به گزارش «نود اقتصادی»، ناصر چمنی رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران اظهار داشت: در یک ماه گذشته جلسات متعددی در کمیته دستمزد و شورای عالی کار برگزار شد، اما تاکنون نتوانسته ایم به رقم واحدی در این خصوص برسیم.

وی افزود: آخرین جلسه شورای عالی کار اواخر هفته گذشته با حضور نماینده وزیر تعاون برگزار شد که در این جلسه در بسیاری از زمینه‌های سبد معیشت اتفاق نظر داشتیم، اما تعیین سبد معیشت کارگران به جلسه آینده موکول شد.

رئیس کانون عالی انجمن صنفی کارگران بیان کرد: طبق دستور جلسه‌ای که از سوی وزارت تعاون ابلاغ شده، جلسه‌ی بعدی شورای عالی کار بعد از ظهر امروز با حضور اعضا کمیته دستمزد، نماینده کارگران، نماینده کارفرمایان و نماینده یا شخص وزیر تعاون برگزار خواهد شد.

چمنی ادامه داد: به احتمال بسیار قوی سبد معیشت کارگران در جلسه‌ی امروز تعیین و ابلاغ می‌شود چراکه برای تعیین نرخ دستمزد کارگران وقت زیادی نداریم.
 
وی تصریح کرد: امسال اتفاقات زیادی در سبد معیشت کارگران تاثیر مستقیم داشتند و به همین منظور اعضای شورای عالی کار به زمان بیشتری در خصوص رسیدگی به این سبد نیاز دارد که متاسفانه جلسات شورای عالی کار همچون سنوات گذشته به هفته‌های پایانی سال موکول شده است.