به گزارش «نود اقتصادی»، به نقل از وزارت راه و شهرسازی؛ خانم کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی گفت: امروز چهارشنبه در سواحل شمالی، در خراسان‌شمالی، شمال خراسان‌رضوی، بارش پراکنده، وزش باد و کاهش نسبی دما، پیش‌بینی شده است. همچنین، امروز مناطقی از هرمزگان، جنوب سیستان‌وبلوچستان و کرمان، رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش بادموقتی رخ می‌دهد.

وی افزود: بعدازظهر فردا، دامنه‌های زاگرس و در استان‌های کردستان، کرمانشاه، همدان، لرستان، همچین شمال‌غرب در استان‌های آذربایجان‌شرقی و غربی، بلندی‌های البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران، بارش پراکنده باران رخ می‌دهد که همراه با وزش باد است.

رفیعی اضافه کرد: روز جمعه با ورود سامانه بارشی به غرب کشور، ابتدا مناطقی از نوار غربی کشور، دامنه‌های جنوب البرز در استان‌های البرز، قزوین و تهران، رگبار پراکنده رخ می‌دهد. روز شنبه نیز ادامه بارش‌ها در غرب مازندران، گیلان و اردبیل تداوم دارد. در مناطق سردسیر و کوهستانی بارش‌ها به شکل برف خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی توضیح داد: ارتفاعات البرز، بارش برف را دارند. شدت بارش‌ها در شمال کرمانشاه، همدان، کردستان، زنجان، شمال قزوین و اردبیل خواهد بود. از روز یکشنبه فعالیت این سامانه بارشی، تضعیف خواهد شد.

وی افزود: آب‌های شمال خلیج‌فارس روز‌های جمعه و شنبه، مواج و متلاطم است و غرب دریای‌خزر، شنبه این شرایط را خواهد داشت.

به گفته رفیعی، آسمان تهران امروز در بعدازظهر نیمه ابری همراه با وزش باد است. حداکثر دما در تهران امروز به ۱۸ درجه بالای صفر می‌رسد که نسبت به روز گذشته دو درجه کاهش خواهد داشت. حداقل دما در مهرآباد به ۱۱ درجه بالای صفر رسید. پیش‌بینی می‌شود، حداقل دما در تهران فردا به ۱۰ درجه بالای صفر برسد.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در تهران امروز احتمال بارش پراکنده وجود دارد. در فیروزکوه نیز انتظار بارش برف و باران وجود دارد.

وی اعلام کرد: سردترین مرکز استان امروز، ارومیه و زنجان با دمای یک درجه زیرصفر و گرم‌ترین مرکز استان، اهواز با دمای ۳۳ درجه بالای صفر ثبت شد.