قاسم کریمی، عضو کمیسیون اقتصاد کلان اتاق بازرگانی ایران در گفتگو با «نود اقتصادی» در خصوص نوسانات بازار ارز در ماه‌های آینده اظهار کرد: معتقدم با توجه به منابع ارزی کشور و درآمدهای نفتی، هیچ اتفاق و نوسان خاصی در بازار ارز رخ نمی‌دهد و مطمئنا ثبات قیمت دلار همچنان ادامه خواهد داشت. هر چند که شاید تنش های جدید منطقه ای باعث نوسانات جدیدی شود که این موضوع کاملا طبیعی و قابل کنترل است.

وی افزود: کاهش نرخ رشد نقدینگی و رسیدن به نرخ ۲۵ درصد و همچنین کاهش پایه پولی به ۳۱درصد نشان از توانمندی و اقتدار بانک مرکزی در دستیابی به نرخ هدف‌گذاری شده دارد.

کریمی گفت: خوشبختانه تیم مدیریتی بانک مرکزی از افرادی باتجربه و مسلط تشکیل شده که توانستند در شرایط بحرانی و ویژه داخلی و منطقه‌ای، همه امور را کنترل و مدیریت کنند. توان مدیریت کنونی بانک مرکزی در حدی است که دیگر شاهد این نیستیم که رشته کار مثل سالهای گذشته از دست مدیران وقت در برود.

این عضو اتاق بازرگانی عنوان کرد: هم اکنون در وضعیتی هستیم که با وجود تمام محدودیت ها و مشکلات بین المللی، اگر افزایش قیمتی رخ دهد باز هم دولت و بانک مرکزی به خوبی آن‌را کنترل خواهند کرد و از تداوم آن جلوگیری می کنند.

کریمی گفت: به هر حال هر کشوری در مقابل چنین اتفاقات و تنش های داخلی و منطقه ای با مشکلات مختلفی همراه خواهد شد. به همین دلیل معتقدم نوسانات کوتاه مدت اخیر بازار ارز هم به دلیل موج روانی و هیجانات کاذب ایجاد شد که بعد از چند روز با مدیریت بانک مرکزی فروکش کرد و تداوم آن همچنان ادامه دارد.