برومند چهارآیین عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی در گفت وگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، از افزایش ۲۰۰ تومانی نرخ مرغ گرم در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۹ هزار و ۲۵۰ و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان است.

وی ازدیاد تقاضا در برابر عرضه را دلیل اصلی نوسان قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که تا پایان مهر قیمت مرغ زنده در دامنه ۹ هزار و ۲۰۰ تا ۹ هزار و ۲۵۰ و مرغ گرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تا ۱۴ هزار تومان باشد.

چهارآیین قیمت مرغ در ایام اربعین را پیش بینی کرد و گفت: با وجود آنکه قیمت مرغ تابع عرضه و تقاضاست، از این رو قیمت مرغ در ایام اربعین به سبب جوجه ریزی مناسب واحد های تولیدی نوسان چندانی نخواهد داشت.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی درباره آخرین وضعیت بازار نهاده های دامی بیان کرد: قیمت کنونی نهاده های دامی نسبت به هفته گذشته نوسانی نداشته است، اما پیش بینی می شود که در هفته آینده قیمت ذرت و کنجاله سویا در بازار کمی متعادل تر شود.


بیشتر بخوانید: نرخ جدید مرغ و انواع مشتقات در بازار/قیمت مصوب مرغ تا پایان سال تغییری نخواهد داشت


وی ادامه داد: با توجه به بارگیری مناسب و تحویل به موقع نهاده به دامداران پیش بینی می شود که هفته آینده قیمت هر کیلو ذرت با کاهش ۱۵۰ تومانی از یک هزار و ۸۰۰ تا یک هزار و ۸۵۰ به مرز یک هزار و ۷۰۰ و کنجاله سویا از ۳ هزار و ۲ هزار و ۹۰۰ تومان به مرز ۲ هزار و ۸۵۰ تومان برسد.

چهارآیین از افزایش قیمت جوجه یکروزه در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون قیمت هر قطعه جوجه یکروزه در بازار به مرز ۲ هزار و ۳۰۰ تا ۲ هزار و ۴۰۰ تومان رسیده که این موضوع هیچ ارتباطی به ازدیاد تقاضای مرغداران برای جوجه ریزی ندارد.

وی کاهش عرضه را دلیل اصلی افزایش قیمت جوجه یکروزه در بازار اعلام کرد و افزود: با توجه به حذف ۱۰ میلیون تن تخم مرغ نطفه دار از چرخه تولید پیش بینی می شود که قیمت جوجه یکروزه در روز های آتی مجدد در بازار افزایش یابد.

این مقام مسئول در پایان درباره آخرین وضعیت صادرات مرغ تصریح کرد: با توجه به دریافت عوارض صادراتی بالا به ازای هر کیلو مرغ صادر کننده های آن رغبتی به این امر ندارند در حالیکه از مسئولان ذیربط برای تعادل قیمت و جلوگیری از زیان مرغداران انتظار داریم که حداکثر عوارض صادراتی به ازای هر کیلو مرغ را یک هزار و ۵۰۰ تومان تعیین کنند در غیر این صورت تعرفه بالا صادرات بر قاچاق مرغ به بازار های هدف دامن می زند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.