شنبه نهم اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۹:۴۹:۴۶ قبل از ظهر

اخبار کسری بودجه

فیلم/معاون وزیر اقتصاد:
کسری بودجه عملیاتی امسال به ۵۰ درصد رسیده است

هادی قوامی بیان کرد: در اصلاح ساختار رفتار، مجلس باید در بررسی بودجه تغییر کند. دستگاه‌هایی که در لایحه بودجه، با بودجه تعدیل شده مواجهند می‌خواهند از طریق نمایندگان مجلس اهدافشان را پیش ببرند. نسبت کسری بودجه عملیاتی امسال به ۵۰ درصد رسیده و رو به افزایش است. این نسبت احتمالا در لایحه بودجه ۱۴۰۰ از ۵۰ درصد هم بیشتر می شود.

فیلم/ معاون دفتر مطالعات اقتصادی مرکز پژوهش های مجلس در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دولت در لایحه اصلاحی بودجه ۱۴۰۰، کسری بودجه را از جداول به تبصره‌ها برده است!

 دکتر علی روحانی بیان کرد: اگر اکنون به جدول بودجه نگاه کنید ظاهرا ۳۵ هزار میلیارد از کسری تراز عملیاتی کم شده ولی در بند "و" تبصره دو که برای همسان سازی حقوق اعضای هیات علمی دانشگاهها و چند موضوع دیگر هست ۳۵ هزار میلیارد اضافه شده است. در واقع دولت کسری تراز عملیاتی را از جدول به تبصره برده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس:
دولت گام کوچکی برای اصلاح بودجه برداشته است

مهدی طغیانی بیان کرد: دولت گام کوچکی برای اصلاح برداشته و ما امیدواریم مجلس در کمیسیون تلفیق و صحن علنی گام بلندتری را برای مهار تورم از طریق کنترل کسری بودجه بردارد.  

وزیر اقتصاد:
هیچ برداشتی از منابع بانک مرکزی برای تامین بودجه نداشته‌ایم/ درآمد مالیاتی ۱۰۱ درصد تحقق یافته

فرهاد دژپسند با بیان اینکه هیچ برداشتی از منابع بانک مرکزی برای تامین بودجه نداشته‌ایم، گفت: درآمد مالیاتی در ۱۰ ماه امسال تا ۱۰۱ درصد تحقق پیدا کرده است.

رئیس دانشکده اقتصاد دانشگاه خوارزمی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 رد لایحه بودجه فرصت شانه خالی کردن دولت از زیر بار مسئولیت مشکلات اقتصادی را فراهم می‌کند

دکتر وحید شقاقی شهری بیان کرد: با رد کلیات لایحه بودجه دولت از زیر بار پاسخگویی در برابر مشکلات اقتصادی شانه خالی می کند و ابهامات در موارد مهمی مثل ارز ۴۲۰۰ تومانی، نرخ تسعیر ارز و... سر جای خودش باقی ماند.

فیلم/عضو کمیسیون عمران مجلس:
در سال ۹۹ فقط ۱.۵ درصد از تسهیلات بانکی به بخش مسکن رسیده است


پربیننده