اخبار شرکتها-شرط انتخاب درست، سنجیدن موقعیت، زمان و سرمایه است. اگر بتوانیم شرایط بازپرداخت اقساط و مبلغ تسهیلات یا درصد وام را تعیین کنیم، شاید بسیاری از بدقولی‌های ناخواسته پرداختی ما که مربوط به تغییر شرایط نسبت به زمان دریافت تسهیلات است، برطرف گردد. بانک ایران زمین در راستای مشتری مداری و رفاه حال مشتریان، اعطای تسهیلات به مشتریان خود با نام "انتخاب" را آغاز کرد.

همواره بسیاری از ما، در طول زندگی با انتخاب و روش های انتخاب روبه رو شده ایم. انتخاب بین بد و بدتر یا انتخاب بین خوب و عالی از جمله موارد قرار گرفتن در دوراهی زندگی روزمره ما است. انتخاب فرایندی روانی شامل قضاوت دربارهٔ نقاط ضعف و قوت گزینه‌های مختلف و برگزیدن یکی یا چند مورد از آنهاست.

ژان پل سارتر در مورد انتخاب آزادانه جمله معروفی دارد که می‌گوید: « من همیشه می توانم آزادانه انتخاب کنم، اما باید بدانم که اگر انتخاب نکنم، باز هم انتخابی کرده ام.»  هر انتخابی هم مسلما مسئولیت به دنبال دارد، یعنی هر کس بنا به اختیار، خود مسئول انتخاب و نتیجه آن است.

ما انسان هایی دارای قدرت حق انتخاب و اختیار هستیم، همان طور که در آموزه های دینی‌مان یاد گرفتیم؛ انسان تنها آفریده دارای اختیار و حق انتخاب است که این بزرگترین هدیه خداوند به ماست. به همین دلیل به ما قدرت حق انتخاب عطا شده تا بتوانیم مسیرها و هدف های زندگی خود را دنبال کنیم. ما با گزینش درست مسیر زندگی، می توانیم قدرت و توانایی خودمان را شکوفا کنیم.

در طرح انتخاب بانک ایران زمین وام‌گیرنده ابتدا باید افتتاح حساب کند و سپس حداقل 3 ماه دارای میانگین حساب شود. بعد از گذشت این مدت، تا 2 برابر سپرده، وام ارائه می‌شود و البته سقف وام هم 100 میلیون تومان است.

باید بدانید که حداقل سپرده‌ای که باید در حساب خود داشته باشید تا شامل تسهیلات شوید 5 میلیون تومان است. به این ترتیب، حداقل مبلغ وام در این طرح 10 میلیون تومان می‌شود. سود این تسهیلات برحسب دوره بازپرداخت و مدت زمان خواب سپرده بین 10 تا 18 درصد است.

ناگفته نماند که حساب مورد نظر برای این تسهیلات قرض‌الحسنه است. در شرایط این تسهیلات آمده است که وام‌گیرنده به بانک بدهکار یا دارای چک برگشتی نباشد. و فقط مبلغ 100 هزار تومان شامل تشکیل پرونده و اعتبارسنجی مربوط به هزینه های جانبی است.

انتخاب نوع و شکل دریافت تسهیلات توسط مشتریان، با توجه به نیازشان از اهداف مهم تسهیلات انتخاب است که توسط بانک ایران زمین برای رفاه حال مشتریان ارائه شده است.