یکشنبه ششم خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱:۱۶:۲۸ بعد از ظهر

اخبار رونق تولید

 گزارش اتاق بازرگانی:
رونق تولید در بهمن‌ماه شتاب گرفت

براساس پیمایش اتاق بازرگانی ایران، شاخص مدیران خرید (شامخ) در بهمن‌ماه برای کل اقتصاد ایران عدد ۵۱/۳۵ محاسبه شده‌است و فعالیت شرکت‌ها برخلاف رکود دیماه، در بهمن ماه رشد داشته‌ است.

فیلم/مدیرعامل شرکت دکستروز ایران در گفتگو با «نود اقتصادی»:
با دلار ۴۲۰۰ رفته‌اند و ۳ برابر نیاز یکساله‌شان کالا آورده‌اند، انبارها پر شده از کالاست! مگر نمی‌گویید سال رونق است!

حسین نیلفروش‌زاده بیان کرد: با دلار ۴۲۰۰ تومانی رفته‌اند و ۳ برابر نیاز یکساله‌شان، کالا وارد کرده‌اند، با اینکار ۷ هزار میلیارد تومان هم سود کردند! با دلار ۴۲۰۰ تومانی آنقدر کالا وارد کردند که تولید کارخانه ما به مدت دو ماه به دلیل پر بودن انبارها از کالا تعطیل شد! مگر نمی‌گویید سال رونق تولید است!

یادداشت پژوهشگر کمیته توسعه تجارت دفتر مطالعات راهبردی رونق تولید
چرا عمق ساخت داخل محصولات تولیدی مهم است؟

عمق ساخت داخل معیاری مطلوب جهت حمایتگری و مانع زدایی از تولید ملی است که می تواند در عرصه داخلی و حتی در زمینه توسعه صادرات و بهبود برند ملی محصولات ایرانی موثر باشد.

ضمانتنامه های خارجی؛ مزیت رقابتی بانک تجارت

بانک تجارت از سال ۱۳۹۶تا ۱۳۹۹ تقریباً ۱،۱۰۰میلیون دلار بالغ بر ۶۵۳ فقره ضمانتنامه ارزی به منظور طرح های توسعه ای و پروژه های کلان ملی در راستای رونق و جهش تولید صادر کرد.

معاون وزیر صمت:
تحریم نمی‌گذارد از سرمایه خارجی برای رونق تولید استفاده کنیم، مجبوریم به سمت بورس برویم

محسن صالحی نیا بیان کرد: وجود برخی از محدودیت‌ها برای سرمایه گذاری از لحاظ شرایط بین المللی باعث شده تا نتوانیم منابعی را که در حد معمول به عنوان جذب سرمایه وجود دارد در اختیار داشته باشیم.