به گزارش «نود اقتصادی» سیدموید حسینی‌صدر گفت: اگر شرایط سخت‌تر شود، تولید نفت عربستان نیاز داخلی این کشور را هم به دشواری می‌تواند تامین کند. اگر تاسیسات نفتی کشوری که تولید روزانه یک یا دو میلیون بشکه‌ای دارد آسیب می‌دید، اینقدر قیمت‌ها تغییر نمی‌کرد اما چون عربستان سهم بسیار بالایی دارد تاثیر خیلی زیاد و آنی بر بازار دارد.

وی افزود: ذخایر استراتژیک نفت آمریکا هم نمی‌تواند این خسارت و کمبود را در بازار جبران کند. کشورهای اروپایی که مصرف‌کننده عمده نفت هستند و چین و هند که واردکننده نفت هستند، آسیب خیلی زیادی خواهند دید و متضرر می‌شوند و این امر برای آنها گران تمام می‌شود.

حسینی صدر عنوان کرد: ایران به دنبال این نیست که توازن بازار انرژی را بر هم بزند. ایران در هیچ جنگی دخالت نمی‌کند. می‌دانید که اگر علامتی پیدا می‌کردند که می‌توانستند این حملات را به ایران ربط دهند، بلافاصله با غوغاسالاری رسانه‌ای، این کار را انجام می‌دادند و بزرگنمایی می‌کردند. اکنون هم قیمت نفت به طور منطقی در حال افزایش است زیرا قیمت‌ها با فشار پایین نگاه داشته شده بود. اگر به ایران اجازه فروش نفت ندهند، قیمت حتما بالاتر می‌رود.