حبیب الله طاهر خانی مدیر عامل شهر جدید پرند با بیان اینکه میزان افزایش تسهیلات مسکن مهر هنوز مشخص نیست، گفت: تعداد زیادی مسکن مهر در شهر های جدید به ویژه پردیس و پرند باقی مانده که در صورت افزایش تسهیلات مسکن مهر این واحد ها به متقاضیان تحویل داده می شود.

وی با اشاره به اینکه ۷۴ هزار واحد مسکن مهر در شهر جدید پرند به بهره برداری رسیده است، خبر از تحویل ۹ هزار واحد مسکن مهر همزمان با هفته دولت به متقاضیان داد.

طاهرخانی بیان کرد: ۱۶ هزار واحد مسکن مهر باقی مانده که تا پایان سال بخش عمده ای از این واحد ها افتتاح می شود و در صورتی که افزایش تسهیلات مشمول واحد های مسکن مهر در پرند شود، بخش عمده ای از مشکلات این بخش در حوزه مالی برطرف می شود.

مدیر عامل شهر جدید پرند با اشاره به اینکه تعدادی از واحد های مسکن مهر به دلیل عدم تکمیل آورده متقاضیان باقی مانده است، گفت: چندین بار اعلام کرده ایم که متقاضیان آورده های خود را تکمیل کنند تا واحد هایی که به دلیل عدم آورده نیمه تمام مانده اند هر چه سریعتر به بهره برداری برسند.

طاهرخانی به طرح مسکن شهر های جدیدی هم اشاره و اظهار کرد: سهمیه مسکن های جدید در شهر های جدید ۲۰۰ هزار واحد بوده است که ۲۶ هزار واحد از آن ها سهمیه پرند بوده است که در سال گذشته بخش عمده ای از آن ها کلنگ زنی شد.

افتتاح ۹ هزار واحد مسکن مهر پرند در هفته دولت/ شروع عملیات ساخت ۱۳ هزار مسکن جدید در پرند تا پایان سال

مدیر عامل شهر جدید پرند با اشاره به اینکه تا پایان امسال نصف عملیات اجرایی مسکن شهر های جدید اجرایی می شود، گفت: تا پایان امسال هم ۱۲ تا ۱۳ هزار واحد عملیات اجراییشان آغاز می شود که امیدواریم ظرف مدت ۱۸ ماه ساخت این واحد ها با همکاری بخش خصوصی به مرحله اتمام و بهره برداری برسد.

وی تاکید کرد: با تکمیل و اتمام ساخت واحد های مسکن جدید در شهر های جدید بخش عمده ای از مشکل مسکن در کشور به ویژه در شهر تهران برطرف می شود، زیرا که این واحد ها با همکاری بخش خصوصی ساخته شده و زمین این واحد ها به صورت رایگان و ارزان قیمت تحویل پیمانکاران شده است.

گفتنی است؛ هفته گذشته در شورای پول و اعتبار افزایش سقف تسهیلات مسکن مهر به تصویب رسید که هنوز جزئیاتی از این افزایش تسهیلات اعلام نشده است.