پنج شنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۹ ساعت ۷:۴۴:۴۴ بعد از ظهر

اخبار تورم نقطه به نقطه

هرمزگان رکوردار تورم در اردیبهشت ماه شد

براساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران از میزان تورم نقطه به نقطه در استان‌های مختلف کشور هرمزگان با ۳۰.۵ درصد بیشترین تورم را در اردیبهشت ماه داشته و آذربایجان غربی با ۱۳.۷ درصد کمترین تورم را در این ماه به خودش اختصاص داده است.

«نود اقتصادی» بررسی کرد؛
آغاز افزایش تورم نقطه به نقطه با گران شدن بنزین

جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه که از اردیبهشت ۹۸ در مسیر کاهش قرار گرفته بود دوباره از آذرماه و بعد از افزایش قیمت بنزین در مسیر بیشتر شدن قرار گرفت و ۰.۸ درصد افزایش یافت.

یک تحلیلگر مسائل اقتصادی در واکنش به سخنان روحانی در نشست خبری مطرح کرد:
آقای رئیس جمهور تورم نقطه به نقطه 34 درصدی هم جای خوشحالی ندارد/ وقتی خرید و فروش در کشور از بین برود، معلوم است تورم پایین می‌آید

هوشیار رستمی، تحلیلگر اقتصادی در واکنش به اظهارات دیروز رئیس جمهور در خصوص کاهش نرخ تورم اظهار کرد: با توجه به رکود و کاهش قدرت خرید افراد تورم بر روی کالاهای اساسی همچنان بالا بوده و کالاهای دیگری که مردم پولی برای هزینه‌ آنها ندارند نرخ‌شان کاهش پیدا کرده است. همین امر باعث می‌شود که در یک کل به صورت میانگین نرخ تورم را کاهش دهد.

آیا رئیس جمهور می‌داند تورم سالانه مهمتر از تورم نقطه به نقطه است؟

تورم نقطه‌ به نقطه درحالی بار دیگر در دولت روحانی محبوب شده است که پیش از این و زمانی که مدار آن نجومی بود، سانسور می شد و حال که مدارش حداقل مخالف تورم اصلی است، بعنوان دستاورد دولت در کاهش تورم استفاده می شود!

تورم نقطه به نقطه اجاره‌بهای مسکن در استان تهران به ۳۶ درصد رسید

به گزارش «نود اقتصادی» مطابق داده‌های آماری نرخ تورم نقطه به نقطه اجاره‌بهای مسکن در مناطق شهری کشور در بهار سال جاری به ۲۵/۶ درصد رسیده که این میزان در استان تهران با نرخ ۳۶ درصد، حدود ۱۰ درصد بیشتر از میانگین کشوری است.

«نود اقتصادی» بررسی کرد+جدول
تمدید قرارداد مستاجران در بهار چقدر هزینه داشت؟

مستاجرانی که در بهار امسال قرارداد خود را تمدید کردند، ۳۳/۶ درصد به اجاره آنها افزوده شده است


صوت/مدیرعامل پیشین مرکز مالی ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
نباید تعداد کارگزاری‌های بورس را افزایش داد
فیلم/تحلیلگر مسائل اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
حجم نقدینگی موجود در بورس بعد از مدتی منجر به تورم می‌شود

پربیننده