سه شنبه هشتم مهر ۱۳۹۹ ساعت ۲:۵۹:۱۰ قبل از ظهر

اخبار بودجه عمرانی

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد
مطالبات غیرجاری بانک پارسیان به ۳۷/۵ هزار میلیارد تومان رسید/ فقط در بهار امسال ۱۶۰۰ میلیارد تومان به مطالبات غیرجاری این بانک افزوده شده است

مطالبات غیرجاری بانک پارسیان در پایان سال گذشته به ۳۵/۹ هزار میلیارد تومان رسیده بود که این میزان با اضافه شدن ۱۶۰۷ میلیارد تومان دیگر، در پایان ۳ ماهه بهار به بیش از ۳۷/۵ هزار میلیارد تومان رسیده است.

دبیر هیات امنای صندوق ذخیره ارزی در دولت اصلاحات:
تداوم وضعیت فعلی بورس کشور را با بحران امنیتی رو به رو می‌کند/ فقط در چهارشنبه هفته گذشته به اندازه یک دهم بودجه عمرانی سال ۹۸ نقدینگی وارد بورس شد

بهمن آرمان با اشاره به اینکه تنها در روز چهارشنبه گذشته ۱۲ هزار میلیارد ریال وارد بورس شده است، ادامه این وضعیت می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور کشور را با یک بحران امنیتی جدی مواجه کند.

داود دانش جعفری:
چند سال است که بودجه عمرانی کشور را پیش خور می‌کنند/ دولت نسبت به واردات کالاهای مختلف آسان می‌گیرد

چند سالی که بودجه عمرانی کشور پیش خور شده و همه طرح ها و پروژه ها نیمه تمام باقی مانده است در حالیکه دولت می توانست نصف این پروژه ها را انتخاب، تکمیل و به بهره برداری برساند.

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+جدول
بودجه عمرانی کشور در حال حذف شدن از بودجه سالانه است

یکی از نشانه‌های بارز عدم تحقق بودجه عمرانی وجود ۷۱ هزار پروژه عمرانی ناتمام در کشور است که عمر برخی از آنها به ۳۰ سال هم می‌رسد.

الیاس حضرتی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از لایحه بودجه 98 مطرح کرد:
سال آینده یا بودجه عمرانی صفر خواهد شد یا کسری بودجه‌ای بین 60 تا 100 هزار میلیارد تومان خواهیم داشت/ کوچکترین ردپایی از کاهش اختلاف طبقاتی در لایحه بودجه نیست

حضرتی گفت: در ساختار بودجه دولت در ایران، هزینه جاری به کلی انعطاف‌ناپذیر است، زیرا عمدتاً به دستمزد کارکنان دولت اختصاص دارد. بنابراین اگر عدم تحقق درآمدهای سال ۱۳۹۸ را بین ۶۰ تا ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برآورد کنیم، در عمل یا بودجه عمرانی حتماً صفر خواهد شد یا دولت به کسری بودجه‌ای به همین اندازه تن خواهد داد.

فیلم/مدیرعامل اسبق شرکت ملی مهندسی و ساختمان نفت ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 آقای زنگنه! چرا در این ۷ سالی که وزیر نفت بودی، یک پالایشگاه هم نساختی!؟


فیلم/اقتصاددان و تحلیلگر بازار سرمایه در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 هیچ بازاری بدون ریسک نیست!

پربیننده