اخبار شرکتها-بانک گردشگری در بخش مسئولیت‌های اجتماعی طی 11 سال گذشته عملکرد مطلوبی داشته که از جمله آنها می‌توان به حمایت از حوزه ورزش کشور اشاره کرد. این حمایت ها در دوازدهمین سال فعالیت بانک نیز ادامه دارد.

به گزارش روابط عمومی بانک گردشگری، اسپانسری بانک گردشگری از باشگاه پرسپولیس تهران یک بار در سال 1392 بود اما از سال 1398 به طور رسمی به عنوان حامی اصلی این باشگاه به مدت دو و نیم فصل شده است.

قهرمانی‌های پرسپولیس در این مدت حاصل حمایت‌ها و پشتیبانی‌های بانک گردشگری بوده است. نقش آفرینی و حمایت‌های بانک گردشگری از باشگاه پرسپولیس طی دو سال اخیر به خوبی نتیجه داد به طوری که پرسپولیس مرداد ماه امسال برای پنجمین بار متوالی قهرمان سوپرجام ایران شد و توانست به مقام گلات قهرمانی دست پیدا کند. گلات قهرمانی پرسپولیس به این معناست که پرسپولیس 5 بار متوالی توانسته به مقام قهرمانی لیگ برتر فوتبال کشور دست یابد.

کسب مقام نایب قهرمانی آسیا 2020 یکی دیگر از موفقیت‌های پرسپولیس در دوره اسپانسری بانک گردشگری بوده است.

بانک گردشگری علاوه بر اسپانسری، همواره همراه پرسپولیس بوده و در جهت منافع باشگاه پرسپولیس از آبان ماه سال 99 اقدام به صدور کارت هواداری به مثابه یک کارت بانکی در سه رده "همراه"، "حامی" و "دوآتیشه" کرده است.

صدور کارت هواداری پرسپولیس که از آبان ماه ۹۹ در تمام شعب بانک گردشگری در سراسر کشور آغاز شده، همچنان ادامه دارد. هواداران می‌توانند به صورت غیرحضوری (آنلاین) نیز کارت هواداری دریافت کنند.

بانک گردشگری همچنین جشنواره 5 ستاره بانک گردشگری را در سال جاری شروع کرده که دارندگان کارت هواداری پرسپولیس می‌توانند با حضور دراین جشنواره از مزایای آن استفاده کنند. مراسم اختتامیه این جشنواره روز 27 تیرماه سال 1401 همزمان با عید سعید غدیر خم برگزار خواهد شد. از دیگر حمایت‌های بانک گردشگری می‌توان به طرح سهامداران قهرمان شامل بازیکنان و کادر فنی پرسپولیس اشاره کرد.

بانک گردشگری که در کسب موفقیت‌های ملی، بین‌المللی و تاریخی طی 2 سال اخیر نقش موثری داشته، تا سال ۱۴۰۱ در تمام مسابقات اعم از لیگ برتر، جام حذفی و … به عنوان اسپانسر اصلی باشگاه پرسپولیس انتخاب شده است.

این گزارش حاکیست: بانک گردشگری همچنین با هدف توسعه ورزش و حمایت از ورزش قهرمانی، از سال 1396 حامی مالی تیم ملی والیبال در تمام رده‌های سنی بوده است. بانک گردشگری حامی اصلی و رسمی تیم ملی والیبال است.

کسب درخشان ترین نتایج تیم‌های ملی والیبال ایران، کسب سهمیه المپیک، قهرمانی آسیا 2020 ، قهرمانی جوانان جهان 2019 ، راهیابی به فینال لیگ ملت های والیبال 2019 و مدال برنز قهرمانان قاره ها 2017 از موفقیت‌های تیم والیبال به حساب می‌آید.

بانک گردشگری بتازگی نیز توافقنامه ای با فدراسیون ورزش‌های همگانی جمهوری اسلامی ایران امضا کرده که بر اساس آن اقدام به صدور کارت هواداری ورزش‌های همگانی کرده است.

بانک گردشگری که به عنوان یک بانک خصوصی زیر نظر بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند، همواره حمایت از بخش ورزش کشور را در برنامه ریزی‌ها لحاظ کرده است.