حسین صمصامی، اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفتگو با «نود اقتصادی» بیان داشت: طبق اعلام رئیس مجلس قرار بود بعد از چهارماه اصلاحات ساختاری برای اقتصاد کشور صورت بگیرد اما هنوز مشخص نیست که آیا اقدامی صورت گرفته است یا خیر؟ من درباره اصلاح بودجه مطلبی نشنیدم البته نشنیدن من دلیل بر این نیست که اصلاحی هم صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: این اصلاحات دستور مقام معظم رهبری بوده است ، بنابراین باید تاکنون اقداماتی را انجام داده و به رهبر ارائه می کردند.

این اقتصاددان بیان داشت:  اگر اصلاحی صورت گرفته رسانه‌ای شود تا مردم هم در جریان امور قرار بگیرند، زیرا این اصلاحات می تواند در چنین زمانی و در معیشت مردم تأثیرگذار باشد.

صمصامی خاطرنشان کرد: بر اساس سابقه و تجربه ای که از عملکرد دولت سراغ داریم، در واقع بنظر عزمی برای تغییرات اقتصادی در دولت نمی بینیم، دولت به فکر گذران امور است و بنظر می آید همین که بتواند حقوق کارمندان خودش را هم بدهد برایش شق القمر محسوب می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: من امیدی به اقدامات دولت برای گره گشایی وضعیت اقتصادی موجود ندارم، بنظر می رسد اقدام خاصی هم در رابطه با اصلاحات ساختاری صورت نگرفته است، اگر هم صورت گرفته اطلاعی در این رابطه به مردم و رسانه ها داده نشده است.

صمصامی تأکید کرد: دولت اگر اقدامی کرده است باید برنامه های زمان بندی آن ها و آثار این برنامه ها در معیشت مردم را مشخص کند تا مردم هم تا حدی به آینده امیدوار باشند. با توجه به بدنه کارشناسی و اجرایی ضعیف دولت بعید می دانم که اقدام قابل توجهی صورت گرفته باشد و اگر هم کاری انجام شد صرفا در چهارچوب یک سری بسته های سیاست گذاری است که در نهایت اجرا هم نخواهد شد.