پنج شنبه پنجم خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۳۵:۴۰ قبل از ظهر

اخبار شرکت آب منطقه‌ای تهران

ذهنیت مردم مبنی بر اینکه نیازی به صرفه جویی مصرف آب نیست کذب بوده/ بارش برفی تأثیر آنی در سد‌های تهران ندارد

محمدرضا بختیاری میزان ذخیره آب پشت سدهای (امیرکبیر، لار، طالقان، ماملو و لتیان) را که تأمین کننده آب تهران هستند تا امروز (9 بهمن) 568 میلیون متر مکعب ذکر کرد و افزود: بارش‌های اخیر به شکل برف بوده و با توجه به پایین بودن دما هنوز ذوب نشده و هیچ تأثیر مثبتی تا کنون بر روی ذخایر منابع آبی تهران نداشته است.

ساخت و سازهای غیرمجاز حریم رودخانه‌های تهران تخریب می‌شود

محمدرضا بختیاری، در خصوص هتل آریانا گفت: هتل آریانا در حریم کیفی و همچنین حریم و بستر هیچ یک از رودهانه ها قرار ندارد بلکه این هتل در حریم کمی قرار گرفته که متولی این بخش سازمان حفاظت از محیط زیست است.

3 هزار حلقه چاه غیرمجاز در تهران مسدود می‌شود

خسرو ارتقایی گفت:میزان بارندگی استان تهران از ابتدای سال آبی جاری با 24 درصد افزایش نسبت به سال آبی گذشته به 233 میلی‌متر رسیده و افزود: این میزان بارش نسبت به متوسط دراز مدت با 14 درصد کاهش روبرو بوده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای تهران:
اجرای سد"کوچری" مدیریت بی پولی است/ انسداد چاه‌های غیرمجاز استان تهران سه برابر شد

در مخزن این سد هم اکنون 10 میلیون مترمکعب آب ذخیره شده که پس از پر شدن مخزن سد گلپایگان سرریز های آن هم به کوچری وارد خواهد شد و این سد می تواند تا 100 میلیون مترمکعب آب را در خود ذخیره سازی کند.

معاون شرکت آب منطقه‌ای تهران: 298 دشت در وضعیت بحرانی قرار دارند

رضاپور افزود: در 10 سال اخیر ۵۷ میلیارد آب زیرزمینی برداشت شد که با این روند، اتفاقی که برای دریاچه ارومیه افتاد برای منابع زیرزمینی آب نیز خواهد افتاد

فیلم/بازرس اتحادیه بار کشور در گفتگو با «نوداقتصادی»:
مدیران راهداری از مشکلات رانندگان بی اطلاعند


پربیننده