اخبار شرکتها-به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، در سال‌های اخیر شرایط اقتصادی و چالش‌های پیش روی کشور از جمله تحریم‌های ظالمانه مشکلاتی را بر سر راه رشد و توسعه بانکها قرار داده است لیکن بانک گردشگری به عنوان هلدینگ اصلی حوزه پول و بانک در گروه مالی گردشگری توانست با تخصیص بهینه منابع تا حد زیادی مشکلات موجود را خنثی و کارنامه موفقی از خود ارائه دهد.
بانک گردشگری که همواره تمرکز خود را بر روی صنعت گردشگری معطوف نموده با برداشتن گام‌های بلندی در این حوزه توانست پروژه های بزرگی برای رونق صنعت گردشگری را شروع و در به ثمر رساندن این پروژه ها موفق عمل نماید.
بسیاری از پروژه های مورد نظر مانند میکامال کیش، پرستیژلند (سیتی سنتر اصفهان) به بهره برداری رسیده و سایر پروژه ها مراحل پایانی را سپری می نمایند. پروژه میکامال کیش تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.
پروژه سرزمین ایرانیان(آیلند) از دیگر پروژه های مهمی است که با هدف تامین امکانات تفریحی- رفاهی-ورزشی برنامه های توسعه ای کشور در امور گردشگری و امکانات و مجوزات لازم منطقه ویژه اقتصادی ایجاد شده است و برای نخستین بار است که بخش خصوصی به ایجاد چنین پروژه های بی نظیر و منحصر به فرد اقدام نموده است.
بانک گردشگری با بکارگیری منابع داخلی و منابع صندوق توسعه ملی اقدام به تامین مالی برای صنعت گردشگری از جمله هتل ها و مراکز تفریحی، اقامتی نموده و این مهم ظرفیت لازم برای پذیرش گردشگر را فراهم و با اتمام کرونا و رونق صنعت گردشگری در کشور، بخش زیادی از نیاز گردشگران را می توان تامین کرد. همچنین با اجرای این پروژه ها علاوه بر عمران و آبادانی مناطق مختلف برای هزاران نفر از جوانان بومی این مناطق اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ایجاد شده است.
نکته حائز اهمیت این است که تمام پروژه های اشاره شده، اقدامات لازم را برای حضور در بازار سرمایه شروع و آمادگی عرضه لازم آنها در بازار سرمایه در حال انجام است.
اگرچه بدلیل تحریم ها و قطع روابط بانکی، بانک سهم قابل توجهی از فعالیت های پولی بانکی در حوزه تجارت خارجی را جذب ننموده لیکن با دارا بودن مجوزهای مورد نیاز در رابطه با فعالیت های ارزی آمار موجود در رابطه با نقل و انتقالات ارزی در رده های نخست قرار دارد ضمن اینکه زنجیره ارائه خدمات ارزی از جمله شرکت صرافی و سایرامکانات لازم ایجاد شده است.
امروزه بانکها در دنیا به طرف بانکداری بدون شعبه حرکت نموده اند و لذا بانک گردشگری اقدامات لازم در جهت دیجیتالی شدن و ارائه خدمات دیجیتال را انجام و گام‌های موثری جهت ارائه خدمات برخط (آنلاین) برداشته است. کاهش بهای تمام شده منابع، اجرای طرح‌های انگیزشی، تمرکز بر ارائه خدمات مطلوب و اعتبارسنجی مشتریان ، کنترل مصارف بانک، اخذ مجوز افزایش سرمایه، توسعه کمی و کیفی صندوق های سرمایه گذاری از مهم‌ترین اقدامات انجام شده در سال های اخیر است.
**چشم انداز روشن
بانک گردشگری با شعار فراتر از مرزها فعالیت خود را شروع کرده و همچنان بر آن اهتمام دارد. چنانچه مذاکرات به نتیجه برسد و تحریم ها و محدودیت ها از پیش روی بانک برداشته شود، با تقابل و ایجاد روابط با بانکهای خارجی با توجه به برخورداری از نیروهای جوان و متخصص سهم بیشتری در ارائه خدمات در بخش بازرگانی خارجی داشته و جایگاه بانک در بانکداری بین‌الملل ارتقاء خواهد یافت.