چهارشنبه بیست و پنجم تیر ۱۳۹۹ ساعت ۵:۳۶:۹ قبل از ظهر

اخبار آمریکا

عضو اتاق بازرگانی:
دولت ایران در اقتصاد لیبرال‌تر از آمریکا عمل کرده/ برای تامین کسری بودجه خود به شدت دست در جیب مردم کرده‌اند

جمشید عدالتیان با بیان اینکه دولت ما لیبرال‌تر از دولت آمریکا شده و همه چیز را به دست بازار سپرده است،‌ گفت: دولت برای تامین کسر بودجه خود به شدت در جیب مردم دست کرده و مشکلات اقتصاد کلان را به اقتصاد خرد یعنی خانواده‌ها و بنگاه‌های اقتصادی انتقال داده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران
 نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تاثیری بر اقتصاد ایران و تحریم‌ها ندارد/ سخت‌ترین تحریم‌ها در دوره اوباما وضع شد

عباس آرگون بیان کرد: ما سخت‌ترین و شدیدترین تحریم‌ها را در دوره آقای اوباما، رئیس جمهوری پیشین آمریکا، که از حزب دموکرات و حافظ صلح بود، تجربه کردیم که فشار زیادی از این محل به اقتصاد ایران تحمیل شد. در واقع اوباما شروع‌کننده تحریم‌ها بود و بعد ترامپ همان مسیر را ادامه داد.

معاون وزیر اسبق صمت:
دولت دلار ۴۲۰۰ تومانی را حذف کند و به جایش به مردم سبد کالا بدهد/ در آمریکا که لیبرال‌ترین اقتصاد است، مردم سبد کالا می‌گیرند

محمدصادق مفتح با بیان اینکه دولت با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای همه کالاهای اساسی، یک سبد کالا تعریف کند، گفت: در آمریکا که به اقتصاد آزاد اعتقاد دارد و جزو لیبرال‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود ۴۵ میلیون نفر سبد کالایی دریافت می‌کنند.

یادداشت اختصاصی دکتر عبدالمجید شیخی، کارشناس اقتصادی و استاد دانشگاه برای «نود اقتصادی»؛
ریشه اصلی نا امیدی شدید مدیران آمریکایی از پایان بحران اقتصادی کرونا در این کشور

دکتر عبدالمجید شیخی نوشت: مدیران و کارشناسان آمریکایی از پایان بحران اقتصادی کرونا در این کشور به دلیل عدم ریشه یابی و غوطه ور شدن در بطن اقتصاد سرمایه داری شدیداً اظهار ناامیدی می کنند و کمتر منتقدی پیدا می شود تا در فضایی خارج از این نظام و از بیرون به این نظام نگاه کند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان برنج:
 سه برابر شدن قیمت برنج جفا به مصرف‌کنندگان است/ سازمان‌های نظارتی در خوابی هستند که با صد پتک بیدار نمی‌شوند 

جمیل علیزاده بیان کرد: سه برابر شدن قیمت برنج جفا به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان است و بنده تعجب می‌کنم که چرا سازمان‌های نظارتی در خوابی هستند که با صد پتک بیدار نمی‌شوند؟

فیلم/رئیس اسبق اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با «نود اقتصادی» مطرح کرد؛
تمدید کارت بازرگانی متهم فراری توسط هیات رئیسه اتاق بازرگانی!


پربیننده