دوشنبه پنجم اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۶:۴۱:۱۰ بعد از ظهر

اخبار رونق تولید

تا پایان دی‌ماه:
۳۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در قالب پروژه رونق تولید پرداخت شد

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی است از ابتدای امسال تا پایان دی‌ماه در راستای اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در مجموع ۲۹ هزار و ۹۹۰ میلیارد تومان تسهیلات به ۱۹ هزار و ۹۱۱ واحد کشور در قالب پروژه رونق تولید پرداخت شد.

فیلم/ نسیم توکل، کارآفرین و تحلیلگر مسائل اقتصادی از لزوم تعریف مجدد تولید و تولید کننده می‌گوید:
واژه تولید در کشور نیاز به باز تعریف دارد

نسیم توکل با بیان اینکه حمایت‌هایی که از تولید می‌شود با مفهوم تولید همخوانی‌ندارد، گفت: به جای صنعت شاهد کارخانه‌داری در کشور هستیم و افراد فقط صاحب سوله و تجهیزات هستند. اقتصاد دانش بنیان زمینه ساز رونق تولید است. تولید کننده باید صاحب تحقیق و توسعه باشد نه صرفا کارخانه!

یادداشت اختصاصی/ دکتر عباس خسروانی تحلیلگر مسائل اقتصادی و مدرس دانشگاه:
فضای کسب و کار مسئله رونق تولید

بهبود فضای کسب و کار یکی از مهمترین الزامات رونق تولید و به دنبال آن رشد اقتصادی و ایجاد اشتغال و خروج از شرایط رکودی است.شاید یکی از مهمترین و ضروری ترین مسئله های مجلس آینده موضوع بهبود فضای کسب و کار باشد

فیلم/ اکرم مهدوی‌زاده عضو اتاق بازرگانی از مشکلات در راه رونق تولید می‌گوید
از ۴۳ هزار بنگاه اقتصادی ۱۲ هزار بنگاه در مرحله تعطیلی کامل قرار گرفتند

اکرم مهدوی‌زاده گفت: تولید کننده‌ای که بعد از قطع امید به سمت سرمایه‌گذاران داخلی آمده هیچ حمایتی نمی‌شود. تولیدکننده‌ها را آنقدر در بروکراسی اداری قرار می‌دهند که آنها مجبور شوند، شغلشان را عوض کنند. کاش به جای محدود کردن واردات خودروهای کم مصرف، واردات پوشاک و مواد غذایی را محدود می‌کردند

دکتر ابراهیم رزاقی، اقتصاددان:
۴ طیف که مخالف رونق تولید ملی هستند

دکتر ابراهیم رزاقی، اقتصاددان: رونق تولید تنها راه مقاومت در برابر تشدید تحریم‌هاست. آیا اگر تولید در ایران قوی بود، آمریکا و اروپا می‌توانست ایران را مثل الان تحریم کند؟ برخی اقتصاددانان لیبرال، نفوذی‌ها، واردکنندگان و بانک‌ها مخالف رونق تولید در ایران هستند!

فیلم/ عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی:
در شرایط تحریمی کنونی مخالف پیوستن به FATF هستم


پربیننده