فرزاد طلاکش دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از کاهش 300 تومانی نرخ تخم مرغ در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط نرخ هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری 7 هزار تومان است.

به گفته وی با توجه به کاهش تقاضا در ایام محرم،قیمت تخم مرغ افزایشی نخواهد داشت.

طلاکش با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه تخم مرغ داخل نداریم، بیان کرد: با احتساب افزایش تقاضا از سوی صنایع برای مصرف کارخانه های کلوچه سازی و... تخم مرغ تولیدی جوابگوی نیاز کشور است و نیازی به واردات نداریم.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به قیمت مناسب تخم مرغ دربازار و کافی بودن میزان تخم مرغ مصرفی در دسترس مردم، انتظار بر آن است که در جهت حمایت از تولیدکنندگان به سراغ واردات نرویم.


بیشتر بخوانید: افزایش 90 درصدی نرخ ذرت و کنجاله سویا صدای مرغداران را درآورد


وی میزان تولید روزانه تخم مرغ داخل را 2500 تن اعلام کرد و افزود: اگرچه معاونت امور دام ثبت سفارش برای واردات 2 هزارتخم مرغ را انجام داده است که دردر صورت نیاز به منظور تنظیم بازار وارد کند،اما این میزان جوابگوی نیاز داخل هست و هیچ گونه کمبودی در عرضه نداریم.

طلاکش با اشاره به اینکه تا کنون خبری از آنفلوانزا حاد پرندگان نیست،بیان کرد: البته با سرد شدن هوا پیش بینی می شود که بیماری در واحدهای مرغداری شیوع یابد.

دبیر کل کانون پرورش دهندگان مرغ تخم گذار با بیان اینکه سازمان دامپزشکی دراجرای طرح واکسیناسیون طیور موفق نبود،گفت: البته نوسان نرخ ارز منجر به مشکلاتی در مدیریت استفاده از واکسن های وارداتی شد.

وی در پایان درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ تصریح کرد: اگر امسال بحث آنفلوانزا حاد پرندگان در واحدهای مرغداری نداشته باشیم، قطعا در سال 98 به سبب مازاد تولید باید تمهیداتی برای صادرات بیندیشیم و در غیر این صورت برنامه ای برایث صادرات نخواهیم داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.