی از محل صندوق یکم تغییر کند.

درخواست یک مدیر وزارت راه از بانک مسکن:
پرداخت وام از صندوق پس انداز یکم را چند ماه متوقف کنید!/ صندوق پس انداز یکم دچار سکته شده

حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پنجشنبه، در جلسه ستاد ملی بازآفرینی شهری، دستور ساخت ١٠٠ هزار مسکن را صادر کرد؛ خانه‌هایی که قرار است در گام اول در بافت‌های فرسوده و به‌ کمک توسعه‌گران (به‌روزشده انبوه‌سازان مسکن با تکلیفی بیشتر) در اراضی دولتی ساخته شوند.

وزیر راه و شهرسازی:
پیشنهاد می‌کنم همه از صندوق پس‌انداز یکم استفاده کنند/ دولت در حال بررسی پیشنهاد کاهش اقساط وام مسکن است

آخوندی گفت: پیشنهاد می‌کنم همه از صندوق پس‌انداز یکم استفاده کنند؛ چه کسانیکه در بافت‌های فرسوده هستند و چه افرادی که در بافت‌های حاشیه‌ای ساکنند و چه خانه‌اولی‌ها.

یک روزنامه حامی دولت:
طرح‌ صندوق "پس انداز یکم" دولت روحانی شکست خورد/ کمتر از نصف سپرده‌گذاران واجد شرایط دریافت وام به این صندوق مراجعه کردند

وام مسکن «یکم» اگرچه با استقبال اولیه خانه‌اولی‌ها همراه شده، اما روند پرداخت به‌دلیل مبلغ بالای اقساط و دوره طولانی سپرده‌گذاری رضایت‌بخش نیست؛ به‌طوری‌که این صندوق نتوانسته معاملات مصرفی آپارتمان را متحول کند.

روایت قائم‌مقام اسبق وزارت صمت از اشتباهات دولت روحانی در گران کردن بنزین؛
در سال 89 بنزین و گازوئیل با هم گران شدند، اما مردم معترض نشدند!

زمان و رفتار دولت در گران کردن بنزین مناسب نبود


پربیننده