علیرضا رضایی قهرودی رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده در گفت وگو با خبرنگار  صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بازار مواد شوینده گفت: خوشبختانه کمبودی در بازار مواد شوینده در سال جدید نداریم و این صنف هم همانند سایر صنایع، امکان افزایش قیمت دارد.

وی از افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت مواد شوینده در اردیبهشت سال آینده خبر داد.


بیشتر بخوانید: کاهش ۱۰ درصدی قیمت مواد شوینده تا پایان سال/ مواد پاک کننده به عراق، سوریه و افغانستان صادر می شود 


به گفته قهرودی، خوشبختانه کمبودی در مواد اولیه این صنف، وجود ندارد و در حال حاضر بیش از ۹۰ نوع مواد شوینده مورد نیاز کشور در داخل تولید می شود.

رئیس اتحادیه عمده فروشان مواد شوینده و پاک کننده درباره میزان صادرات و واردات مواد شوینده گفت: مواد شوینده به کشور هایی همچون عراق، سوریه و افغانستان صادر می شود.

قهرودی در ادامه بیان کرد: امروز مردم سعی می کنند در زمینه مواد بهداشتی صرفه جویی کنند و به صورت مدیریت شده مصرف کنند این در حالی است که ما مردمی داریم که به بهداشت خود همیشه اهمیت داده اند.

وی با بیان اینکه سود جویان از شرایط فعلی سوء استفاده می کنند، افزود: برخی از تولید کنندگان به دلیل افزایش نرخ ارز، کالایی را که با ارز ارزانتر تولید کرده اند به نرخ ارز روز می فروشند تا برای جایگزینی آن با مشکل مواجه نشوند که البته برای این موضوع نیز باید راهکاری اندیشیده شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.