سه شنبه چهارم آذر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۴۱:۲۶ قبل از ظهر

اخبار یارانه

زمان واریز وام یک میلیون تومانی / پیامک وزارت کار به مشمولان وام کرونا

۱۰ میلیون نفر از سرپرستان خانواری که یارانه معیشتی می‌گیرند جزو مشمولان دریافت مرحله دوم وام یک میلیون تومانی کرونا هستند و این وام حداکثر تا پایان هفته سوم آذر ماه واریز می‌شود. نحوه ثبت‌نام چگونه است؟

مشاور عالی اتاق بازرگانی تهران:
دولت به جای حمایت از کسب و کارها در شرایط کرونایی، فضای کسب و کار را بهبود ببخشد

ابراهیم بهادرانی بیان کرد: با وجود تمام بخشودگی‌هایی که برای فعالان صنفی و پرداخت ۱۰۰ هزار تومان به ازای هر نفر از افراد خانوار در نظر گرفته شده است، بهترین راهکار و توصیه این است که دولت به سمت بهبود فضای کسب و کار حرکت کند.

استاد اقتصاد دانشگاه شهید چمران اهواز:
دادن یارانه نقدی و کمک معیشتی به مردم از طریق استقراض از بانک مرکزی صدمات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور وارد می‌کند

مرتضی افقه بیان کرد: اگر قرار باشد که با استقراض از بانک مرکزی و چاپ پول یه مردم یارانه داده شود، همان بهتر که انجام نشود، زیرا که مصائب این کار خیلی بیشتر از عدم انجام آن است.

فیلم/نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
دولت و مجلس نباید اقداماتی انجام دهند که منجر به افزایش کسری بودجه شود

دکتر احسان خاندوزی گفت: نمی‌شود توقع داشت که وقتی رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با همسان سازی حقوق بازنشستگان وضعیت کسری بودجه شدیدی را برای کشور ایجاد می‌کند به مجلس گفت که تو حق نداری از این جنس اقدامات عامه پسند انجام بدهی.

جلسات سران قوا با فاصله زیاد برگزار می‌شود و به خروجی نمی‌رسد/ دولت برای حل مشکل ۶۰ میلیون نیازمند به یارانه معیشتی، منفعل عمل می‌کند

مهدی کرباسیان با بیان اینکه جلسات سران قوا به جای هفتگی بعضا مدت زمان زیادی به تاخیر می‌افتد یا در دست‌انداز بحث‌های کارشناسی و جناحی گرفتار می‌شود، گفت: برای عبور از بحران اقتصادی و معیشتی فعلی، نیازمند همدلی بیشتر و افزودن بر سرمایه‌های اجتماعی هستیم.

«نود اقتصادی» بررسی کرد+جدول
 ایران رکورددار کاهش صادرات به بازار ترکیه

حدود ۴۴ درصد فقط در صادرات غیرنفتی


فیلم/رئیس سابق کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی تهران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
 مردم و فعالان اقتصادی به دولت اعتماد ندارند

پربیننده