شنبه بیست و پنجم مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۹:۳:۳۰ بعد از ظهر

اخبار آمریکا

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین:
دولت یارانه صادر کنندگان را از مبدا قطع کند/ در آمریکا هم کسی بیشتر از ۱۰ هزار دلار جا به جا کند باید منبع و منشا آن را در اختیار بانک مرکزی قرار دهد

مجیدرضا حریری با بیان اینکه دولت و بانک مرکزی یارانه صادرکنندگان را باید از مبدا قطع کنند، گفت: در آمریکا هم که لیبرال‌ترین اقتصاد دنیا شناخته می‌شودکسی که بیش از ۱۰ هزار دلار جابه‌جا می‌کند باید منبع و منشا آن را در اختیار بانک مرکزی قرار بدهد.

علاقه شدید وزارت نفت به غربی‌ها، به اخراج چینی‌ها از میدان آزادگان جنوبی انجامید/ زنگنه در ۱۶ سال وزارتش تنها ۵۰ هزار بشکه به ظرفیت میدان نفتی آزادگان اضافه کرد

طبقه حاکم بر وزارت نفت به دلیل علاقه شدید به غربی‌ها، بارها علیه چین موضع گرفته و از آن‌ها انتقاد کردند و در مقابل، به تمجید از شرکت‌های غربی پرداختند. نهایت این نگاه به اخراج سی‌ان‌پی‌سی ختم شد.

وزیر اسبق جهاد کشاورزی:
دولت ناتوانی‌های خود را به گردن "عدم انجام مذاکره جدید" می‌اندازد/ تحریم های آمریکا هیچ زمانی برداشته نمی‌شود

صادق خلیلیان با بیان اینکه دولت بی تدبیری و ناتوانی‌های خود را با فرافکنی به مذاکره (جدید) موکول می‌کند، گفت: هیچ زمانی امکان ندارد که تحریم های آمریکا علیه ایران برداشته شود و این امر، موضوعی واضح است.

فیلم/ مراقب «اینستکس آمریکایی» در عراق باشیم

طبق توافق صورت گرفته بین ایران و عراق، یک حساب در آمریکایی ترین بانک عراق یعنی بانک تجارت عراق برای ایران باز خواهد شد و این ساز و کار، عملا تجارت ایران را تحت نظارت آمریکا قرار داده و این اطلاعات مستقیم به وزارت خزانه داری آمریکا منتقل می شود.

«نود اقتصادی» بررسی کرد+جدول
 ایران دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان ماند/ پس از شیوع کرونا، از میان ۶۴ کشور منتخب، فقط تولید فولاد ایران و ۷ کشور دیگر رشد مثبت داشته است

طبق آمارهای انجمن جهانی فولاد، از میان ۶۴ کشور منتخب تولیدکننده فولاد، طی نیمه اول سال ۲۰۲۰  تولید ۸ کشور رشد مثبت و تولید ۵۶ کشور افت بین ۴ تا ۲۶ درصدی پیدا کرده است.

بررسی «نود اقتصادی» نشان می‌دهد+سند
رشد سالیانه 4 درصدی فعالیتهای اقتصادی بنیاد مستضعفان طی سالهای 95 تا 98


فیلم/رئیس سابق پژوهشکده وزارت اقتصاد در گفتگو با «نود اقتصادی»:
راهکار برای اقتصاد ایران مشخص است، مراقب بازارهای ارز و بورس باشید، نیازی به طرح گشایش اقتصادی نیست
صوت/معاون اسبق بیمه دی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
عملکرد آقای اسکندری از صفر تا ۲۰، زیر پنج است، اما کسی نمی تواند او را عوض کند
صوت/یک تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی» مطرح کرد؛
۲ پیشنهاد به آقای رئیس جمهور بجای اجرای طرح گشایش اقتصادی

پربیننده