پنج شنبه پنجم خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۵:۳۲:۴۹ قبل از ظهر

اخبار بانک ملی

فیلم/رئیس شورای عالی هماهنگی بانک‌های دولتی و مدیرعامل بانک ملی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
برای خروج تک تک بنگاه‌های بانک ملی از بنگاهداری برنامه ریزی کردیم

محمدرضا فرزین بیان کرد: استراتژی بانک ملی خروج از بنگاهداری است، از روز اولی که به بانک آمدم، هر هفته برای خروج بانک ملی از بنگاهداری جلسات منظمی داریم.

«نود اقتصادی»‌ کسب اطلاع کرد+سند
لیست‌های مشترک ابربدهکاران در چند بانک‌ دولتی

مقایسه لیست ناقص ابربدهکاران افشا شده از سوی بانک‌های دولتی نشان می‌دهد برخی از افراد این لیست‌ها در چندین بانک، مشترک هستند.

صوت/اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
انتشار لیست ابربدهکاران بانکی اقدام خوبیست، اما برنامه همه دستگاه‌ها برای وصول مطالبات بانکی مشخص شود

دکتر عباس دادجوی توکلی بیان کرد: آئین نامه حداقل الزامات افشا و شفافیت، بانک‌های دولتی را از سال ۹۶ ملزم به افشای اطلاعات کرده بود ولی در این چند سال کاری در این زمینه انجام نشد.

اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
انتشار لیست بدهکاران بانکی از منظر افکار عمومی اقدام مهمی بود/ مردم باید بدانند چه کسانی عامل ایجاد خلق پول و تورم هستند

کامران ندری با بیان کرد: انتشار لیست بدهکاران بانکی شاید روی وصول مطالبات تاثیر مستقیمی نداشته باشد ولی قطعا تاثیرات روانی در جامعه ایجاد می‌کند و می‌تواند به نوعی عبرت انگیز باشد.

فیلم/اقتصاددان و تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»
انتشار لیست بدهکاران بانکی تاثیر خاصی در وصول مطالبات بانک‌ها ندارد/ باید مشخص شود بدهی بانکی به دلیل مسائل مرتبط با تولید ایجاد شده یا سوداگری

دکتر حسین درودیان بیان کرد: انتشار لیست بدهکاران بانکی شاید بیشتر روی فشار افکار عمومی تاثیر داشته باشد ولی اشکال کار این است که دقیقا مشخص نشده چقدر از بدهی‌ها جاری و چقدر از آن معوق بوده است.

بررسی «نود افتصادی»‌نشان می‌دهد+نمودار
عرضه گوشت قرمز کشور در فروردین رکورد ۴ سال اخیر را شکست 


پربیننده