پنج شنبه چهارم مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۲:۵۴:۴۸ بعد از ظهر

اخبار ساخت مسکن

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + نمودار
عملکرد فاجعه‌بار یاران پزشکیان در حوزه ساخت مسکن

میانگین سالانه تعداد صدور پروانه‌های ساختمانی در مناطق شهری کشور از سال ۱۳۵۹ تا ۱۳۹۹ حدود ۱۴۶ هزار و ۳۰۰ فقره بوده، اما در زمان ریاست علی عبدالعلی‌زاده در وزارت مسکن و شهرسازی (دولت خاتمی)، این تعداد به‌طورمیانگین ۱۳۷ هزار فقره و در دوره عباس آخوندی این تعداد بدون در نظر گرفتن مسکن مهر ۱۲۴ هزار و با در نظر گرفتن مسکن مهر ۱۳۸ هزار فقره بوده است.

فیلم/یک کارشناس اقتصادی در گفتگو با «نود اقتصادی»:
دلیل ناکامی مرحوم رستمی قاسمی در پیشبرد نهضت ملی مسکن، کارشکنی باقیماندگان دولت قبل در وزارت راه و شهرسازی بود

خشایار نادی بیان کرد: دلیل ناکامی مرحوم رستمی قاسمی در پیشبرد نهضت ملی مسکن، کارشکنی باقیماندگان دولت قبل در وزارت راه و شهرسازی بود، بذرپاش باقیماندگان روحانی را برکنار نکند، شکست طرح مسکن دولت رئیسی قطعی است

فیلم/دبیر سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل در گفتگو با «نود اقتصادی»:
در یک روز در عرضه ورق ۵۰ درصد افزایش قیمت داشتیم، این چه رقابتی است که در بورس کالا درست کرده‌اند؟

آنوش رحام بیان کرد: بورس کالا قرار بود مرجعی برای شفافیت و کشف قیمت باشد نه مهندسی قیمت. وقتی قیمت ورق کیلویی ۳۴ هزار تومان تمام می‌شود چطور می‌خواهیم ۴ میلیون مسکن بسازیم؟

فیلم/دبیر کانون سراسری انبوه سازان مسکن و ساختمان در گفتگو با «نود اقتصادی»:
جلسات شورای عالی مسکن به دلیل مشغله‌های فراوان دولت به صورت منظم تشکیل نمی‌شود

رامین گوران بیان کرد: در همین جلسات نامنظم فعلی شورای عالی مسکن هم برخلاف دوران مسکن مهر نماینده بخش خصوصی را حتی بدون داشتن حق رای هم دعوت نمی‌کنند!

فیلم/عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت در گفتگو با «نود اقتصادی»:
رئیس جمهور دستور تراکم ۶۰ نفر بر هکتار را برای نهضت ملی مسکن صادر کرده اما سازمان ملی زمین و مسکن به دنبال تراکم ۱۴۰ نفر بر هکتار است!

دکتر محمدصالح شکوهی بیان کرد: رئیس جمهور دستور تراکم ۶۰ نفر بر هکتار را برای نهضت ملی مسکن صادر کرده اما سازمان ملی زمین و مسکن به دنبال تراکم ۱۴۰ نفر بر هکتار است! با این تراکم بالا میخواهند به جای ساخت خانه های حیاط دار، ساختمان‌های بلندمرتبه در نهضت ملی مسکن بسازند که مخالف دستور رئیس جمهور است.

«نود اقتصادی» گزارش می‌دهد؛ + جدول
رشد ۱۰ تا ۳۰ درصدی تولید تایر در بهار ۱۴۰۳


پربیننده