دوشنبه هفتم مهر ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳۵:۲۴ بعد از ظهر

اخبار نقدینگی

عرضه اولیه امروز چقدر نقدینگی می‌خواهد؟ / اعلام حداکثر فرصت خرید «وسپهر»

عرضه اولیه امروز یعنی یکشنبه ۳۰ شهریور ماه در بازار سهام چیست و چقدر نقدینگی می‌خواهد؟ ساعت شروع ثبت سفارش خرید این عرضه اولیه و حداکثر فرصت خرید آن چه زمانی است؟

صوت/مدیر "سبد شرکت سبدگردان تصمیم نگار ارزش آفرینان" در گفتگو با «نود اقتصادی»:
برآیند بازار این هفته مثبت خواهد بود

مرتضی سجادی، تحلیلگر بازار سرمایه بیان کرد: امروز بازار منفی و مثبت خواهد بود، اما پیش‌بینی می‌کنم بازار دوشنبه کاملا مثبت است. برآیند بازار این هفته مثبت خواهد بود. دوباره پول‌ها به سمت بازار سرمایه در حال آمدن است، فقط روند ورود نقدینگی به بازار، بستگی به دولت و اقدامات آتی‌اش دارد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران:
اجرای پروژه های نیمه تمام تورم و نقدینگی را کنترل می کند

مسعود خوانساری افزود: اگر پروژه‌های نیمه تمام به سرانجام برسد، نرخ تورم و نقدینگی کنترل می‌شود و دیگر با چاپ پول اقتصاد اداره نخواهد شد.

فیلم/معاون دفتر خودروی وزارت صمت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
طرح قرعه کشی خودرو موفقیت آمیز بود و از التهابات بازار کم کرد

امیر جعفرپور بیان کرد: آشفتگی کنونی در بازار خودرو، ناشی از طرف تولید و عرضه نیست، مشکل سوداگری‌هایی است که به دلیل حجم نقدینگی در بازار شکل گرفته است. تقاضای واقعی خودرو در بازار بیشتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو نیست. تعداد خودروهای ناقص بسیار کمتر از پارسال و سال ۹۷ هست. طرح قرعه کشی خودرو موفقیت آمیز بود و از التهابات بازار کم کرد.

رئیس دانشکده اقتصاد و علوم اجتماعی دانشگاه شهید چمران اهواز:
کنترل بازارهایی مثل ارز و مسکن نقدینگی را به سمت بورس می برد/ عده‌ای برای خروج سرمایه از بورس و انتقال آن به بازار ملک و خودرو وسوسه شده‌اند

عزیز آرمن با بیان اینکه کنترل بازار ارز، مسکن و... نقدینگی را به سمت بورس می‌برد، گفت: افت شاخص بورس وسوسه خروج از بورس و بازگشت به معاملات خودرو و ملک را در ایران دامن زده و احیا کرده است!

فیلم/مدیرعامل اسبق شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 آقای زنگنه! چرا در این ۷ سالی که وزیر نفت بودی، یک پالایشگاه هم نساختی!؟


فیلم/اقتصاددان و تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 هیچ بازاری بدون ریسک نیست!

پربیننده