به دلیل تغییر سبک زندگی و انجام امور به شیوه مدرن، امروزه سرعت اینترنت برای مردم در جوامع مختلف از اهمیت خاصی برخوردار است.

در حال حاضر اغلب مجموعه ها و دستگاه های مختلف کار ها و امورات خود را از طریق سیستم های رایانه ای و البته با استفاده از اینترنت انجام می دهند و همچنین افراد در انجام امورات شخصی خود هم باید از اینترنت استفاده کنند.

نوع دسترسی افراد در کشور ها به اینترنت و بهره مندی از خدمات اینترنتی در نقاط مختلف دنیا با هم یکسان نبوده و متفاوت است و در برخی از کشور ها کاربران برای استفاده از اینترنت مشکل خاصی ندارند و کار های خود را از طریق سایت های اینترنتی به راحتی انجام می دهند.

در برخی از کشور ها نیز سرعت اینترنت نسبت به دیگر نقاط پایین است و افراد برای استفاده از خدمات اینترنتی با مشکلات مختلفی مواجه هستند و این معضل افراد را سردرگم و کلافه می کند. بدون تردید شما هم در طول سال های گذشته با مشکل اتصال زمان بر به اینترنتی و انتظار چند دقیقه ای که گاهی بیش از ۵ دقیق به طول می انجامید، روبرو می شدید و البته چاره‎ای برای رفع این مشکل پیدا نمی کردید.

در حال حاضر سرعت اینترنت در اغلب نقاط کشور سرعتی عادی و نسبتاً مطلوب است و کاربران برای استفاده از اینترنت نسبت به گذشته مشکلات کمتری را پیش رو دارند.

در شرایطی که آنتن ضعیف است و تقریباً سیگنالی وجود ندارد، طبیعی است که صفحات دیر باز می شوند و امکان اشتراک گذاری تصاویر در شبکه های اجتماعی و یا انجام دیگر امور از طریق اینترنت وجود نداشته باشد؛ اما در مواردی، سیگنال وای فای قوی است، ولی همچنان صفحات دیر باز می شوند و البته برخی از این مشکلات مربوط به نواقص فنی احتمالی است.

در ادامه این خبر فهرستی از ۲۰ کشور دنیا را در قالب یک اینفوگرافیک که کندترین سرعت اینترنت در جهان را دارند را مشاهده می کنید.


بیشتر بخوانید: زن آلمانی شوهر خودش را برای فروش آگهی کرد


کدام کشورها کندترین اینترنت جهان را دارند؟